Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Nemčija je za las ušla recesiji
[#2758662] 15.02.19 15:30 · odgovor na: crt (#2758531)
Odgovori   +    2
[crt]
za moje pojme je sicer tako, da je zadnje leto res lepa demonstracija onega "the bear case is always more intellectually attractive" - glede na maso raznih natezancij in rizikov je to, kako je leto izpadlo v celoti in se celo to, kaksno je na koncu, v bistvu uspeh.
Point je, da se ne vemo kako tocno je to leto izpadlo. Mislim, jaz sem 100% za to, da ni nobene recesije in nobene p*darije, takoj podpisem. In za razliko od 2007/2008 tudi nisem investiran v armageddon. Ampak ce sem se kaj naucil iz prejsnje krize je to, da je vse super dokler ni kar naenkrat vse narobe.

Spominja me na tisto zgodbo o JAL flight 123. en.wikipedia.org/wik...Flight_123

Ko sta pilota po odpovedi vse hidravlike in vseh krmilnih povrsin v upanju da bosta prisla do letalisca z dodajanjem in odvzemanjem plina krmilila hitrost in smer aviona. Zal so se vmes zaleteli v goro.

No, leta pozneje so naredili analizo, ki je pokazala, da smer in visina aviona sploh ni na noben nacin bila korelirana z njunimi inputi. Sta pa verjetno umrla v zavedanju, da sta "skoraj" uspela resiti avion. Ceprav v faktu nista.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2758662

Strani: 1

crt sporočil: 27.253
[Glavni forum] Tema: Nemčija je za las ušla recesiji
[#2758667] 15.02.19 15:42 · odgovor na: bc123a (#2758662)
Odgovori   +    2
maksimalna realizacija ze znanih rizikov v 2018 v smislu

- trade wars
- brexita
- italije
- francije
- nemskega streljanja v svoje noge
- obrestnih mer
- [nadaljuj sam]

.... bi bila taka, da ne bi bilo res nobene dileme, kako je izpadlo leto.

zanimivo sredstvo za relaksacijo ob kopicenju raznih rizikov je pogled na graf gibanja borze v tel avivu. (ce lahko oni, ki imajo potencialno vsak dan jutri spet vojno, nekako furajo naprej, se ocitno marsikaj da.)

Strani: 1