Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pirdih sporočil: 210
Zadnja sprememba: pirdih 27.03.2019 13:07
[robi2107]
> [pirdih]
> Olajšan tega moralističnega bremena se potem lažje "odločim" med ZDA, Kitajsko in Rusijo.

Zame je v tej izbiri ena opcija slabša od druge. Oziroma so kar vse iste. Nobena od njih ni niti demokratična niti svobodna, da ne grem globlje v detajle.
No, potem pa še breme "odločitve" odpade. :) La vita è bella.
Jaz sem sicer raje na strani opcije, ki se je za Evropo v zadnjih 100 letih izkazala kot boljša. Tako glede represije nad (lastnim) prebivalstvom, poslovne uspešnosti, načina življenja, osebnih in političnih svoboščin itd. Pa stvari seveda niso črno-bele.

[robi2107]
> [pirdih]
> En kancler ZRN je nekih 50-60 let nazaj rekel o tem, kako križariti med interesi velesil in hkrati vedno zasledovati koristi Nemčije - to je zame prototip državnika male države.

Vsekakor se strinjam z zapisanim.
Potem potrebujemo samo še državnike, ki nas bodo pripeljali/obdržali na pravi strani radarja. Prava malenkost za nas ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2766358

Strani: 1

robi2107 sporočil: 4.272
[pirdih]
Pa stvari seveda niso črno-bele.
Niso, ne. Kajti država, ki po svetu ruši zakonito izvoljene vlade in namesto njih nastavlja diktatorske marionetne režime, ki z brezpilotnimi letali pobija ljudi, ki nezakonito vohuni za svojimi ljudmi in ljudmi drugod po svetu, ki na osnovi laži napada druge države samo zato, da bi se polastila njihovih resursov, ki po svetu nezakonito ugrablja ljudi in jih, zato, da ji ne bi bilo treba spoštovati domače zakonodaje, vozi v oporišče v tuji državi, kjer jih ima nato zaprte brez sojenja in brez možnosti obrambe ter mednarodnemu pravu in vsem konvencijam navkljub izpostavljene mučenju, vse skupaj pa poskuša legitimirati s pravniškimi akrobacijami in sprenevedanjem.... ni ravno zgled demokracije. Če je v preteklih 100 letih, kot praviš, še odigrala pozitivno vlogo (zaradi svojih interesov, kakopak), je danes (že dolgo, pravzaprav) nikakor ne igra več, ampak z ignoriranjem mednarodnih pravil igre predstavlja eno največjih groženj svetovnemu miru.
Potem potrebujemo samo še državnike, ki nas bodo pripeljali/obdržali na pravi strani radarja...
... glede katere pa imamo različne poglede. Težko se namreč postavim na stran nekoga, ki je odkrito sovražen do integracije, katere članica je tudi moja država, in si želi njenega razpada (in celo dela v tej smeri). Razen, če morda pri tem ne slediš tisti znani Sun Tzujevi modrosti (imej svoje..). Obstaja še druga: sovražnik mojega sovražnika...

Strani: 1