Strani: 1 2

anon-186196 sporočil: 2.052
[#2747672] 13.12.18 13:57
Odgovori   +    1
eurusd v 2 minutah gor za skoraj 3%, nakar ga je spet na hitro sklatilo dol. kaj bo sele ko bo draghi odprl gobec.
crt sporočil: 27.122
[#2747687] 13.12.18 14:41 · odgovor na: anon-186196 (#2747672)
Odgovori   +    0
[mrkolice]
eurusd v 2 minutah gor za skoraj 3%
dude :)
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2747693] 13.12.18 14:46 · odgovor na: crt (#2747687)
Odgovori   +    1
[crt]
> [mrkolice]
> eurusd v 2 minutah gor za skoraj 3%

dude :)
v 2 min je slo iz 1.13594 na 1.13921. ampak to je pickin dim v primerjavi s tem kar zdaj dogaja medtem ko draghi gobca :)))
crt sporočil: 27.122
[#2747696] 13.12.18 14:55 · odgovor na: anon-186196 (#2747693)
Odgovori   +    7
[mrkolice]
> [crt]
> > [mrkolice]
> > eurusd v 2 minutah gor za skoraj 3%
>
> dude :)

v 2 min je slo iz 1.13594 na 1.13921. ampak to je pickin dim v primerjavi s tem kar zdaj dogaja medtem ko draghi gobca :)))
pa to niso procenti jebote. ravno sem si prinesel kosilo iz pecice, pa si me cist sezul s temi 3% :)
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2747701] 13.12.18 15:01 · odgovor na: crt (#2747696)
Odgovori   +    3
[crt]
> [mrkolice]
> > [crt]
> > > [mrkolice]
> > > eurusd v 2 minutah gor za skoraj 3%
> >
> > dude :)
>
> v 2 min je slo iz 1.13594 na 1.13921. ampak to je pickin dim v primerjavi s tem kar zdaj dogaja medtem ko draghi gobca :)))

pa to niso procenti jebote. ravno sem si prinesel kosilo iz pecice, pa si me cist sezul s temi 3% :)
uh uh, mea culpa, piko sem sfalil, .3% :)
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2747754] 13.12.18 19:50 · odgovor na: crt (#2747687)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-186196 13.12.2018 19:51
[crt]
> [mrkolice]
> eurusd v 2 minutah gor za skoraj 3%

dude :)
klasicna akcija je bla, za taksen dogodek. najprej histerija, potem sele cez nekaj ur clovek vidi kam se gre dejansko po novem. sem odprl long na eurusd ze opoldne, pri 1.1376, pol sem sel parkrat bruhat, ampak kot trenutno zgleda (pri 1.13666) bom pustil odprto cez noc, morda celo bistveno dlje. tehnicna mi mece ven bullish, vsebinsko se mi danasnje spremembe tudi zdijo blago bullish, ce mi tehnicna drzi in ce ne bo spremembe s strani feda, vljudno najavljam, da bi moral bit eurusd enkrat cca februarja okrog 1.18. haug.
hostamox sporočil: 8.460
[#2747853] 14.12.18 09:28 · odgovor na: anon-186196 (#2747754)
Odgovori   +    2
Zaenkrat zgleda bolj na dol kot na gor.
Če igraš s SL te bo vrglo ven tam okoli 1,1 ali 1,08- to bi bil moj cilj za dol.
Na gor pa max 1,16.
crt sporočil: 27.122
[#2747945] 14.12.18 14:59 · odgovor na: anon-186196 (#2747754)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 14.12.2018 15:16
[mrkolice]
> [crt]
> > [mrkolice]
> > eurusd v 2 minutah gor za skoraj 3%
>
> dude :)

klasicna akcija je bla, za taksen dogodek. najprej histerija, potem sele cez nekaj ur clovek vidi kam se gre dejansko po novem. sem odprl long na eurusd ze opoldne, pri 1.1376, pol sem sel parkrat bruhat, ampak kot trenutno zgleda (pri 1.13666) bom pustil odprto cez noc, morda celo bistveno dlje. tehnicna mi mece ven bullish, vsebinsko se mi danasnje spremembe tudi zdijo blago bullish, ce mi tehnicna drzi in ce ne bo spremembe s strani feda, vljudno najavljam, da bi moral bit eurusd enkrat cca februarja okrog 1.18. haug.
se malo bolj siroko in od dalec:

- januarja izvemo, da je nemcija kot cornerstone prakse ecb v recesiji (ker q3 je ze bil negativen)
- ecb je nerodno in ne naredi nic (razen spremembe tona v komunikejih), ker je sele pravkar zakljucila aktivni del qe in se kao ne spodobi hitro obrnit
- sledi mucnih par kvartalov sedenja na rokah in zvizganja, dokler ecb ne neha bit nerodno
- lahko tudi celotno leto, ce draghi rece sta mi to treba u zivotu in se odloci, naj problem pocaka njegovega naslednika
- naslednik je kalibra trichet = ponoci se mu nekaj sanja o inflaciji, hitro gre dvignit om in vse gre v 3pm :)

sklep: maksimalno iztisnit iz 2019, kar se se da, ce se izkaze, da je zgornja slika zmotna in bo vse kul, pa je to odlicen nacin, kako se motiti.

context: s kolegom iz redakcije se meniva, a bi sla stavit za kak lep liker, a bo nemcija v recesiji ali ne -- ali pa je boljse, da posljeva oba likerja na ecb, da podaljsajo draghiju se vsaj za leto oziroma da jim vsaj ne bi bilo nerodno.
crt sporočil: 27.122
[#2747950] 14.12.18 15:36 · odgovor na: (#2747949)
Odgovori   +    1
[kren]
Po drugi strani pa šibek euro koristi evropskim (še posebej nemškim) izvoznikom.
saj ravno za to gre - da velikdusna denarna politika stimulira gospodarstvo, ki ima mocno izvozno komponento, tudi prek slabitve eur; in obratno -- ostrejsa vkljucno z opustitvijo qe, dvigom om in tudi posledicno (ceteris paribus) rastjo eur pa ga destimulira.

trichet je dvignil evrske om direkt v zobe financnemu krcu v 2008 in potem v 2011 se dvakrat (svaka cast majstore), ecb je sele 2012 z draghijem presaltala v easy mode, ki ga fed zacel davno prej in temu primerno je tudi ameriska pot nazaj iz globin bila dosti hitrejsa.

karkoli si ze pri tem mislimo o fundamentu okrevanja na eni ali drugi strani oceana. ker tole sedanje "dobro stanje gospodarstva" je dobro v kontekstu se vedno zelooo easy politike napram stanju 2007 pred lomom. fedove ciljne om so takrat bile nad 5% (5, ne 0.5 :).
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2748955] 19.12.18 18:37 · odgovor na: (#2747822)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-186196 19.12.2018 18:50
[kren]
Ti vztrajno staviš na euro in proti dolarju, pa vztrajno se motiš.

Pa te ne obsojam, da se razumeva. Hočem ti samo povedat, da so takšne napovedi izredno nehvaležne in nepredvidljive. Več možnosti za pravilno napoved bi imel v igralnici.
saj se tudi pocutim kot gartman glede eurusd, kadarkoli tu kako napisem uzgem totalno mimo, pol se grem pa skrit v omaro v skrnicljem na glavi. je pa treba zraven dodat, da to ni moj glavni spil, ampak ga je pac nujno gledat, ker cel market tako ali drugace korelira z njim, in zelo pogosto mastno kolerira. zato eurusd naceloma stavim bolj z idejo hedga za ostale odprte pozicije.

btw, glih prejle sem zaprl eurusd long, ki sem ga imel odprtega od sestanka ecb, z luskanim plusom, potrpezljivost je bozja mast. bilanca zgleda bistveno boljs kot moje gobcanje tule.

zdaj, vazen je timeframe. hudica gledam in igram na vseh moznih sveckah, od 1-minutnih do mesecnih, meni tehnicna mece ven, da bo sel evro v naslednjih tednih gor, ampak zal semle ne morem nalimat svojih chartov. vsebinsko pa je dal crt zanimivo analizo, grem se to preglodat.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2748960] 19.12.18 19:01 · odgovor na: (#2748958)
Odgovori   +    0
[kren]
> [mrkolice]
> meni tehnicna mece ven, da bo sel evro v naslednjih tednih gor

Upam da imaš prav ;)

Btw, za zadnjo rast evra je zaslužna Italija, ampak še vedno ga jebe negotovost povezana z brexitom.
eurusd: ja, italija je faktor. za italijo se mi zdi da so se pod mizo zdilali, z ecb, prejsnji teden, tako sem razbral iz vseh novic. bo se medijskega prepucavanja, ki bo vplivalo na tecaj, morda celo bolece, ampak resne pizdarije iz tega naslova ne pricakujem. brexit: ne vem. nemcija: ne vem. ce smo dejansko na vhodu v recesijo, bo treba dat pod lupo tudi marginalijo, ki je odvisna od razvoja dogodkov v nemciji, kar zal pomeni tudi slo.

btw, poglej $slv, sem sel long glih en teden nazaj, to bi znal bit dober spil.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2748965] 19.12.18 19:48 · odgovor na: (#2748963)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-186196 19.12.2018 19:50
[kren]
Ma jaz ponavadi ne špekuliram, tečaj eur:usd me trenutno najbolj zanima zato, ker me v začetku naslednjega leta čaka večje plačilo v dolarjih.
v taksni situaciji, ko imas ze odprto "pozicijo", lahko hedgas, samo da se zavarujes. za blago negativen ev si kupis miren spanec. ne vem, odvisno od zneska in okoliscin in risk afinitete, ampak v praksi se pogosto tako dela.

fx je brutalno vazen. bom dal primer iz vsakdanje prakse. postenjak kupi amerisko delnico, denominirano v dolarjih, in jo placa z evri. po nakupu gre oboje gor, ampak evro gre gor bolj kot delnica, in postenjak se coha po glavi kako to da je pristal v minusu.

fx hedge je mati dobrega spanca.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2748971] 19.12.18 20:35 · odgovor na: crt (#2747945)
Odgovori   +    0
[crt]
se malo bolj siroko in od dalec:

- januarja izvemo, da je nemcija kot cornerstone prakse ecb v recesiji (ker q3 je ze bil negativen)
- ecb je nerodno in ne naredi nic (razen spremembe tona v komunikejih), ker je sele pravkar zakljucila aktivni del qe in se kao ne spodobi hitro obrnit
- sledi mucnih par kvartalov sedenja na rokah in zvizganja, dokler ecb ne neha bit nerodno
- lahko tudi celotno leto, ce draghi rece sta mi to treba u zivotu in se odloci, naj problem pocaka njegovega naslednika
- naslednik je kalibra trichet = ponoci se mu nekaj sanja o inflaciji, hitro gre dvignit om in vse gre v 3pm :)

sklep: maksimalno iztisnit iz 2019, kar se se da, ce se izkaze, da je zgornja slika zmotna in bo vse kul, pa je to odlicen nacin, kako se motiti.

context: s kolegom iz redakcije se meniva, a bi sla stavit za kak lep liker, a bo nemcija v recesiji ali ne -- ali pa je boljse, da posljeva oba likerja na ecb, da podaljsajo draghiju se vsaj za leto oziroma da jim vsaj ne bi bilo nerodno.
makes sense, ampak se mi zdi da ne pojasni cele slike. kaksen faktor se ti zdi carry trade v nadaljnih mesecih, eurusd related? ecb je storil u-turn brez bistvenega slatanja om, fed (ki je nekaj korakov odspredaj) smrdi na u-turn z bistvenim slatanjem om, kar bo najbrz pomenilo, da bo dolar bistveno izgubil na privlacnosti? mislim, da bo spet fed definiral akcijo, in so dogodki v evropi bolj drugotnega pomena.
crt sporočil: 27.122
[#2748973] 19.12.18 20:50 · odgovor na: anon-186196 (#2748971)
Odgovori   +    1
po moje nihce ne pricakuje, da bo fed se zelo dolgo in/ali zelo visoko dvigal in so razlike kvecjemu v tem, a je ze fertik ali pa ima se malo za prehodit. ceteris paribus je to za usd negativno. ampak ceteris paribus je samo v laboratoriju.

po drugi strani je ecb se vedno tam nekje pri nuli, ima s tem precej lufta (ce ji bo do izkoriscanja tega) in je hkrati veliko manj straightforward za ocenjevanje, kaj vse lahko (ne) naredi, ker je kljub sicersnji dominaciji severa vendarle zbor republik in pokrajin in tudi direktno politicne igre ji niso ravno tuje (think likvidnost ecb kot eu-wide orodje za discipliniranje).

tako da vidim ecb kot bolj pomembni del enacbe oziroma vecjo neznanko pri tipanju, kje je lahko eurusd, kot pa fed.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2748974] 19.12.18 20:55 · odgovor na: crt (#2748973)
Odgovori   +    0
[crt]
po moje nihce ne pricakuje, da bo fed se zelo dolgo in/ali zelo visoko dvigal in so razlike kvecjemu v tem, a je ze fertik ali pa ima se malo za prehodit. ceteris paribus je to za usd negativno. ampak ceteris paribus je samo v laboratoriju.

po drugi strani je ecb se vedno tam nekje pri nuli, ima s tem precej lufta (ce ji bo do izkoriscanja tega) in je hkrati veliko manj straightforward za ocenjevanje, kaj vse lahko (ne) naredi, ker je kljub sicersnji dominaciji severa vendarle zbor republik in pokrajin in tudi direktno politicne igre ji niso ravno tuje (think likvidnost ecb kot eu-wide orodje za discipliniranje).

tako da vidim ecb kot bolj pomembni del enacbe oziroma vecjo neznanko pri tipanju, kje je lahko eurusd, kot pa fed.
kaj pa ce ecb samo se sledi skripto od boj? koliko verjetna se ti zdi taksna ekstrapolacija?
crt sporočil: 27.122
[#2748977] 19.12.18 21:02 · odgovor na: anon-186196 (#2748974)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 19.12.2018 21:23
[mrkolice]
kaj pa ce ecb samo se sledi skripto od boj? koliko verjetna se ti zdi taksna ekstrapolacija?
ha cuj, v bistvu ze dolgo racunam, da ves svet sledi japonski, plus minus dekorativna brcanja sem in tja... evo, cez 10 let vse prav pride :) www.finance.si/83483...svaja-svet

v zadnjih letih nismo tolko prisli ven iz tornada kot pa smo v njegovem mirnem ocesu. ker je po celem svetu sicer denarna politika kao vec kot nic ostrejsa, kot pa je bila na dnu dna, vendar se vedno zelo dalec od tega, kaj je bilo "normalno" pred tornadom.

so lepe sanse, da kakor se bodo glavne cb sle normalizacijo, bodo zadele spet ob vrtinec (se bo izkaalo, da ne trgi ne gospodarstvo tega ne zmorejo, se naprej rabijo umetno dihanje) in zlezle lepo nazaj v oko. vkljucno s fedom.

ali kot pravi moj priljubljeni eksot viktor shvets - when will the private sector recover? never :) www.theepochtimes.co...43386.html (ja, epoch times je malo cudno okolje, ampak daj zdrzi, ker tole je se najvec tega strica na enem mestu, kar se dobi free)

(tu bi se dodal, da macquarie, kjer se doticni nahaja, ni centralni komite levice, temvec avstralski ekvivalent goldmana, znan tudi kot the millionaire factory.)
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2748980] 19.12.18 21:23 · odgovor na: crt (#2748977)
Odgovori   +    0
[crt]
> [mrkolice]
> kaj pa ce ecb samo se sledi skripto od boj? koliko verjetna se ti zdi taksna ekstrapolacija?

ha cuj, v bistvu ze dolgo racunam, da ves svet sledi japonski, plus minus dekorativna brcanja sem in tja... evo, cez 10 let vse prav pride :) www.finance.si/83483...svaja-svet

v zadnjih letih nismo tolko prisli ven iz tornada kot pa smo v njegovem mirnem ocesu. ker je po celem svetu sicer denarna politika kao vec kot nic ostrejsa, kot pa je bila na dnu dna, vendar se vedno zelo dalec od tega, kaj je bilo "normalno" pred tornadom.

so lepe sanse, da kakor se bodo glavne cb sle normalizacijo, bodo zadele spet ob vrtinec (se bo izkaalo, da ne trgi ne gospodarstvo tega ne zmorejo, se naprej rabijo umetno dihanje) in zlezle lepo nazaj v oko. vkljucno s fedom.
vse poti vodijo do bolecine.

ecb mislim da bo ostal zamrznjen kot youtu.be/6jcFTyAPImM

fed je na kriziscu in prej ali slej bo privil vijake, povsem mozno, da ze marca. imho bo to imelo strasen ucinek na dolar. bomo videli, mislim da ta obrat se zdalec ni priced in.

market ful pocasi fermentira, tako pocasnega vhoda v medveda si nisem predstavljal, drek, medved se zbudi in pride razpickan iz svojega brloga in razfuka vse pred seboj, ampak to ni normalen medved, to je cist pocasen medved, kot na sedativih, ki isce kafic, kjer bi lahko za zacetek spil svoj jutranje kafe. bo pa jeba, ko se bo medo zbrihtal.
bc123a sporočil: 48.253
[#2748981] 19.12.18 21:25 · odgovor na: crt (#2747945)
Odgovori   +    0
[crt]
- januarja izvemo, da je nemcija kot cornerstone prakse ecb v recesiji (ker q3 je ze bil negativen)
- ecb je nerodno in ne naredi nic (razen spremembe tona v komunikejih), ker je sele pravkar zakljucila aktivni del qe in se kao ne spodobi hitro obrnit
- sledi mucnih par kvartalov sedenja na rokah in zvizganja, dokler ecb ne neha bit nerodno
#shocking.

ECB ima ocitno casovni stroj tam, v katerem zivijo, pa zaostaja cirka za eno leto.

Tole sedaj je fenomenalno, ravno ciklicna politika - koncajo s pumpanjem denarja, ko je motor evrope ze 3 kvartale v recesiji.

Ne mores verjeti, no.
crt sporočil: 27.122
[#2748986] 19.12.18 21:37 · odgovor na: anon-186196 (#2748980)
Odgovori   +    0
[mrkolice]
vse poti vodijo do bolecine.
evo se najbolj svinjska varianta:

powell je ameriski trichet = po neki svoji pravniski logiki dviga om v 3pm, po poti pokolje vse usd shorte in spravi vse svetovne cb v kot (ker ne more nihce drugi tako olabavit, da bi spravil not amerisko zategovanje), dokler se slika ne prelomi v cisto nasprotje, ko pod tezo hkratnega visanja om in narascanja emisije zacne iti v maloro ameriski dolg.

lahko noc (hehe) :)
crt sporočil: 27.122
[#2748987] 19.12.18 21:40 · odgovor na: bc123a (#2748981)
Odgovori   +    3
[bc123a]
ECB ima ocitno casovni stroj tam, v katerem zivijo, pa zaostaja cirka za eno leto.
ecb je mnogocelicar, zbor republik pokrajin in kot taksen ne more biti opravilno sposoben igralec. ne more biti pro-aktiven, lahko je samo re-aktiven, ker mora najprej vsem prisotnim postati dovolj jasno, da je pa nekaj res stala. vedno bo behind the curve.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2748989] 19.12.18 21:49 · odgovor na: crt (#2748987)
Odgovori   +    0
[crt]
> [bc123a]
> ECB ima ocitno casovni stroj tam, v katerem zivijo, pa zaostaja cirka za eno leto.

ecb je mnogocelicar, zbor republik pokrajin in kot taksen ne more biti opravilno sposoben igralec. ne more biti pro-aktiven, lahko je samo re-aktiven, ker mora najprej vsem prisotnim postati dovolj jasno, da je pa nekaj res stala. vedno bo behind the curve.
ja, to je ful vazen point cele konstelacije. bingo.
hostamox sporočil: 8.460
[#2749001] 20.12.18 01:38 · odgovor na: crt (#2748986)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: hostamox 20.12.2018 01:42
[crt]
> [mrkolice]
> vse poti vodijo do bolecine.

evo se najbolj svinjska varianta:

powell je ameriski trichet = po neki svoji pravniski logiki dviga om v 3pm, po poti pokolje vse usd shorte in spravi vse svetovne cb v kot (ker ne more nihce drugi tako olabavit, da bi spravil not amerisko zategovanje), dokler se slika ne prelomi v cisto nasprotje, ko pod tezo hkratnega visanja om in narascanja emisije zacne iti v maloro ameriski dolg.

lahko noc (hehe) :)

Možno. Ob ceni nafte med 20-40 v naslednjih dveh, treh letih se mogoče še laže drži tega plana.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2749005] 20.12.18 06:54 · odgovor na: crt (#2748977)
Odgovori   +    1
(tu bi se dodal, da macquarie, kjer se doticni nahaja, ni centralni komite levice, temvec avstralski ekvivalent goldmana, znan tudi kot the millionaire factory.)
se en link: markets.businessinsi...1001688641

bolj kot za dihotomijo levica - desnica gre za tisto intelektualno posteni - neposteni. tale deluje tako na prvo zogo intelektualno posten in to je vse kar steje.

mogoce tudi kaksno pihne mimo, ampak to je pricakovano. pri intelektualno nepostenih je ponavadi tako, da pihnejo mimo cisto vse, to pa je ze za se vprasat...
crt sporočil: 27.122
[#2749007] 20.12.18 07:43 · odgovor na: shevchenko (#2749005)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
bolj kot za dihotomijo levica - desnica gre za tisto
levico sem tu omenjal zaradi tega, ker ob vsaki omembi, da mogoce ni utopicni kapitalizem pridnih obrtnikov in popolne konkurence (skratka nekaj, cesar ni nikoli bilo) prava pot in usoda, dobi folk ospice in histerijo.

kaj sele, ko zacne nekdo slikati tako rekoc drugi prihod marxa, this time the original namesto onih frajerjev, ki so sli delat revolucijo na horuk ravno v najmanj razvita okolja, torej as unmarx as it gets.

pa ker je zraven stric se iz taksnega konteksta, kot je, je ekstra zanimivo. karkoli ze pocnes s takim pogledom, je po moje koristno ga poznati.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2749022] 20.12.18 08:58 · odgovor na: crt (#2749007)
Odgovori   +    0
levico sem tu omenjal zaradi tega, ker ob vsaki omembi, da mogoce ni utopicni kapitalizem pridnih obrtnikov in popolne konkurence (skratka nekaj, cesar ni nikoli bilo) prava pot in usoda, dobi folk ospice in histerijo.
no, tako sem sam tudi dozivel dvig minimalne place. valjda ni posteno, ne, tudi sam bom na slabsem zaradi tega, ampak ce place ne dosegajo rasti stroskov zlepa, jih bodo pac zgrda.
kaj sele, ko zacne nekdo slikati tako rekoc drugi prihod marxa, this time the original namesto onih frajerjev, ki so sli delat revolucijo na horuk ravno v najmanj razvita okolja, torej as unmarx as it gets.
spet logicna posledica neusklajenosti rasti cen in plac. sam pac v inflacijo stejem tudi dvig cen, ki se je zgodil pri nepremicninah, ki so za moje pojme nedvomno del splosne potrosnje in standarda, nikakor pa na uspejo najti svojega mesta v kosarici dobrin, ki nam jih potem msm servira kot "inflacijo".

in ce bom se malo aktualen, ne poznam dobro lika in dela vasleta, mislim pa da ni nikoli izrazal kaksnih dvomov v lastne izracune, torej ze samo zato thumbs down :)
pa ker je zraven stric se iz taksnega konteksta, kot je, je ekstra zanimivo.
sicer je to znana strategija, da enega malo posljes blebetat, da zgleda vse skup malo bolj demokraticno :) tudi mladina ima nezmaha, pa finance tudi vcasih koga, ki ni na liniji :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2749031] 20.12.18 09:43 · odgovor na: (#2749023)
Odgovori   +    2
[kren]
> [shevchenko]
> spet logicna posledica neusklajenosti rasti cen in plac. sam pac v inflacijo stejem tudi dvig cen, ki se je zgodil pri nepremicninah

Na pamet govoriš. Cene nepremičnin so v Sloveniji (kljub rasti zadnjih nekaj let) še vedno nižje, kot so bile leta 2008. Zdaj pa poglej, za koliko se je v tem času zvišala povprečna plača. Rast plač in cen nepremičnin je bila v zadnjih desetih letih res neusklajena... ker so plače zrasle dosti bolj, kot cene nepremičnin.
Kaj ko bi vzel se malo daljse casovno obdobje?
shevchenko sporočil: 21.898
[#2749041] 20.12.18 10:02 · odgovor na: (#2749023)
Odgovori   +    1
Cene nepremičnin so v Sloveniji (kljub rasti zadnjih nekaj let) še vedno nižje, kot so bile leta 2008.
aha, torej kot izhodisce bos vzel vrh, ki je nastal ob orgijanju tik pred hudo financno krizo :)

lej, zaradi mene lahko razmisljas tudi tako. mi je popolnoma vseeno.
crt sporočil: 27.122
[#2749076] 20.12.18 12:02 · odgovor na: crt (#2748987)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 20.12.2018 12:18
... da pa za biti stor ni treba biti ecb niti prav trichet, kazejo svedi...

danes:

- Sweden hikes rates for first time since 2011

3 tedne nazaj:

- Swiss, Swedish Economies Shrink as Trade Slump Hits Europe

aha, vidim, da ti strici so tkoaltko trichetova sola :))

Timing is everything and the Riksbank has been burned in the past when it raised rates at the wrong point in the cycle. The bank was attacked by Nobel laureate Paul Krugman for what he dubbed as sadomonetarism, when it started hiking at the height of Europe’s debt crisis. Back then, it was forced to do a U-turn that ultimately led it into the extremes of stimulus it’s now trying to exit.

www.bloomberg.com/ne...n-years%0A
Vinci sporočil: 5.933
[#2749086] 20.12.18 12:36 · odgovor na: (#2749084)
Odgovori   +    0
[kren]
> [bc123a]
> > [kren]
> > > [shevchenko]
> > > spet logicna posledica neusklajenosti rasti cen in plac. sam pac v inflacijo stejem tudi dvig cen, ki se je zgodil pri nepremicninah
> >
> > Na pamet govoriš. Cene nepremičnin so v Sloveniji (kljub rasti zadnjih nekaj let) še vedno nižje, kot so bile leta 2008. Zdaj pa poglej, za koliko se je v tem času zvišala povprečna plača. Rast plač in cen nepremičnin je bila v zadnjih desetih letih res neusklajena... ker so plače zrasle dosti bolj, kot cene nepremičnin.
>
> Kaj ko bi vzel se malo daljse casovno obdobje?

Najstarejše GURSove podatke o cenah nepremičnin sem našel za leto 2005: www.e-prostor.gov.si...0#tab5-970

Povprečna cena m2 stanovanja je v Sloveniji od leta 2005 do lani zrasla za 13%.

Povprečna plača je pa v istem času zrasla za 48%.
Povprečna plača se je v tem obdobju povečala za 25 do 30 %, odvisno kateri podatek upoštevaš.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2749151] 20.12.18 16:33 · odgovor na: hostamox (#2747853)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Zaenkrat zgleda bolj na dol kot na gor.
Če igraš s SL te bo vrglo ven tam okoli 1,1 ali 1,08- to bi bil moj cilj za dol.
Na gor pa max 1,16.
ne vem, skoda da si ne moreva pokukat v charte. ce bo slo gor, mi ta mece ven 3 kljucne tocke upora (na 1-d, 1-w in 1-m):

1. cca 1.15
2. cca 1.16
3. cca 1.18

kriticna je 1.18. ce to prebije, bo stala, nad 1.18 bi bil samo se luft.

za podporo sem testiral nekaj razlicnih hipotez in vecina mi je vrgla ven cca 1.13, spet ce to prebije ob visokem volumnu in se tam ustali, je odspodaj samo se luft.

disclaimer: ta sem totalni samouk. zadnje case sem zacel delat v glavnem s krivuljami, podobno kot ta tip: twitter.com/JTSEO9 (ampak se nimam rokce, so tricky in jih se nisem zgruntal kot bi si zelel). prej sem delal striktno po twitter.com/PeterLBrandt (stara sola, lusna knjiga), ampak rezultati so mi sistematicno podbacili. od indikatorjev gledam klasicno robo, od bolj eksoticnih mi se najbolj sedejo williamsov aligator in dinamicni volatility stopi.

Strani: 1 2