Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[xelle2000]
Delim s teboj začudenje, da kot civilizacija sploh obstajamo :)

Hvala za vabilo v UK, tedensko me obmetavajo s ponudbami - prvo leto 70 k bruto £, drugo leto 90k, če se mi pa da delat kot partner pa do 200k na leto.

Pa ne bom šel. Že sedaj nisem nor, da bi delal full time v Sloveniji ob trenutnih pogojih dela. Imam še ekonomsko izobrazbo in boljši vir dohodka. Res pa je da se glede na “lagodne” pogoje dela, ki jih opisuje novinarka čudim, ker razmišljam, da bi se začel raje furat v Avstrijo. Najbrž, ker mi je prelepo pri nas in bi rad začutil trd kapitalizem na lastni koži.

Fakin je pred leti dejal, da če nam kaj ni všeč naj damo odpoved. No, to se zdaj množično dogaja. Samo Fakina to ne bo prizadelo. Ko je on 2 tedna nazaj zakašljal na sestanku na Golniku, so ga takoj pregledali po dolgem in počez, da je še njemu bilo nerodno in je zahteval račun (da ga ne bi mediji pribili na križ).
Jap. Dost dohtarjev se tukaj odloci za srednjo pot - namesto da bi rintali v partnerstvo za 100+k, se odlocijo za zmanjsan delovnik, in so pogodbeniki za cca 700 do 1400 na dan, odvisno od izkusenj in trga. Ce mu ostane 500 - 800 neto na dan in oddela 100 dni na leto, se spodobno zivi brez da se na zobe meces. Povprecen neto ostanek po davkih (disposable income po ekonomisticno) na gospodinjstvo je v uk 34K gbp, mediana je 28K gbp (london visje, vsi ostali deli pa nizje). Tako da se s 50 - 60 neto cist lepo skoz pride.

Zato tujce seveda vabijo predvsem z visokimi bruto zneski za full time job - ker je tut nagrada za headhunterje bistveno vecja ce najdejo norca ki bo sel garat cele dneve za 70k bruto z obljubami za vec. In pol ce si stroj od cloveka lahko res visoko prilezes, ampak ni vsak za to. Da ne omenjam da tudi tukaj imamo javno modre obprispevcevalce ki se ti na visok redni dohodek usedejo ko da so se solali na kardeljevi ploscadi :-)