Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
Zadnja sprememba: robi2107 07.12.2018 10:32
[bc123a]
Ja, ja, seveda, vedno je krivec pozresni kapital, ne pa ljudje, katerega zelje ta kapital izpolnjuje.

Mimogrede, seveda imam rad nutello. Sam sem iskren do sebe, razumem da smo ljudje apex predatorji in se zaradi tega ne pocutim nic krivega. Mimogrede, z bio gorivi je enaka zgodba kot z vsemi eko bio nategancijami.
Sekanje pragozdov menda niso želje ljudi, ali pač? Ampak tvoje že ne, ti si nad tem kao nadvse zgrožen in se zaradi orangutanov na Borneu neskončno sekiraš. Očitno pa ne toliko, da si ne bi za zajtrk privoščil s slastno nutelo na debelo namazanega kosa kruha. Pa čeprav je v namazu 23% palmovega olja, pridobljenega iz plodov palm, baje posajenih na izkrčenih površinah, kjer so se nekoč bohotili pragozdovi, v katerih so veselo vriskali orangutani, za katerih usodo si tako zelo zaskrbljen. Btw, podatke o vsebnosti palmove masti v nuteli sem pridobil s strani sites.google.com/sit.../predelava ker kurci pri Ferreru tega podatka na deklaraciji rajši sploh ne navedejo.

Praviš, da si pošten do sebe? Vraga si. Nekaj tukaj moraliziraš in furaš veltšmerc, po drugi strani pa s kupovanjem nutele in drugih proizvodov, ki vsebujejo palmino mast, krčenje pragozdov de facto podpiraš. Ker se to dogaja (tudi) v tvojem imenu. You've asked for it. Še huje, druge tukaj obtožuješ nečesa, kar v resnici počneš sam. To pa je echt poštenje, ja. Veš, kako se temu pravi? LICEMERJE. Ampak ti se ne počutiš nič kriv, ti si alfa predator. Precej shizofrena pozicija, moram priznati. Pravzaprav imaš pa deloma prav glede tistega, kar si zgoraj zapisal o kapitalu. Da (med drugim) izpolnjuje želje ljudi po poceni izdelkih, oni se pa potem odločajo, ali bodo to kupovali. Kupec je kralj. Baje.

Btw, pri nas nutele ne kupujemo, ker sem že zdavnaj ugotovil, da je vsakršno zapravljanje za packarijo, ki vsebuje cca. 85% cukra in cenene masti, stran metanje denarja. Pa še nezdravo je. Sam tega itak ne jem, hčeri pa rajši kupujemo sparov premium namaz, ki vsebuje sončnično olje in nobene palme. Sem jo pa že poskusil narediti sam. Tako, ki vsebuje lešnike, kakav in nekaj cukra. Meni se je zdela OK, mala pa ni bila preveč navdušena. I'll keep trying. Če mi rata, ti bom zaupal recept, da ne bo treba zaradi tebe ubogim orangutanom krčiti habitata.

P.S. Iskreno sožalje vsem tistim tu prisotnim forumašem, katerih žene ne znajo kuhati brez ojačevalcev okusa (vegete), pa četudi so natur bijo in eko. Moja žena recimo skuha odličen vegi ričet samo iz fižola, ješprena, veliko sveže zelenjave in še nekaj malenkosti bolj ali manj lokalnega izvora. Uporablja pa začimbe, ki imajo klasična imena. Sol, poper, majaron in tako. Vegete pa ne poznamo. Ne natur bio, ne eko, ne katere druge.

Aja, biodizel. Ga ne tankam. Vozim kolo, vsaj po Ljubljani. Mi pa ni problem z njim skočiti tudi kam dlje. Do morja, recimo. Pa čeprav je to morje na Pagu.