Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

samos1111 sporočil: 182
[Troublemaker]
Ste pozabili, zakaj ni uspel Anderličev prvotni in nagrajeni projekt namesto Kolizeja? Preprosto zato, ker je dvorni arhitekt Koželj postavil zahtevo, da v okolici Nebotičnika nobena stavba ne sme biti višja od le tega. Omejenost navzgor in v glavi!
Ne vem no, meni se zdi "nagrajeni projekt Kolizej" vrhunski primer mafijskega izigravanja spomeniške zaščite. Nekdo ti gre pokupit spomeniško zaščiten objekt in ga dobi poceni, ker je zaradi spomeniške zaščite (za "navadne ljudi" obvezno drago vzdrževanje in omejitve pri obnovi) malo vreden. Dejansko ga kupi s figo v žepu, z očitnim namenom da mu pomaga toliko propast, da bo s svojo debelo kožo in prjatli dosegel, da bo zaščita padla. Mimo vseh reglcev priredi natečaj po lastnih pogojih, s katerim dobi načrt za spomenik svojemu egu v velikosti Grajskega griča. Daleč od tega da bi se mi zdel naš koncept spomeniškega varstva dober, ampak koncept tega obvoza bi moral bit v urejeni državi za v zapor, objekt pa zaplenit in po morebitni spremembi pogojev prodat na dražbi, obvezno nepovezanemu.

S tega vidika se mi projekt stadiona ne zdi toliko problematičen, ker je šla zadeva z varstvenega stališča malčk bolj transparentno. Posebej pomemben se mi v post-stožiškem času ne zdi. Iz Fondovcev in njihove solatke se ljudje norčujejo, ampak kolikor mi je znano imajo dobre razloge da se počutijo izigrane, da je Janković kot "svoj" prispevek dal njihov vrt (v procesih "podružbljanja" in nato "lastninjenja" je bila parcela napisana na MOL, a je bila originalno last železniškega fonda in ves čas v njihovi uporabi, še en primerek neurejenega zatečenega stanja funkcionalnih zemljišč na ZK).