Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek 8 zgodb uspešnih Slovencev v tujini

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

azrael sporočil: 325
[Glavni forum] Tema: 8 zgodb uspešnih Slovencev v tujini
[#2752914] 15.01.19 09:26 · odgovor na: (#2752906)
Odgovori   +    4
[rename]
> [shevchenko]
> > Sem se bodo priseljevali predvsem tujci iz revnih držav. Pa še to ne najboljši, ampak drugi ali tretji tir.
>
> logicno, glede na bedno visino plac.

Hja, tu imamo problem kure in jajca.
Znana je anekdota iz Yuge: kakva mi je plata, takva su ti vrata(*).
V naših razmerah pa lahko naredimo parafrazo: kakva su nam vrata, takva nam je plata... kar pomeni, če delamo low-cost stvari, ne moremo pričakovati high-end plač...

(*)za mlajše forumaše: ko si včasih dobil stoenko ali fičota, si moral najprej peljat k mehankarju, da je pregledal in pošraufal, kar je bilo šlampasto narejeno.
V tej anekdoti, je nekomu škrebljalo v vratih... in ko je mehankar odstranil obloge, je bil notri listek in par šraufov: kakva mi je plata, takva su ti vrata.
A ni bil še burek notri? :)

LP, mlajši forumaš

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2752914

Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: 8 zgodb uspešnih Slovencev v tujini
[#2752921] 15.01.19 10:01 · odgovor na: azrael (#2752914)
Odgovori   +    3
[azrael]
> [rename]
> > [shevchenko]
> > > Sem se bodo priseljevali predvsem tujci iz revnih držav. Pa še to ne najboljši, ampak drugi ali tretji tir.
> >
> > logicno, glede na bedno visino plac.
>
> Hja, tu imamo problem kure in jajca.
> Znana je anekdota iz Yuge: kakva mi je plata, takva su ti vrata(*).
> V naših razmerah pa lahko naredimo parafrazo: kakva su nam vrata, takva nam je plata... kar pomeni, če delamo low-cost stvari, ne moremo pričakovati high-end plač...
>
> (*)za mlajše forumaše: ko si včasih dobil stoenko ali fičota, si moral najprej peljat k mehankarju, da je pregledal in pošraufal, kar je bilo šlampasto narejeno.
> V tej anekdoti, je nekomu škrebljalo v vratih... in ko je mehankar odstranil obloge, je bil notri listek in par šraufov: kakva mi je plata, takva su ti vrata.

A ni bil še burek notri? :)

LP, mlajši forumaš
Pa maček v prtljažniku :)

(Test nepropustnosti - če mačku ne uspe pobeg je prtljažnik diht :))

Strani: 1