Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
Sta bila v zadnjem pol leta na nacionalni TV greznici dva dokumentarca na to temo (CO2)!

Eden je prikazoval (celotno) življensko zgodbo in okoliščine francoza, ki je hodil na J tečaj in v končni fazi pripeljal do tega; če se tako izrazim FAMOZNEGA odkritja med povezavo CO2 in temperaturo na planetu....

Drugi dokumentarec, tudi nekaj mesecev nazaj, tudi na nacionalni TV greznici, se je tudi ukvarjal s CO2, resnica ali laž, nekaj na to to temo....

Oba sta bila sila izjemna. Tudi če še verjameš v čarovnice, dobre vile in palčke, bi nate naredila gotovo zanimiv in pomemben vtis.

Zanima me samo, ali si si (in drugi uporabniki tudi) kakšnega od teh dveh dokumentarcev ogledal/a!?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2751939

Strani: 1

maharaja sporočil: 276
[FrRoSt]
Sta bila v zadnjem pol leta na nacionalni TV greznici dva dokumentarca na to temo (CO2)!

Eden je prikazoval (celotno) življensko zgodbo in okoliščine francoza, ki je hodil na J tečaj in v končni fazi pripeljal do tega; če se tako izrazim FAMOZNEGA odkritja med povezavo CO2 in temperaturo na planetu....

Drugi dokumentarec, tudi nekaj mesecev nazaj, tudi na nacionalni TV greznici, se je tudi ukvarjal s CO2, resnica ali laž, nekaj na to to temo....

Oba sta bila sila izjemna. Tudi če še verjameš v čarovnice, dobre vile in palčke, bi nate naredila gotovo zanimiv in pomemben vtis.

Zanima me samo, ali si si (in drugi uporabniki tudi) kakšnega od teh dveh dokumentarcev ogledal/a!?
Pozdrav,


žal ne. Tisti s francozom je slišati zanimiv, kljub temu, da se v tem trenutku močno nagibam, k temu, da porast Co2 ne povzroča rasti temperature temveč ravno obratno. Če je verjeti podatkom, potem je trenutna porast Co2, preko vseh do sedaj znanih Co2 maximumov, zanimiva in zelo verjetno, delno, posledica človekovega vpliva. Močno pa dvomim, da bomo priča kakšnemu zviševanju temperatur.. vse bolj kaže na mini ledeno dobo - podobno kot konec 17. in začetek 18. stoletja.

Cela zgodba me spominja na strašenje s "peak oil", če se sploh še kdo spominja tega... zanimivo, da se je Global Warming Scare pričel ravno takrat, ko je Peak Oil Scare dosegel vrh in v naslednjih 2-3 letih neslavno odšel v zgodovino.

Strani: 1