Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[FIN-505995]
Čeprav je T. Kotnik opozoril, da odloki o minimalni plači niso najboljši ali najbolj premišljeni, je njegova informacija o minimalni plači v Evropi čisti larpurlatizem, saj se pogovarjamo o zgrešeni odločitvi: določiti minimalno plačo. Nemčija se je razvijala in napredovala v najuspešnejšo evropsko državo brez zakona o minimalni plači in nanjo pristala, ko Merklova, brez tega, ni mogla več sestaviti vlade. Razprava na forumu se ukvarja z vprašanjem, kako določiti in analizirati minimalno plačo, ne pa ali je ukrep sploh primeren, potreben in dobrodošel.
Minimalno plačo imajo tudi v ZDA, na Japonskem, v Avstraliji in na Novi Zelandiji. O razlogih za njeno uvedbo, recimo v ZDA med veliko depresijo, obstaja cela vrsta resnih tekstov. Zato je tudi stališče, da je minimalna plača popoln nesmisel, precej naivno, oziroma celo na "razvitem zahodu" in med "resnimi ekonomisti" nima ravno veliko podpore.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2756926

Strani: 1

anon-217002 sporočil: 275
Po dolgem tavanju od prof. Lavrača do prof. Černeta, sem na koncu pristal pri Avstrijski šoli. Čeprav sem že zdavnaj spoznal, da je osnova življenja vsakega posameznika svoboda in sem nasprotoval vmešavanju države v to svobodo, mi je šele penzija(čas) in internet, omogočila izobrazbo, ki jo lahko zagovarjam (brez uradnega potrdila). Sprejemam tudi oceno, da nisem »resen ekonomist«. Poznam vrsto prispevkov, ki zagovarjajo minimalno plačo, vendar me na žalost niso prepričali. Za vse »krivim« Keynesa, ki je dal politikom strokovno podlago, da se država lahko ali celo mora vmešavati v svobodo posameznika. Vem, da sem danes v manjšini, vendar živim od »minulega dela« in si domišljam, da sem socialno neodvisen, zato pač povem tisto, kar mislim in lahko zagovarjam.

Strani: 1