Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj si želim več Evrope

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
[Glavni forum] Tema: Zakaj si želim več Evrope
[#2764257] 16.03.19 21:13 · odgovor na: anon-340671 (#2764244)
Odgovori   +    2
Se moram odzvati še na tvoj naknadno dodan zapis:
Pomagalo bi tudi, da bi v slovenskih šolah kakšno uro namenili povojnim pobojem/izgnanstvu, ter ne učili oziroma tolmačili to, da je bilo to povsem upravičeno, kot trdiš ti zgoraj...Skratka katastrofa...Dokler bo tako, se pač raznim nacionalizmom ne bomo izognili...
Najdi mi v mojih postih, kje sem upravičeval povojne poboje/izgnanstva. Ne boš našla, ker tega nisem nikjer zapisal niti upravičeval. Sem pa zapisal, da ima vsak zakaj svoj zato in da postanejo stvari, postavljene v zgodovinski kontekst, bolj razumljive. Nikakor pa tega ne upravičujem. Ali opravičujem. Pobijanja in preganjanja nedolžnih ljudi se pač ne da zagovarjati.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2764257

Strani: 1

anon-340671 sporočil: 80
[Glavni forum] Tema: Zakaj si želim več Evrope
[#2764259] 16.03.19 21:29 · odgovor na: robi2107 (#2764257)
Odgovori   +    3
Skratka me veseli, da se strinjava glede upravičenosti in bilo bi potrebno večkrat obe plati jasno in glasno povedati (ne da, je komunizem veliko bolj sprejemljiv oziroma v Sloveniji celo herojski)...Škoda pa je tako ali tako narejena, to je, da ozemlja, ki bi bila po vseh zgodovinskih dejstvih morala biti bolj etično mešana to niso in izgubila se je določena kulturna identiteta teh območij...Skratka zame je komunizem ali fašizem isti zločin kar se premalo poudarja v demokratični/svobodni Sloveniji oziroma so ulice še zmeraj poimenovane z imeni zločincev, ki so drugačne kaznovali/ubijali (zelo zelo žalostno)!

Strani: 1