Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bobek13 sporočil: 4.301
tako, to je tudi razlog(cist sebicen, priznam ;-)) da mi ni bil vsec izglasovan brexit, ker se s tem izgubi konkurenca , saj so trenutno edino UK inet trgovine bile sposobne ponuditi nizje cene napram nemcem (vsaj kar jaz spremljam, bicijl inu foto zadeve) in se bojim, da bodo zdaj svabi sam se bolj nabili cene, ko bo UK konkurenca "omejena"... zato sem tudi spraseval o tem kaj pomenijo ti prostotrgovinski sporazumi med EU in Singapor/Japan, ker ti (in trumpetarji, ma tega filma itak ne bomo videli ankol) bi potencialno lahko zavzeli vlogo UK glede vzdrzevanja konkurence, kar se tice mene, malega potrosnika...

:-)

lpA

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2754299

Strani: 1

Tonja1 sporočil: 671
Kar s tebe, kot malega potrošnika tiče, imaš iste ugodnosti kot firme. Če kupiš blago singapurskega porekla!!! ni carine, ker si v carinskem postopku na podlagi originalnega potrdila o poreklu Noe. EUR 1 ali Certtificate od Origin odvisno od zahtev sporazuma. (izda ga prodajalec) oproščen carine. Saj smo pred vstopom v EU tudi mu imeli tak sporazum, ima ga recimo tudi Srbija in še marsikatera država. Že pozabljeno?
anon-301357 sporočil: 142
No Trump se zavzema za nižje carine ameriških izdelkov v Evropi, tako, da je Trump voda na tvoj mlin.

Strani: 1