Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[rename]
> [sopranos]
> > [rename]
> > Jaz stavim na Nemcijo; predvsem (ali tudi) zaradi migrantske krize.
> > Stevilke so neizprosne.
> >
> > nova24tv.si/svet/vid...na-balkan/
>
> Tile migrantje so ti čisto zameglili pogled. Nemci imajo podoben problem kot Slovenci - premalo reform, nič vizije, prešibek kapitalski trg, nepripravljenost na spremembe, nepremičninska kriza, pokojninski sistem, razpadajoča vojska in obveščevalna itd. Migranti so čustveno gledano velika težava, ampak ko damo cifre na mizo, so to vseeno težave manjšega reda od prej naštetih. So pa bolje vidni in lažja tarča. Ne pravim, da to ni problem, ker je, ampak ni tako akuten.

Če govorimo o Nemčiji (1,5milijona, oz.moja projekcija 2m), se težko strinjam, da ne gre za (kar zelo) akuten problem. Razen, če so vse te milijarde za Nemce res drobiž, zaradi katerega se ne bo nihče sekiral.
Pri čemer sem ta drobiž naračunal po slovenskem stroškovniku (2k€ na mesec na osebo); prepričan pa sem, da so stroški v Nemčiji višji.

V Sloveniji teh par sto (tisoč?) uradnih migrantov seveda še ni nek hud problem, saj še ne predstavljajo kritičnega % glede na število prebivalcev. Zato pa sem rekel, da (nemška) 2,5% pomenita za naše razmere 50k... za kar pa sem dokaj prepričan, da je že neobvladljivo.
Tako finančno (1,2 milijarde letno), kot varnostno.

In če gremo zdaj nazaj na Nemčijo: če morda kdo ve, kakšni so vsaj uradno objavljeni stroški z migranti? Ker me res zanima, kakšen delež to predstavlja za njihov proračun.
Lej, reciva, da nas migrant stane 2.500 EUR na mesec (pa nas manj). Reciva, da imamo 1.000 teh migrantov (pa jih je manj) in da teh 1.000 migrantov plačujemo celo leto. To znese 30 milijonov EUR.

Država nam preko davkov pobere cca. 10 milijard EUR.

Neprodaja Telekoma nas je stala več kot 1 milijardo EUR! Ocena Tadeja Kotnika glede prodaje NKBM je, da smo samo pri tem poslu izgubuli med 200-300 milijonov EUR. Podobno je tudi z NLB.

V sanacijo bolnišnic smo vrgli 130 milijonov EUR, pa so danes spet tam kjer so bile, v globoki buli.

In tako naprej in tako naprej. Skratka daj zadeve malo v perspektivo, pa boš videl, da so migranti tukaj bolj minoren problem kot pa so ostale zadeve.

Aja, Jankovič je s svojimi rabotami navrtal 130 milijonov EUR luknje.