Strani: 1 2 3

anon-207617 sporočil: 6.899
[#2755598] 30.01.19 13:38 · odgovor na: bc123a (#2755581)
Odgovori   +    7
[bc123a]
> [NemirniTujec]
> Lahko pa na twitterju ali pa tako kot ti na forumu meni "nehi tabloide brat". Kak rezultat bi res rad dosegel?

Razlozi zakaj je trebalo omenjati, da je tusk poljak in ima poljska probleme doma.
To sem omenil Jaz - niko i nista na nikoinista forumu. Omenil sem zato, ker je Tusk karikatura vsega, kar je z EU narobe.

Ni treba meni razlagat, da je brexit idiotizem, jaz se zelo strinjam.

Jaz zgolj pozivam k uglajeni, umirjeni diplomaciji v ozadju, ne pa k podziganju strasti z norcevanjem na twitterju. UK je zelo blizu tega, da ji zavladajo lunatiki, EU (tako kot tvoje resnicovanje na forumu) pa namesto da bi pomagala normalnim silam obstati v sedlu in prebroditi politicno krizo, priliva olje na ogenj "ker imamo mi prav, vi pa ste se zajebali z brexitom".

50% volilcev in 80% elite razume, da jih je cameron z referendumom grozljivo zajebal, ampak ce jih bo zdaj nemcija na suho pofukala v rit namesto da bi jim pomagala premostiti probleme, bodo resne reakcije. UK lahko pade standard tudi za polovico, pa bo se vedno bogatejsa od rusije, in se vedno bo drzava z lastno vojasko industrijo, nahajalisci nafte in jedrskim orozjem in 60 mio prebivalci. Ne bo se kar ulegla na hrbet in zrla trave, dokler se je trojka ne usmili. Namesto da bi hudica dali spat, se svabi grejo kupckanje za male prednosti, brihtnezi na tem forumu pa ploskate zraven "ker imajo nemci prav".

Tukaj ne gre zame in zate, in ne za moje udobno svaljkanje po tem ponorelem otoku. Ce bo sel otok v kurac bom pravi cas dvignil rit in se premaknil. Gre za mir v Evropi, ker vsi pac ne morejo spizdit ko enkrat zacne pokat. Tvoj stav da "vazno je kdo ima prav, pa magari se koljemo za to" je izredno dekadenten in v svojem bistvu zaljiv do vseh zrtev premnogih klavnic v evropi (razumem da ti ni to namen). Ze cel lajf ti je zelo udobno in zato si tako pameten, tako pri imigrantih (treba jih je z mitraljezi zavracat), kot pri social(istic)nih tematikah (jebes socialo, naj nekdo meni pere cunje za 3eur/h) in pri brexitu (naj se jebejo, kaj pa so sli). Nobene poniznosti, nobene skromnosti nimas, ker pac se nikoli nisi bil res tepen za brezveze.

Zizek ima cudovit izraz za tak folk :-)
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2755600] 30.01.19 13:43 · odgovor na: anon-207617 (#2755542)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
To da anglezi nimajo prav, je kurcev argument, ker ko ti bojo fuknili bombo na tvoj blok v ljubljani ne bos nic manj hin.
Ok, a sem vmes kaj izpustil, kako smo prišli do angleškega bombardiranja civitas Emonae?...

so svabi intelektualno omejeni obrtniki, ki znajo nardit dober avto in celo dobro vojsko, o managementu in imperializmu pa nimajo pojma in zato periferne kolonije vrejo.
+1

Pomoje Irci dobro razumejo, da ce bodo sli z anglezi na noz, se bodo zbudili s crevi izven trebuha
Hm, kaj pa vem... kako trenutno stojijo razmere v ljubezenskem trikotniku UK-USA-Irska?
medtem ko v njegovi rodni poljski vladajo verski fanatiki ki bi najraje do tal pozgali bruselj in se nemcijo zraven, je karikatura eu managementa. Kaj bo debil twittnil ko bo nek naslednji, s fanatiki prezet parlament poslal milijon poljakov nazaj na poljsko ali se kaj hujsega? Bodo uleteli s poljsko konjenico?
Uf, kako intenziven čustven odziv. A ti je kak poljski vodovodar pred kratkim zaenqurc popravil sekret?
:)
anon-202165 sporočil: 970
[#2755608] 30.01.19 13:55 · odgovor na: anon-61428 (#2755586)
Odgovori   +    3
[Inside]

Hvala prijateljska EU. Torej No-deal Brexit sredinec in byebye. Me zanima kako bodo reagirale Nemčija za katero je UK največji trg, pa pokrajine v Belgiji, Nizozemskem, Franciji ki so vezane na UK.
Pač trenutno gre za nategovanje kdo ima daljsega. V glavnem pa vsi vedo, da je hard brexit sranje za oboje. Kolateralna škoda bodo pa predvsem Irci.

Bi pa bilo zelo naivno pričakovati, da bo katerakoli članica EU lahko šla kar ven iz EU, obdržala pa vse benefite članstva. To pač ne gre.
bc123a sporočil: 48.253
[#2755609] 30.01.19 13:58 · odgovor na: anon-207617 (#2755598)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: bc123a 30.01.2019 14:05
[NemirniTujec]
> [bc123a]
> > [NemirniTujec]
> > Lahko pa na twitterju ali pa tako kot ti na forumu meni "nehi tabloide brat". Kak rezultat bi res rad dosegel?
>
> Razlozi zakaj je trebalo omenjati, da je tusk poljak in ima poljska probleme doma.

To sem omenil Jaz - niko i nista na nikoinista forumu. Omenil sem zato, ker je Tusk karikatura vsega, kar je z EU narobe.

Ni treba meni razlagat, da je brexit idiotizem, jaz se zelo strinjam.

Jaz zgolj pozivam k uglajeni, umirjeni diplomaciji v ozadju, ne pa k podziganju strasti z norcevanjem na twitterju. UK je zelo blizu tega, da ji zavladajo lunatiki, EU (tako kot tvoje resnicovanje na forumu) pa namesto da bi pomagala normalnim silam obstati v sedlu in prebroditi politicno krizo, priliva olje na ogenj "ker imamo mi prav, vi pa ste se zajebali z brexitom".

50% volilcev in 80% elite razume, da jih je cameron z referendumom grozljivo zajebal, ampak ce jih bo zdaj nemcija na suho pofukala v rit namesto da bi jim pomagala premostiti probleme, bodo resne reakcije. UK lahko pade standard tudi za polovico, pa bo se vedno bogatejsa od rusije, in se vedno bo drzava z lastno vojasko industrijo, nahajalisci nafte in jedrskim orozjem in 60 mio prebivalci. Ne bo se kar ulegla na hrbet in zrla trave, dokler se je trojka ne usmili. Namesto da bi hudica dali spat, se svabi grejo kupckanje za male prednosti, brihtnezi na tem forumu pa ploskate zraven "ker imajo nemci prav".

Tukaj ne gre zame in zate, in ne za moje udobno svaljkanje po tem ponorelem otoku. Ce bo sel otok v kurac bom pravi cas dvignil rit in se premaknil. Gre za mir v Evropi, ker vsi pac ne morejo spizdit ko enkrat zacne pokat. Tvoj stav da "vazno je kdo ima prav, pa magari se koljemo za to" je izredno dekadenten in v svojem bistvu zaljiv do vseh zrtev premnogih klavnic v evropi (razumem da ti ni to namen). Ze cel lajf ti je zelo udobno in zato si tako pameten, tako pri imigrantih (treba jih je z mitraljezi zavracat), kot pri social(istic)nih tematikah (jebes socialo, naj nekdo meni pere cunje za 3eur/h) in pri brexitu (naj se jebejo, kaj pa so sli). Nobene poniznosti, nobene skromnosti nimas, ker pac se nikoli nisi bil res tepen za brezveze.

Zizek ima cudovit izraz za tak folk :-)
Kaksna umirjena diplomacija iz ozadja če Španci in Francozi že brusijo nože? Sem mar jaz kriv da Britanci ne razumejo da ne morejo imeti torte in jo pojesti, kot je to trdil Johnson?

Skratka, jaz sem bearer of bad news, tako kot Juncker ali Barnier. Ni pa to odvisno od mene, razumeš? Tudi če mene sploh na svetu ne bi bilo in ti noben tule ne bi pisal,bi se vedno evropske države brusile nože za odprtje pogovorov.

In še nekaj. Britanija ni edina. Marsikatera država ne bi rada imela "romunskih in bolgarskih Ciganov" obenem pa bi imela dostop do skupnega trga. Kaj šele varianta dostop do trga brez skupnih standardov. Pa to bi bilo naravnost fantastično, EU zajebava svoje države s prepovedjo pesticidov ti pa fajn spricas in izvazas v EU brez kontrol...
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2755613] 30.01.19 14:00 · odgovor na: anon-207617 (#2755598)
Odgovori   +    2
predgovor: odgovarjam na Nemirni-jev odgovor Bisiju, in se ne postavljam izrazito na nobeno stran
[NemirniTujec]
ampak ce jih bo zdaj nemcija na suho pofukala v rit namesto da bi jim pomagala premostiti probleme
Ampak nago rit v luft so dvignili sami, a ne?

...UK... ... Ne bo se kar ulegla na hrbet in zrla trave, dokler se je trojka ne usmili.
OK, ampak kaj pomeni "žreti travo" - a to mogoče (karikirano) pomeni, da bodo kupili nekaj BMWjev manj in popili manj flaš šampanjca in beaujolaisa; ali bo posledica resen ekonomski pretres -ker če slednje, potem bi lahko zadevo malo bolj premislili. In ne da bi zagovarjal Švabe ali se šel neko arogantno načelnost, ampak "we're all grownups here, right?" ne vidim nič slabega če kdo čuti posledice po tem, ko ga serje.
Kar bi (če se greamo načelnost) bilo sicer res fajn, da bi kdaj veljalo tudi za Nemce, ampak jebiga, nismo tako ne-odvisni od Švabov kot smo od Angležev... toliko o načelnosti, hehe.
bc123a sporočil: 48.253
[#2755621] 30.01.19 14:21 · odgovor na: anon-207617 (#2755598)
Odgovori   +    1
Še tole bi dodal. Philippe Lambert,belgijski evroposlanec:

We are not going to say that we surrender the backstop or, conversely, that we accept that we will make no checks at the borders, even though the United Kingdom might significantly diverge in terms of sanitary standards, social standards, environmental standards. And then we should let a 500 kilometre door open to the single market, without any checks? Just as if you, as a Brexiter, would say, ‘Okay, we do not want [freedom of movement], but we accept that we will not make any border checks on people. Would they do that? Of course not ...
Micare sporočil: 1.582
[#2755626] 30.01.19 14:48 · odgovor na: anon-61428 (#2755559)
Odgovori   +    0
Migranti so poledica nesposobnosti upoštevanja kulturnih razlik, ne rzgledanosti, ne tradicije. Tudi Trumpu se je zgodila kraja otrok. I. osnovna šola Celje, tam se je to dogajalo. Mu jih je Melanija napela, da se je kar vrtel. Iz Štajerske so bili Slovenci izgnani in razlaščeni. Poslani v Srbijo, Hrvaško (tudi Jasenovac). Vemo imamo tradicijo vemo kako to gre. Ni na izi pa dobiš primerno delovno silo. So tudi težave- In te so dobili. Ne gre za multikulturne evropske, narode, temveč za ortodoksno kulturo, trdno socialno sterukturo, netoleranco do drugih in neprilagodljivost. Naši ljudje so bili begunci in ne ekonomski migranti na Bližnjem vzhodu, Egiptu in bili dobro sprejeti. A so po vojni, v glavnem, šli domov. In zadj prihajajo kulturno ne prilagojeni, se združujejo v skupine in imajo veliko korajže in kak nožiček za nohte. To se tako ne dela. EU birokracija nima pojma o beguncih in kaj so ekonomski migranti.
pirdih sporočil: 210
[#2755684] 30.01.19 20:31 · odgovor na: anon-207617 (#2755542)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Namesto da se dokazuje, kdo je imel prav, je treba irce in angleske sirotinje polit z denarjem, spravit skozi en norvesko posran brexit ki na papirju nima fom, v praksi pa ga seveda ima, in mirna bosna.
Evo, lej tale odstavek se mi zdi primerno izhodišče za razpravo (ob predpostavki, da sprejmemo tezo o obetajočem velikem razčefuku od UK proti Irski in proti vzhodu).

Irce bi EU polila z denarjem od Appla, Googla itd. Kljukica. :) hec.
Zaradi grožnje brexita se obeta tudi selitev dela biznisa iz UK na Irsko & zvišanje "povprečne" menedžerske plače. Pa še silni Kanadčani ugotavljajo, da bi lahko Irska dovolj dobro služila kot odskočna deska v Evropo. (vir za to dvoje je irish times) :)


Angleške reveže (Škote, Valižane in Irce bomo pustili na cedilu, ker so maloštevilni, drugorazredni...) bi EU polila z denarjem - kako?
Bi posegla v nacionalno davčno politiko? Zahtevala znižanje DDV, trošarin? Posegla v minimalno urno postavko? Ustanovila Evropski stanovanjski sklad za UK, kjer bi EU gradila in kupovala affordable stanovanja za neprofitni najem? Socialna stanovanja za 16-letne matere samohranilke menda že imate. Bi EU spremenila šolski sistem? Prepovedala kastni sistem in uzakonila nation-state?
Saj bi rekel, da saj Draghi tiska denar - ampak on tiska evre ...

Še preden je Tusk napisal tisti svoj famozni tweet, so finančna industrija, Airbus ... rekli, da pakirajo kufre. In primernega odziva v UK ni bilo.
Ja bemtiš, pa to je še huje kot ženske - nič ne reče, ampak ti si pa kriv, ker nisi opazil njene stiske in je rešil. Pa niso Angleži take punčke?? :)

Siromake sme in lahko polije z denarjem domača vlada - pa tega ni naredila očitno nobena zadnjih 20 let.
Če daš sem še predpostavko o kratkovidnih Nemcih, hja ... ga ni Boga, ki bi rešil to zadevo. Samo še Irci lahko kaj dosežejo, da vse skupaj zvodeni, kot si sam napisal. :)

Nemci vidijo kratkoročne sektorske koristi. Nizozemci bodo postali domicil za bivše UK-domicilirane firme in se jim samo smeji. Francozi niso povzdignili glasu. Vzhodnjaki si ga pa drkamo ob pogledu na tujo škodo (ekonomske koristi nimamo nobene, samo potencialno škodo kot podizvajalci za izdelke, ki se ne bodo več toliko prodajali na Otok).

Še malo zgodovine, če me spomin ne vara:
WWI - versajska pogodba je bila tako sranje zaradi Francozov, Angleži so pa to mirno dopustili.
WWII - Z Nemce in celo Evropo so polile z denarjem (zaradi) ZDA. Angleži in Francozi so bili izčrpani in zapufani kmetje na šahovnici.

Povzetek zgodovine - s čim se imajo Angleži glede tega za pohvaliti? Po mojem samo z znamenitim govorom o železni zavesi (takrat že kot ex-premier).

Itak da nimamo informacij, ampak ali so opozorila UK firm in ljudsko nezadovoljstvo po referendumu o brexitu kaj vplivali na retoriko UK oz. Mayeve z EU partnerji? Ni bilo videti, ampak so vztrajno gonili svoje. Kako boš takemu pomagal, če zavrača tvojo pomoč?
bc123a sporočil: 48.253
[#2755692] 30.01.19 22:04 · odgovor na: dz1975 (#2755591)
Odgovori   +    1
[dz1975]
> [bc123a]
> > [FIN-454644]
> > EU ekipa je kot samovoljen primitiven partner, ki vse naredi po svoje, ne uposteva osnovnih pravil, jih krsi. Ko je partnerju dovolj, nadaljuje s svojo primitivnostjo.
>
> Neumnost. EU-27 ne more opustiti svojih 4 stebrov, na katerih stoji in pade cela unija, in med ta dva spadata prost pretok ljudi in prost pretok dobrin. Samo zaradi tega, ker pa UK ne bi...
>
> Drugic, TU NE GRE ZA JUNCKERJA ALI BARNIERJA. Vsak sporazum mora potrditi vseh 27 drzav. Tudi Irska in Spanija recimo. Barnierjev ogromen dosezek je, da je uspel zagotoviti podporo 27 drzav temu sporazumu, ki je sedaj na mizi (!), medtem kot Mayeva KI JE PREDLAGALA IRSKI BACKSTOP ne more zagotoviti niti podpore 2 (!) strank v lastnem parlamentu temu predlogu.
>
> Tretjic, EU-27 hoce demonstrirati da bo vedno stala za svojimi clanicami IN DA SE SPLACA BITI V EU. Namrec, se enkrat, ne gre tu za Barnierja in za Junckerja, glavni igralec tu je Irska, majhna in sicer ranljiva drzava, ki ima z UK slabe izkusnje iz casov ko je bila ta imperialna velesila in regionalni bully. Poglejmo kako s figo v zepu se UK pogaja sedaj - pa kdo na Irskem jim bo verjel, da ne bi prekinili bilateralnega sporazuma o meji Irska-UK takoj, ko se jim to zazdi?
>
> Cetrtic, EU je bila "botra" Good Friday Agreement, in vsaj za tiste ki ste verni je verjetno jasno, kaksna je funkcija botre, nda?
>
> Petic, EU bo z veseljem odprla pogajanja, samo ni sans da bi bila koncana v roku, ker potem lahko vsaka od 27 clanic zahteva svoje. Zakaj pa ne bi poljska zahtevala prost dostop do UK trga delovne sile v zamenjavo za irski backstop? Spanija pa Gibraltarja, ki je 97% glasoval za obstanek v EU?
>
> Komu se tu mesa, kdo ne vidi, kaksno konzervo crvov se je spravil odpirat?

Hard Brexit bo najbolj udaril ravno Irsko - 90% blagovne izmenjave s kontinentom gre ravno skozi Anglijo. Ampak Irci itak niso nikoli sloveli kot posebej pametni ljudje...
(mali) biznis mnozicno seli sedeze na irsko. Recimo 1/3 vseh angleskih odvetnikov se je ze registrirala na irskem. Plus bo irska gateway evrope v svet, to kar je bila doslej anglija. In nenazadnje, dokler je UK bila v EU, je bilo ja najbolj smiselno irsko robo peljati cez anglijo, kje pa? Ne pomeni pa da je drugje ni mozno.

Predvsem je nonsens da nekdo hoce biti odrezan od 400 miljonskega trga, ki je 20 kilometrov fizicne razdalje od njega, in se kurci da bo pa namesto tega trgoval z ameriko, indijo in kitajsko.
dz1975 sporočil: 2.264
[#2755693] 30.01.19 22:49 · odgovor na: bc123a (#2755692)
Odgovori   +    0
Seveda je robo na Irsko možno peljati iz francoskih pristanišč, samo to ne bo ravno poceni. In Irska ne bo zato noben gateway, ampak slepo črevo, odrezano od Evrope.
bc123a sporočil: 48.253
[#2755734] 31.01.19 09:03 · odgovor na: anon-207617 (#2755598)
Odgovori   +    6
[NemirniTujec]
Jaz zgolj pozivam k uglajeni, umirjeni diplomaciji v ozadju, ne pa k podziganju strasti z norcevanjem na twitterju. UK je zelo blizu tega, da ji zavladajo lunatiki, EU (tako kot tvoje resnicovanje na forumu) pa namesto da bi pomagala normalnim silam obstati v sedlu in prebroditi politicno krizo, priliva olje na ogenj "ker imamo mi prav, vi pa ste se zajebali z brexitom".
Se tole bom tu pustil (clanek je viden tudi za nenarocnike):

"The EU cannot rescue Britain from Brexit chaos"
www.ft.com/content/4...b4543da632

I had intended to address a slightly sheepish plea to Britain’s European partners. Even at this late hour, the EU27 should show forbearance with the Brexit shenanigans at Westminster. The prize of an amicable parting of the ways — or, in the best case, a change of heart in a second referendum — was worth it. My shaky resolve collapsed after Theresa May’s latest swerve. The EU could now be forgiven for simply throwing Britain overboard.
...
The mandate the prime minister claims to have secured to rewrite the Irish “backstop” is worthless and incredible. Worthless because all the other options for the Irish border have been exhaustively explored, and discarded, during the Article 50 negotiations. Incredible because the hardliners who backed her this week do not want an agreement. Supporting Mrs May now was a diversion. The real strategy is to run down the clock all the way to a no-deal Brexit.

Tocno za to gre: hardline brexiterji hocejo run down the clock do hard brexita, tako kot je UKIP vedno postavljal tiste zahteve, ki jih Cameron + EU nista mogla izpolniti. Ce ne bi bil irish backstop, bi pa nekaj drugega nasli.

Da prevedem: EU ne more resiti UK, ce se UK ne resi teh norcev in jih postavi v kot. Ker njihov problem ni backstop ali imigracija. Njihova strategija je doseci maximum pain (in v tem so na zalost podobni Corbyn) ker si od popolnega razsula obetajo koristi. Zato tudi niso rekli, da bodo podprli sporazum, ce bi Mayeva actually dosegla da backstopa ni - so rekli "maybe". zato ker nikoli ne bodo podprli nobenega sporazuma.

Za karkoli tu kriviti evropo je smesno, noro in kontraproduktivno: Evropa tu ne more narediti nic, se posebej pa ne more narediti nic, ce noce resno opogumiti takih drekacev v lastnih clanicah EU.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2755735] 31.01.19 09:18 · odgovor na: anon-202165 (#2755608)
Odgovori   +    0
[bacco979]
> [Inside]
>
> Hvala prijateljska EU. Torej No-deal Brexit sredinec in byebye. Me zanima kako bodo reagirale Nemčija za katero je UK največji trg, pa pokrajine v Belgiji, Nizozemskem, Franciji ki so vezane na UK.

Pač trenutno gre za nategovanje kdo ima daljsega. V glavnem pa vsi vedo, da je hard brexit sranje za oboje. Kolateralna škoda bodo pa predvsem Irci.

Bi pa bilo zelo naivno pričakovati, da bo katerakoli članica EU lahko šla kar ven iz EU, obdržala pa vse benefite članstva. To pač ne gre.
S tem bi se nekako strinjal, če se Nemčija, Francija ipd. ne bi združno spravile proti VB. Dodam samo še da EU nima vseh kart v roki, kar nekateri "pre"glasno nakazujejo.
FIN-454644 sporočil: 10.899
[#2755887] 31.01.19 17:26 · odgovor na: (#2755859)
Odgovori   +    3
Psihopata zapusca zena. Psihopat zaostri, da mu ne bi pobegnili se tasca, tast in otroci. Ker brez njih ne prezivi? Tukaj bos, na kolenih. In vsi drugi tudi. Jaz bom pa bic vihtel in povedal, kaj kdo sme in cesa ne sme. EU z Junckerjem, Tuskom, Merklco, Mogherinijevo, Vestagerjevo, Bulcevko so iz obetavne, perspektivne, svetle zveze naredili norisnico, ki vsak hip ne bo za nikogar zanimiva. Zdrusimo se z Visegrajci in UK. To nam je jedini spas.
crt sporočil: 27.206
[#2755903] 31.01.19 18:55 · odgovor na: shevchenko (#2755595)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
nemski industrialci so se doslej drzali postrani, zdaj pa bodo pocasi stopili v akcijo. tusk bo kmalu piskal tocno tisto, kar bo moral in vsi ostali takisto.
here it comes

German CSU Bundestag Leader Dobrindt in Stern slams Brussels response to UK Parliament as “brusque” and “disconcerting.” “It is imperative for there to be a flexible response without re-opening the whole agreement” and “Stubbornness is not European.”

twitter.com/GregHand...2972926979
pirdih sporočil: 210
[#2755922] 31.01.19 21:55 · odgovor na: crt (#2755903)
Odgovori   +    0
[crt]
> [shevchenko]
> nemski industrialci so se doslej drzali postrani, zdaj pa bodo pocasi stopili v akcijo. tusk bo kmalu piskal tocno tisto, kar bo moral in vsi ostali takisto.

here it comes

German CSU Bundestag Leader Dobrindt in Stern slams Brussels response to UK Parliament as “brusque” and “disconcerting.” “It is imperative for there to be a flexible response without re-opening the whole agreement” and “Stubbornness is not European.”

twitter.com/GregHand...2972926979
Upajmo na najboljše.
hostamox sporočil: 8.460
[#2755924] 31.01.19 22:24 · odgovor na: anon-207617 (#2755542)
Odgovori   +    1
Glede na celotno sliko bom vesel, če konec marca ne bo angleške vojske na meji z Irsko. Fuknjeni so oboji zadost UK in EU. 1929 do 1939 in 2008 do 2019, doba je podobna.
pirdih sporočil: 210
[#2756039] 01.02.19 13:11 · odgovor na: pirdih (#2755684)
Odgovori   +    0
Nemirni, tole mnenje v Guardianu si verjetno opazil?

www.theguardian.com/...ss-leavers
“Only a country that does not really know what the collapse of political authority looks like would play this game,” he wrote. We won’t know until it’s too late.
O tem lahko kaj povejo Severna Irska in jugosi (tu smo na pol tudi mi). Drugih to ne boli kaj dosti. Še mi se tega kolapsa ne bojimo dovolj.
our political sovereignty, like everybody else’s, is primarily constrained not by Brussels, but international capital.
Na podlagi prejšnjega citata je to edino upanje v primeru Brexita. "Angleški" kapital ni bil dovolj močan, bo morda "celinski"?

V umazanih političnih jajcanjih se pa praviloma igra na zadnji trenutek in kdo bo prvi trznil - obredni ples pač ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2756049] 01.02.19 13:51 · odgovor na: FIN-454644 (#2755887)
Odgovori   +    2
[FIN-454644]
Psihopata zapusca zena. Psihopat zaostri, da mu ne bi pobegnili se tasca, tast in otroci. Ker brez njih ne prezivi? Tukaj bos, na kolenih. In vsi drugi tudi. Jaz bom pa bic vihtel in povedal, kaj kdo sme in cesa ne sme. EU z Junckerjem, Tuskom, Merklco, Mogherinijevo, Vestagerjevo, Bulcevko so iz obetavne, perspektivne, svetle zveze naredili norisnico, ki vsak hip ne bo za nikogar zanimiva. Zdrusimo se z Visegrajci in UK. To nam je jedini spas.
Če bo razpadla EU, bomo (če bo sreča) pristali med Višegrajci (II. liga). Bolj verjetno pa spet nazaj na Balkanu (III. liga) :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2756084] 01.02.19 15:18 · odgovor na: (#2756050)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-204390 01.02.2019 15:19
[kren]
Če bo razpadla EU, se bomo kmalu spet gledali čez puškine cevi.
Ja, to bi bila tudi ena opcija, k sreči pa v tem trenutku videti kot manj verjetna.

Je pa možen tudi kontrolirani razpad, na dve (ali tri) entitete. V tem primeru bi bile za nas aktualni naslednji opciji - bodisi neka nova avstro-ogrska ( po možnosti brez avstrije :) ali balkanska (nova juga + Grčija). Obe ocenjujem za slabši od tega, kar imamo sedaj.
Evro-skeptiki morajo biti previdni, kajti želje se jim lahko (še prehitro) uresničijo :)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2756178] 02.02.19 00:34 · odgovor na: hostamox (#2755924)
Odgovori   +    1
[hostamox]
Glede na celotno sliko bom vesel, če konec marca ne bo angleške vojske na meji z Irsko. Fuknjeni so oboji zadost UK in EU. 1929 do 1939 in 2008 do 2019, doba je podobna.
Tudi jaz.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2756179] 02.02.19 01:17 · odgovor na: pirdih (#2756039)
Odgovori   +    1
[pirdih]
Nemirni, tole mnenje v Guardianu si verjetno opazil?

www.theguardian.com/...ss-leavers

>“Only a country that does not really know what the collapse of political authority looks like would play this game,” he wrote. We won’t know until it’s too late.

O tem lahko kaj povejo Severna Irska in jugosi (tu smo na pol tudi mi). Drugih to ne boli kaj dosti. Še mi se tega kolapsa ne bojimo dovolj.

>our political sovereignty, like everybody else’s, is primarily constrained not by Brussels, but international capital.

Na podlagi prejšnjega citata je to edino upanje v primeru Brexita. "Angleški" kapital ni bil dovolj močan, bo morda "celinski"?

V umazanih političnih jajcanjih se pa praviloma igra na zadnji trenutek in kdo bo prvi trznil - obredni ples pač ...
Prebral zdaj :-)

Prej ali slej bomo v UK odkrili prakticen odgovor na vprasanje koliko cajta lahko ohranjas visoko neenakost in demokracijo hkrati. Identity politics ki to omogocajo (da sirotinje volijo za ohranjanje visokih rent za elito) bodo zdaj celo drzavo ugriznile v rit - v mnogocem po nesreci, ampak it was accident waiting to happen.

V katero smer se bo nagnila tehnica - corbynizem ali odvzem volilne pravice, ali pa morda celo neka razumna vmesna pot - se ne vemo. Ampak dokler nimamo izvrsne oblasti v pravem pomenu besede, bo drzava pac tonila v celoti. Treza je lutka, ki se mora prodajati vsaj trem ali stirim zvodnikom, da se lahko oklepa stolcka. Tudi Communist Corbyn bi manj skodil kot tale Jazbecarsko Iskrava Mavkarija, ki jo imamo sedaj. Tole je izdaja nacionalnih interesov. Res skoda drzave, ker potenciali so, znanje je, kapital je, delovna sila je, ima svega.

Vcasih se karte zelo nerodno premesajo; gotovo je ze 1920, sploh pa ob veliki krizi 1929 - 1932 bilo marsikomu jasno, da je morda bolj pametno Nemcijo polit z denarjem in odpisat reparacije, kot pa tulit na svabe "zgubli ste, narobe mate, zdaj pa placajte" in gledat kako so Hitlerja izvolili in potem cez 10 let imet cel kontinent razfukan in nekaj 10 mio mrtvih. Ampak vecini to pac se danes ni jasno ker majo dvotaktne mozgane.

Trenutno se karte spet zelo nerodno mesajo. Lahko dobimo Anglijo s fanaticnimi militantnimi brexiterji, italijo s polnomocnim Salvinijem in Francijo s Front Nationale. In hkrati oranznega debila v beli hisi ki se bo na twitterju ukvarjal s tem kera novinarka je napisala da mu kurac ne stoji.

Kje je George Bush ko ga rabis :-)
crt sporočil: 27.206
[#2756183] 02.02.19 07:03 · odgovor na: anon-207617 (#2756179)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: crt 02.02.2019 07:05
[NemirniTujec]
Vcasih se karte zelo nerodno premesajo; gotovo je ze 1920, sploh pa ob veliki krizi 1929 - 1932 bilo marsikomu jasno, da je morda bolj pametno Nemcijo polit z denarjem in odpisat reparacije, kot pa tulit na svabe "zgubli ste, narobe mate, zdaj pa placajte" in gledat kako so Hitlerja izvolili in potem cez 10 let imet cel kontinent razfukan in nekaj 10 mio mrtvih. Ampak vecini to pac se danes ni jasno ker majo dvotaktne mozgane.
en.wikipedia.org/wik..._the_Peace

sicer pa kot sva ze kdaj rekla - ex jugosi se mogoce niti ne zavedamo, kako koristno izkusnjo (in kako relativno poceni v sloveniji) nam je dal razpad juge.

ko razmisljas o tem, kako ravnajo v drugih drzavah, zraven potihem avtomaticno upostevas, kot da saj tam tudi to vejo in zakaj potem to pocnejo. ne, ne vejo, nimajo te izkusnje, mogoce jo je treba vsake tolko na novo vzet.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2756189] 02.02.19 08:24 · odgovor na: crt (#2756183)
Odgovori   +    3
[crt]
> [NemirniTujec]
> Vcasih se karte zelo nerodno premesajo; gotovo je ze 1920, sploh pa ob veliki krizi 1929 - 1932 bilo marsikomu jasno, da je morda bolj pametno Nemcijo polit z denarjem in odpisat reparacije, kot pa tulit na svabe "zgubli ste, narobe mate, zdaj pa placajte" in gledat kako so Hitlerja izvolili in potem cez 10 let imet cel kontinent razfukan in nekaj 10 mio mrtvih. Ampak vecini to pac se danes ni jasno ker majo dvotaktne mozgane.

en.wikipedia.org/wik..._the_Peace

sicer pa kot sva ze kdaj rekla - ex jugosi se mogoce niti ne zavedamo, kako koristno izkusnjo (in kako relativno poceni v sloveniji) nam je dal razpad juge.

ko razmisljas o tem, kako ravnajo v drugih drzavah, zraven potihem avtomaticno upostevas, kot da saj tam tudi to vejo in zakaj potem to pocnejo. ne, ne vejo, nimajo te izkusnje, mogoce jo je treba vsake tolko na novo vzet.
cist en "neobremenjen" (v smislu, da mi je zal, da so izglasovali brexit brati inglesi :-)) z bumbarskim vprasanjem tuki - za kaj tocno se vidva z nemirnim v zvezi s brexitom "zavzemata"? nekak (sploh s strani nemirnega) prihaja vtis, kot da je eu zajebala (kar je marsikdaj in v marsicem res) ma kolikor jaz vidim, je kvecjemu eu sla out-of-its-way da bi brexitarjem sla naproti, hell se vec, ponudili so jim veckrat opcijo, da se "izognejo" brexitu...

kolko pa vaju berem, v nekem (iracionalnem ?) strahu pred ww3, zelita da je treba brexiterjem dat vse po spisku, sam da bojo srecni (ceprav se mi vedno bolj dozdeva, da so brexiterji priblizno ista nabirka raznoraznih pasem ala rumeni jopici, sam se "njihov" centralnoafriskipenez jim manjka :-), in ni variante da jih osrecis, no matter what you do), no pa nemirni bi jim se socializem 3.0(utd special edition) instaliral, ker jih (baje) jebe neenakost...

moje poenostavljeno videnje zadeve gre nekako tako... zenska(uk) je "ugotovila", da ona cist prevec izkoriscana doma (pa ceprav ji moz(eu), kuha, sesa, pegla in placa vse racune) in da ded prevec biciklira/seta psa/pa kdaj pa kdaj gre s kolegi na pivo(poljaki/romuni) pa njena ostarela mamka(ki zivi z njima) je too demanding ratala(pakiji)... no in ona se je zdaj odlocila, da bo ona zdaj en stuk skupne bajte vzela sam zase in mamko(konec koncev je le njena mamka :-)) ded vec nau smel k njej v pojstlo ona se bo pa gonila s komer koli ji bo zapasalo, zraven pa pricakuje, da ji ded se naprej kuha, pospravlja in placuje racune, kot da se ne bi nic spremenilo... in kaj tocno naj zdaj ded nardi, da bo po vajino ok?

;-)

lpA
crt sporočil: 27.206
[#2756193] 02.02.19 08:51 · odgovor na: bobek13 (#2756189)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 02.02.2019 09:10
[bobek13]
moje poenostavljeno videnje zadeve gre nekako tako... zenska(uk) je "ugotovila", da ona cist prevec izkoriscana doma (pa ceprav ji moz(eu), kuha, sesa, pegla in placa vse racune) in da ded prevec biciklira/seta psa/pa kdaj pa kdaj gre s kolegi na pivo(poljaki/romuni) pa njena ostarela mamka(ki zivi z njima) je too demanding ratala(pakiji)... no in ona se je zdaj odlocila, da bo ona zdaj en stuk skupne bajte vzela sam zase in mamko(konec koncev je le njena mamka :-)) ded vec nau smel k njej v pojstlo ona se bo pa gonila s komer koli ji bo zapasalo, zraven pa pricakuje, da ji ded se naprej kuha, pospravlja in placuje racune, kot da se ne bi nic spremenilo... in kaj tocno naj zdaj ded nardi, da bo po vajino ok?
lahko govorim samo iz svoje perspektive, nemirni bo ze povedal zase.

ded naj si misli "aha spet je malo pozabila, da ni miss world kot pred 100+ leti, no, saj bo minilo kot ponavadi" in ravna temu primerno.

kar v tem primeru pomeni:

- odgovor na vsakrsen signal iz uk, da saj morda bi pa podaljsali, je: ok, no problem

- odgovor na "ne pa ne, hard brexit pa konc" je: we're sorry to see that, ob vsaki zajeb situaciji, ki se bo pojavila zaradi tega, bomo skusali it maksimalno na roke, ne moremo pa pri tem it v skodo vseh, ki so ostali v klubu in ce tega ne morete razumeti, potem poklicite naslednjic, ko boste lahko

- we will not take a hostile stance but will also take no bullshit

- ce lahko naredis karkoli, da bo mogoce sprejeto kot prijateljska poteza, pa da te to malo stane, samo gas


obcasno imajo druzbe eksplozije mitomanije in sindroma nebeskega naroda (ki seveda ne pridejo iz nic, ampak to je loceno vprasanje), pojavi se kaskada dogodkov, ki se zlagajo kot domine in dokler se trikrat okoli obrnes, ze imas neke hude odlocitve, pozerske nastope "pa ce bomo morali travo zret" ali worst case gledas cez muho puske.

te eksplozije zal niti pod razno niso omejene na juzne, vzhodne, manj razvite, z manj bogato zgodovino etc drzave.

ce se jih da prezivet tako, da pomagas omejiti amplitudo in cakas, da cas opravi svoje in zmanjka crazy mushrooms in se stvari kolkor tolko ustalijo, je to super dosezek (in sploh ni receno, da bo dosezen).

no, v tem primeru pa je zal zadeva seveda zakomplicirana s tem, da nimamo na eni strani igralca v stanju zacasne odpuljenosti in na drugi samo enega igralca, temvec imamo na drugi strani zbirko, ki ni ravno zelo notranje homogena.

pri tem je zal glavni igralec zbirke po mojem vtisu:

- nagnjen k temu, da cim bolj zagreni odhod iz skupnega gospodinjstva, ker sicer mu bodo zaceli odhajat tudi razni drugi, od mladoletnih lolekov, ki jih lahko frca sem in tja po svoji presoji, pa dalje

- nagnjen k marketinski promociji, ces da se baje zavzema za ordnung & disziplin in pac ne gre razbijati te utvare, ki zna biti tako fajn prakticno uporabna

... kar zmanjsuje verjetnost, da je deuropska stran sposobna ravnati tako, kot si jaz predstavljam, da bi bilo smiselno. (kar jo ziher blazno sekira :)

posebno verjetno tragikomicno vlogo tu ima irska, ki bo verjetno po eni strani sluzila kot marketinska opora bolj ostremu pristopu (lejte, nic ne moremo popuscat, ker nam je tolko do irske), hkrati pa iz ne ravno oddaljene zgodovine vemo, da se irsko komot vrze pod avtobus, ce se primernemu tako dvigne (hello trichet, fuck you very much) - da o ne ravno nezni uk-irski zgodovini in popolnem pomanjkanju obcutka zanjo na uk strani ter o tem, da thereso may gor drzi stranka "who's the real najbolj fuknjen british severnoirec, kar se jih mores spomnit" niti ne govorimo.

in ne pozabimo trumpa, za katerega si osebno se vedno predstavljam, da bo slo takole:

- 5 min pred brexit deadlinom se oglasi trump in obljubi uk vse, kar leze in gre;
- opogumljena s tem uk dvigne vse srednje prste na nogah in rokah, gre v hard brexit, mogoce se celo najde kaksen norc, ki minira eurotunnel in si predstavlja, da je narodni heroj;
- nekoliko kasneje, ko je ze jutro po brexit partyju, se izkaze, da trump pac marsikaj rece, kaj potem ven pride, je pa kud koji mili moji in da se tegaparesnidalopredvideti.
crt sporočil: 27.206
[#2756195] 02.02.19 09:12 · odgovor na: crt (#2756193)
Odgovori   +    0
a propos, glej, kdo je se med zivimi www.jutarnji.hr/vije...a/8303987/
bobek13 sporočil: 4.301
[#2756197] 02.02.19 09:18 · odgovor na: crt (#2756193)
Odgovori   +    2
z vsem kar si napisal se lahko strinjam, edino se mi zdi, da prevladuje mnenje, da eu je*e uk in da ona tu dela narobe, ma se mi zdi, da je tu eu cist skulirana in da si brexitarji kar naprej v smislu onog cobana koji se naljutio na selo, sami secejo ku*ac...

kar se pa zelo stabilnega genija tice, pa zal delim tvoje strahove, ceprav sem, priznam, bil vesel, da je porazil Clintonovo in si zelim da bi brati ameri zavrteli cas nazaj in izvolili Paul-a, ato al sina, vseeno, I'm not too picky...

;-)

lpA
crt sporočil: 27.206
[#2756199] 02.02.19 09:27 · odgovor na: bobek13 (#2756197)
Odgovori   +    1
[bobek13]
z vsem kar si napisal se lahko strinjam, edino se mi zdi, da prevladuje mnenje, da eu je*e uk in da ona tu dela narobe, ma se mi zdi, da je tu eu cist skulirana in da si brexitarji kar naprej v smislu onog cobana koji se naljutio na selo, sami secejo ku*ac...
to glede cobana po moje vsekakor drzi in je pac eden iz zbirke simptomov omenjene eksplozije.

deuropa v tej igri nima aktivne vloge v smislu, da bi ona vodila igro in potiskala uk ven. vendar re-aktivna ni bistveno manj pomembna in je za moje oci lahko precej sirine pri tem, kako reagirati.

glede tega glej tudi: forum.finance.si/?m=...903&single

ja, jasno je, da ta stric govori iz racunice. saj se vse dogaja iz racunice - tudi to, kar je videti kot kolektivna norost, je rezultat racunice, le da je ta razredna in ne nacionalna, kot se marketinsko predstavlja. obcasno se pa lahko tudi zaracunas v smislu, da sprozis verizno reakcijo, ki je potem vec ne kontroliras tako dobro, kot si si morda predstavljal. may you live in interesting times, etc :)
bobek13 sporočil: 4.301
[#2756202] 02.02.19 09:32 · odgovor na: crt (#2756199)
Odgovori   +    0
se spet lahko samo strinjam, politike bi trebalo odrezat od raznih twiterjev, ze veckrat dokazano, da skodi, ze na domacem terenu vec kot ocitno...

:-)

lpA
crt sporočil: 27.206
[#2756203] 02.02.19 09:33 · odgovor na: (#2756201)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 02.02.2019 09:34
[rename]
> [crt]
> a propos, glej, kdo je se med zivimi www.jutarnji.hr/vije...a/8303987/

Saj on je bil takrat med mlajsimi clani predsedstva, mlajsi samo se Tupurkovski?
ja. ta stric je legenda. pravim "se med zivimi" zato, ker se kar dolgo ni prav dosti slisalo o njem (izven bosne i guess).

milosevic je takrat skozi leta uspesno pokasiral vojvodino in kosovo, da bi pridobil +2 glasova zase pri glasovanjih na ravni federacije. nakar je bilo treba dobiti se enega.

zadeve so ze fajn zakuhale, glasovalo se je za uvedbo izrednega stanja.

glasujejo - bogicevic nic.

jovic ga tako rekoc brcne pod mizo (ali je bil celo kadijevic zraven, se spomnis?) in pravi: bogicu, glasamo o vanrednom stanju!

on pravi: znam.

in se naprej dol gleda in ne glasuje.

ce bi bil za, pa bi bilo "po poti pravne drzave" uvedeno izredno stanje in bi sli v neko drugo vejo zgodovine, kakrsnakoli bi ze bila - po moje ali takoj ali v naslednjem krogu lahko celo bolj krvava.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2756204] 02.02.19 09:36 · odgovor na: anon-204390 (#2756049)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [FIN-454644]
> Psihopata zapusca zena. Psihopat zaostri, da mu ne bi pobegnili se tasca, tast in otroci. Ker brez njih ne prezivi? Tukaj bos, na kolenih. In vsi drugi tudi. Jaz bom pa bic vihtel in povedal, kaj kdo sme in cesa ne sme. EU z Junckerjem, Tuskom, Merklco, Mogherinijevo, Vestagerjevo, Bulcevko so iz obetavne, perspektivne, svetle zveze naredili norisnico, ki vsak hip ne bo za nikogar zanimiva. Zdrusimo se z Visegrajci in UK. To nam je jedini spas.

Če bo razpadla EU, bomo (če bo sreča) pristali med Višegrajci (II. liga). Bolj verjetno pa spet nazaj na Balkanu (III. liga) :)
Dejstvo je da je razvoj nase drzave zamujen in se lahko borimo samo se da nas ne porinejo v novo yu razsirjeno. Sarec je v davosu ze mocno delal na tem. Ce bo sreca bomo v novi razsirjeni AO. Kot sami nismo sposobni prezivetja.

Strani: 1 2 3