Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
Zadnja sprememba: robi2107 06.12.2018 11:13
[abohte]
Če je kaj zgrešeno, je zgrešeno pričakovanje, da se površine, ki se sedaj namenjajo proizvodnji mesa, ne bodo namenile proizvodnji dodatne hrane, s katero se bo lahko nahranilo še več ljudi.
To si ti rekel. Jaz vem samo to, da se velik del kmetijskih površin porabi tudi za pridelavo poljščin, ki se jih porabi za pridelavo biodizla. Včasih sploh nismo vedeli, da je kaj takega mogoče. Pa poglej danes.
Ker vedno v zgodovini človeštva je obilje hrane, pomenilo povečanje populacije. Ampak ti se vseeno strinjaš, da je nas preveč... Torej ostanejo na voljo zgolj še fašistični ukrepi za ohranjanje števila prebivalstva. Lep je ta tvoj svet. Not.
Zveza "več hrane - več prebivalstva" ni vedno pravilo. V razvitih državah prebivalstvo namreč stagnira in njegovo število vzdržuje imigracija. Sicer pa za rast prebivalstva nimam recepta. Fašistoidne ideje za njegovo reševanje pa kar lepo rastejo v tvoji glavi. Sam nisem govoril o njegovem omejevanju, da je človek najbolj invazivna vrsta in da 8 mrd ljudi predstavlja problem (za katerega jaz ne ponujam nobene rešitve), je pa golo dejstvo, ki ga je v tem threadu omenil že nekdo drug in sem se s tem le strinjal. Blame it on him.