Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.951
[Glavni forum] Tema: Nemčija je za las ušla recesiji
[#2758618] 15.02.19 12:51 · odgovor na: spiderman (#2758504)
Odgovori   +    0
[spiderman]
> [najobj]
> ... OK, če se že delaš norca, je ziher boljša "ideološka" elektrarna kot pa nič, čeprav rahlo dvomim, da je bil Tito tako blesav, da Juga od Iraka in Libije v zameno za gradnjo in opremo elektrarn ni dobila nafte, če že dolarjev ni ...
>
> P.S.: delavci mariborske Metalne, Hidromontaže in podobnih firm so se po nekaj mesecih dela iz Iraka in Libije vračali kot pravi mali bogataši ...
O jebemti, sveta preproščina...
...v Yugi so bile "male bogatašinje" še študentke, ki so med poletnimi počitnicami na avstrijskem koroškem po hotelih delale kot sobarice in pomožno osebje.
Za 2 meseca dela prinesle domov 5-10 delouskih plač organizacij združenega dela.
.
a nafto, da so dobil za delo v Iraku, a bejž no bejž... ...mi položiš ploščice v kopalnici in ti bom tudi jaz plačal z nafto?
Bova obračunala po enik $700 za sod. Kwa prauš?
... čuj, če bi ti znal brat, bi prebral, da jaz nisem pisal o plačilu Iraka in Libije z nafto delavcem ampak Jugi, če bi prebrano razumel, pa bi vedel, da sem napisal, da je boljše nekaj (= "ideološka" elektrarna) kot pa nič ...

P.S.: tudi danes študentke, ki med poletnimi počitnicami na avstrijskem koroškem po hotelih delajo kot sobarice in pomožno osebje, za 2 meseca dela prinesejo domov 5-10 delouskih plač organizacij združenega dela, le da se danes tem plačam reče minimalci ... aja, in študentke si s tistim denarjem danes lahko kupijo nekaj cunjic ali novi ajfon, delavci mariborske Metalne, Hidromontaže in podobnih firm pa so se po nekaj mesecih dela iz Iraka in Libije res vračali kot pravi mali bogataši, ki si za tisti denar sicer pri nas niso mogli kupiti kaj dosti tehnične robe, ker je pač ni bilo, lahko pa so si po nekaj podobnih "izletih" zgradili bajte, ker cigli pa so bili ... evo, zdaj pa ti izbiraj, kaj je boljše ...