Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
Zadnja sprememba: najobj 07.03.2019 12:45
[dani14]
> [najobj]
> > [dani14]
> > > [najobj]
> > > > [philips]
> > > > Ta testiranje prostega trga bi morala držav reči da za pol leta zniža trošarine. Pa da vidmo če bi tile trgovci kaj CENE SPUSTILI, ali bi samo večjo maržo pobirali...
>
> > > ... eh, to s prostim trgom meni itak nič ni jasno, ker me na totem forumu stručkoti za prosti trg učijo, da se na prostem trgu cene znižajo, pri nas pa se zvišajo ...
>
> > Kaj ima prosti trg z monopolom oz. duopolom? To sta naravna sovražnika, če želiš prosti trg, potrebuješ konkurenco in ne monopolista oz. v našem primeru bencinskih duopol.
> ... čuj, in kdo komu brani, da bi na prostem trgu imel nižje cene od "države" ? ...
>
> P.S.: totega prostega trga jaz sploh ne razumem, ker so na dobrih dveh kilometrih Ptujske ceste v Mariboru z novo zgrajeno tankštelo MOL-a zdaj že 4 (štiri) tankštele ...
Poskusi se osredotočiti na Slovenijo, je malce večja od Ptujske ceste v MB. Dejstvo je, da imamo pri nas duopol in dogovor tako kot je bil nekdaj med PL in P union glede cene piva
... OK, ampak dogovor o ceni goriva na avtocestah lahko velja v obe smeri ...

P.S.: sploh ne pišem o tistih nekaj centov razlike v ceni, ampak pišem, da imamo pri nas poplavo tankštel, tako da cene na avtocesti ne bi bile noben problem, če bi se bistveno bolj razlikovale od sedanjih ... khmm, ker le neverjetno raztreseni ljudje se glih na avtocesti vedno spomnijo, da imajo prazen tank in tega ne opazijo na poti od doma do avtoceste, ko se vozijo mimo praznih tankštel ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2762253

Strani: 1

dani14 sporočil: 6.657
[najobj]
> [dani14]
> > [najobj]
> > > [dani14]
> > > > [najobj]
> > > > > [philips]
> > > > > Ta testiranje prostega trga bi morala držav reči da za pol leta zniža trošarine. Pa da vidmo če bi tile trgovci kaj CENE SPUSTILI, ali bi samo večjo maržo pobirali...
> >
> > > > ... eh, to s prostim trgom meni itak nič ni jasno, ker me na totem forumu stručkoti za prosti trg učijo, da se na prostem trgu cene znižajo, pri nas pa se zvišajo ...
> >
> > > Kaj ima prosti trg z monopolom oz. duopolom? To sta naravna sovražnika, če želiš prosti trg, potrebuješ konkurenco in ne monopolista oz. v našem primeru bencinskih duopol.

> > ... čuj, in kdo komu brani, da bi na prostem trgu imel nižje cene od "države" ? ...
> >
> > P.S.: totega prostega trga jaz sploh ne razumem, ker so na dobrih dveh kilometrih Ptujske ceste v Mariboru z novo zgrajeno tankštelo MOL-a zdaj že 4 (štiri) tankštele ...

> Poskusi se osredotočiti na Slovenijo, je malce večja od Ptujske ceste v MB. Dejstvo je, da imamo pri nas duopol in dogovor tako kot je bil nekdaj med PL in P union glede cene piva

... OK, ampak dogovor o ceni goriva na avtocestah lahko velja v obe smeri ...
Zakaj potem duopol P.Laško in P.Union ni dolgoročno prispeval k nižanju cen piva, ampak samo višanju? Cena piva je začela padati s pojavom tujega piva, beri konkurence

Strani: 1