Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kzupanc sporočil: 10.519
[ThomasCR]
Ko se temperatura na Zemlji dvigne (zaradi sprememb na Soncu, zaradi sprememb orbite ipd.), se v par stoletjih nekoliko segrejejo tudi oceani in topnost CO2 v njih se zato zniža in po par stoletjih ga je več v atmosferi. Potem se zaradi Sonca ali orbite temperatura spet zniža CO2 se spet bolje raztaplja v oceanih in ga je manj v zraku.

Kar se pa Venere tiče, najmanj 100 zemeljskih dni traja noč. Temperatura pa kljub temu ne pade. Podobno, kot v 100 dvi trajajoči sibirski noči ne pade temperatura v kakšnem globokem rudniku v Sibiriji. Vendar vročina je v teh dveh primerih geo(veno)termalnega izvora. Ni od Sonca.
Ne vidim pojasnila, zakaj CO2 narašča zadnja desetletja prav lepo enakomerno, usklajeno z dvigom temperature in usklajeno z emisijami človeka. Nobenega zamika ne vidim.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2746970

Strani: 1

anon-117675 sporočil: 1.191
Kar se tegala domnevnega naraščanja CO2 v zraku tiče, sem nekoliko skeptičen, iz večih razlogov.

Leta nazaj so kazali (NOA, EPA), kako CO2 sezonsko niha, glede na meritve na Havajih. Zakaj bi bila na ekvatorju kakšna velika sezona? Na severu in jugu, sta pa tako vedno komplementarni sezoni. Odkod nihanje CO2 glede na letni čas? Kateri? Zdej so take slikce zginle nekam, za zadnja leta. Tudi je ena frka s satelitsko dato.

www3.epa.gov/climate...easons.pdf

To je en razlog. Drugi, še pomembnejši je ta, da ne vem, kdo je dal imuniteto "antropogenem CO2-ju" pred spiranjam z dežjem. Kako hudiča, da ga voda v obliki kapljic in hlapov ne topi, ampak ga pušča kar v atmosferi?! Če to lahko dela nad prizorišči godnih požarov in vulkanskih izbruhov, kako za vraga pa antropogeni se lahko nemoteno kopiči v atmosferi že stoletje?

Tale riba precej zaudarja.

Strani: 1