Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

dz1975 sporočil: 2.264
Avto je še vedno predrago za slo. plače, več kot pol neto letnega dohodka ne bi smel noben dati za avto.
Glede “keyless” (Miloš je pač prevedel angleški izraz) dostopa: v hiši ga dva avtomobila imata (skupaj s start&stop), tretji (moj) ima pa še standarni ključu. Zadeva je dejansko izjemno funkcionalna in poenostavi cel postopek vstopa, štarta in izstopa, še posebej ko v rokah držim telefon in pijačo/kavo. Enostavno vržeš ključ skupaj z denarnico in računalnikom v nahrbtnih ali torbico.
Start&stop je pa druga zgodba - čusti obup (sploh pri avtomatikih), samo ga proizvajci žal morajo vgraditi zaredi političnih zahtev. Se ga pa da izklopiti s preprogramiranjam računalnika (dvigneš minimalno napetost, ki dovoljuje delovanje sistema iz npr 7.2 na 12V) ali vgradnjo extra modula, če te tako moti. Stroše je 100-150 eur.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2766913

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[Avto] Tema: Škodin golf je celo dražji od pravega
[#2766915] 30.03.19 17:26 · odgovor na: dz1975 (#2766913)
Odgovori   +    1
[dz1975]
Avto je še vedno predrago za slo. plače, več kot pol neto letnega dohodka ne bi smel noben dati za avto.
Glede “keyless” (Miloš je pač prevedel angleški izraz) dostopa: v hiši ga dva avtomobila imata (skupaj s start&stop), tretji (moj) ima pa še standarni ključu. Zadeva je dejansko izjemno funkcionalna in poenostavi cel postopek vstopa, štarta in izstopa, še posebej ko v rokah držim telefon in pijačo/kavo. Enostavno vržeš ključ skupaj z denarnico in računalnikom v nahrbtnih ali torbico.
Start&stop je pa druga zgodba - čusti obup (sploh pri avtomatikih), samo ga proizvajci žal morajo vgraditi zaredi političnih zahtev. Se ga pa da izklopiti s preprogramiranjam računalnika (dvigneš minimalno napetost, ki dovoljuje delovanje sistema iz npr 7.2 na 12V) ali vgradnjo extra modula, če te tako moti. Stroše je 100-150 eur.
Kok je bolj komot ce natanko takrat, ko bi sicer stisnil na gumb za zagon, pac das kljuc iz zepa v kljucavnico in ga obrnes?

Glede nadleznega start&stop je se vecja norisnica ce imas stickshift - ker probava bit ful pameten ko gres iz lera v prestavo itd, in mu nikakor ne rata, in slej ali prej se z ugasnjenim avtom premikas. Ampak se mi zdi da majo vsi avti na armaturki gumb za izklopiti start&stop?
premza sporočil: 4.276
[Avto] Tema: Škodin golf je celo dražji od pravega
[#2766916] 30.03.19 17:26 · odgovor na: dz1975 (#2766913)
Odgovori   +    0
[dz1975]
Glede “keyless” (Miloš je pač prevedel angleški izraz) dostopa: v hiši ga dva avtomobila imata (skupaj s start&stop), tretji (moj) ima pa še standarni ključu. Zadeva je dejansko izjemno funkcionalna in poenostavi cel postopek vstopa, štarta in izstopa, še posebej ko v rokah držim telefon in pijačo/kavo. Enostavno vržeš ključ skupaj z denarnico in računalnikom v nahrbtnih ali torbico.
Super, če se avto "keyless" tudi odklene/zaklene. V vseh drugih primerih neuporabno.

Strani: 1