Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[ThomasCR]
> ko se prebudi gozd v termafrostu

Kakšne dokumentarce ti to gledaš?

Najbrž si mislil permafrost.

No, pri Zeleni sekti gorečnost odtehta poznavanje problematike. Več kot odtehta, to smo že velikokrat videli.
Mea Culpa, ali kako se tole že z učeno latinščino reče. Dobili ste me na desni nogi; priznam, da sem podcenjeval poznavanje tematike med sonarodnjaki. Če bi to vedel, bi si natančno pribeležil naslove, čase in ostale podatke oddaj, da bi vam jih postregel. Tako pa si jih boste morali nekako poiskati sami. MADONCA, ... nekaj napora boste menda morali vložiti! Le kdo bi si mislil in le kdo bo poskusil!??

Vsake dva meseca zavrtijo na nacionalni informacijski greznici kakšen dokumentarec na to temo! Sicer mi ni čisto jasno, zakaj jih ne proglasijo kar za JAVNO DOBRO!?? Namesto da kar naprej ČIVKAJO o tem. In zakaj jih EU ne odkupi oz. plača uporabniške pravice kar za vse državljane, glede na to kako velik Gobec in Sapo imajo glede tega. Če gre že toliko denarja za vse vrste neumnosti, ne vem in ne razumem, zakaj ne morejo nekaj drobiža postrgati tudi za te/take izobraževalne procese!? DA jih lahko takoj PONUDIŠ vsem "pametnjakovičem", ki bi se radi vključili v debato. Za prgišče predznanja....

Toliko za danes. Nekako mi žal zmanjkuje časa. Saj k temi se bomo še vrnili.... ZAGOTOVO!*

* Do takrat pa nekako ni potrebno požgati, sežgati in skuriti vsega možnega; saj je res, da zadeve tudi krožijo, vendar človek s trohico ZDRAVE kmečke pamet nekako ve, kateri koraki znajo voditi k problemu pečene Race in kateri stran od problema pečenega Odojka!

** Tudi pre-mnogi uporabniki, vključno z up. menim misli, da (še) ni očitno, da podnebne spremembe povzroča (tudi) človek. Menda naj bi bilo premalo podatkov, ali kako!??

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2747168

Strani: 1

anon-117675 sporočil: 1.191
Seveda ima človek vpliv na klimo. Ampak najbrž povsem zanemarljiv.

Žal ne vemo, v katero smer se klima trenutno giblje. Se rahlo greje, ali rahlo hladi?

Niti nekaj gretja, niti nekaj hlajenja, ni poseben bavbav. Evropske dežele se trenutno razlikujejo za kar nekaj stopinj, pa zaradi tega ni nič posebno hudega. Pšenica in krompir dobro rasteta tako na severnem Poljskem, kakor v Franciji, pa je kar nekaj stopinj razlike med obema. Tudi krave se lahko pasejo v Skandinaviji in pri nas. Dve poletji v Sloveniji sta lahko precej različno topli. Ali zime. Pa kaj zato?

Celo med ledeno dobo, se je v Evropi pasla kar velika živina. Mamuti, orjaški jeleni, bizoni, levi, sabljezobi tigri ... odkod toliko hrane? Pa tudi ko je bilo bistveno topleje, 125 tisoč let nazaj, so bili pa še celo povodni konji v evropskih rekah.

Kar se tistih TV kanalov tiče, je pa na vsakih pet do deset informacij vsaj še ena dezinformacija. Tako se nikakor ni zanašati nanje.

Komu verjeti potem? Nikomur, vse premisli s svojo glavo.

Strani: 1