Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[kren]
> [bc123a]
> Mene ze malo spominjajo na Milosevica in Srbe

Mene tudi, ampak ne Angleži, pač pa Evropejci, ki so podobno užaljeni, kot nekoč Srbi, ki se niso mogli sprijazniti s tem, da jih Slovenci zapuščamo in so nam grozili, da bomo še travo žrli.

Ne pravim, da podpiram brexit, ali da bo Angležem bolje brez EU, ampak da so Angleži v podobni situaciji, kot smo bili ob osamosvojitvi Slovenci.
Kaj pri evropejcih te pa specificno na to spominja? Vecina evropejcev tega sploh ne spremlja, v glavnem je mnenje "naj ze enkrat gredo". In na strani EU ni nobene custvene uzaljenosti, stalisca so ze od pred referenduma nespremenjena in edina mozna, ker so edina v skladu z a) pravnim redom EU, b) stirimi stebri EU, c) konsezom 27 clanic, ki je potreben za kakrsenkoli dogovor z EU.

Britanska publika se pa nonstop ukvarja z EU. Ce ti jaz recem "ce skocis skozi okno, si bos polomil noge" to ni privoscljivost ali tezenje, to je pac fakt.

Vsa dejstva o izstopu iz EU so bila jasna leta 2016, EU ni spremenila svojih pogajalskih izhodisc, ker jih v bistvu ne more (ali pa bodo zacele posamezne drzave odrekati podporo sporazumu).

Srbi so tule anglezi!