Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo bo vplačeval za mojo pokojnino?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1011Arist sporočil: 1.046
Za tvojo pokojnino bodo vplačevali tvoji otroci in sošolci tvojih otrok. To ni nič novega, da delovno aktivni skrbijo za pasivne, to je tako že stoletja.

Ti pa odkrivaš toplo vodo, ker v zadnjih dneh mora prav vsak nekaj napisati o tej temi, čeravno se pokaže, da o njej ve ali jo razume skoraj ___
Kakšen odgovor pa lahko pričakuješ od ankete na ulici, katere udeleženci so informirani s takimi umotvori

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2763824

Strani: 1

Micare sporočil: 1.582
[Glavni forum] Tema: Kdo bo vplačeval za mojo pokojnino?
[#2763857] 15.03.19 08:03 · odgovor na: 1011Arist (#2763824)
Odgovori   +    3
Kot kaže, ne bodo. Od minimalca in minimalnih plač ne bo zadosti za kruh in mleko. Tudi vsako leto nas zapusti tretina naravnega prirastka. Kapital, ki ga je usvarila sedanja generacija upokojencev ali še ona prejšnja je v kvazi samopostrežnih skladih. Državnih. Ko bo prišel zahtevek bank v krizi, da se vrne dolg bo kapital teh skladov šel za majhne denarje v tuje roke. Kapital je potrebno dati, kot realni kapital, vložek v pokojninsko zavarovalnico. Gospodariti, tako, kot to dela vsak lastnik kapitala. Temu se reče zakladni način zbirana denarja za pokojnine.
anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: Kdo bo vplačeval za mojo pokojnino?
[#2764106] 15.03.19 21:52 · odgovor na: 1011Arist (#2763824)
Odgovori   +    1
[1011Arist]
Za tvojo pokojnino bodo vplačevali tvoji otroci in sošolci tvojih otrok. To ni nič novega, da delovno aktivni skrbijo za pasivne, to je tako že stoletja.

Ti pa odkrivaš toplo vodo, ker v zadnjih dneh mora prav vsak nekaj napisati o tej temi, čeravno se pokaže, da o njej ve ali jo razume skoraj ___
Kakšen odgovor pa lahko pričakuješ od ankete na ulici, katere udeleženci so informirani s takimi umotvori
Ne ob takšni demografiji. Sedanja aktivna populacija je pred velikim izzivom: mora skrbeti za pokojnine sedanjih upokojencev in morala bo poskrbeti za svoje lastne v prihodnosti...
robi2107 sporočil: 4.272
[Glavni forum] Tema: Kdo bo vplačeval za mojo pokojnino?
[#2764112] 15.03.19 22:30 · odgovor na: 1011Arist (#2763824)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 15.03.2019 22:30
[1011Arist]
Za tvojo pokojnino bodo vplačevali tvoji otroci in sošolci tvojih otrok. To ni nič novega, da delovno aktivni skrbijo za pasivne, to je tako že stoletja.
Problem je padajoča nataliteta. Ob nadaljevanju tega trenda bodo izpad domorodnih vplačevalcev v pokojninsko blagajno lahko nadomestili samo imigranti. Jaz druge možnosti ne vidim. No ja, je ena opcija. Ko nam bo zdravstvo dokončno crknilo, bomo pocrkali tudi mi. Če ne bo penzionistov, potem tudi penzije ne bodo problem.

Strani: 1