Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tank bencina = tri ure minimalne plače

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

smity sporočil: 248
[Glavni forum] Tema: Tank bencina = tri ure minimalne plače
[#2745316] 30.11.18 10:38 · odgovor na: anon-202165 (#2745269)
Odgovori   +    0
bom kar zadnjega komentiral, večina vas komentatorjev nima nekega veselja do življenja, samo jamrate. Težko boste tako dosegli kako dodano vrednost. Pohvalite enkrat eno stvar v tej naši prečudoviti, delovni, inovativni in varni Sloveniji.
Pa še beseda za FIN-311, ki mislim, da je enkrat omenil da je dolenjc. Kako je že Trdina rekel, da Dolenjci sovražijo gospodo bolj kot hudiča. Glede na to kaj nam je evolucija prinesla, bi se sam še danes prištel med te Dolenjce. Ko pomislim kakšni šefi ste nekateri komentatorji tukaj, sem hvaležen da imam normalne šefe in da zaenkrat še ni potrebe da bi zapele pesti.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2745316

Strani: 1

anon-202165 sporočil: 970
[Glavni forum] Tema: Tank bencina = tri ure minimalne plače
[#2745359] 30.11.18 12:17 · odgovor na: smity (#2745316)
Odgovori   +    1
[smity]
bom kar zadnjega komentiral, večina vas komentatorjev nima nekega veselja do življenja, samo jamrate. Težko boste tako dosegli kako dodano vrednost. Pohvalite enkrat eno stvar v tej naši prečudoviti, delovni, inovativni in varni Sloveniji.
Pa še beseda za FIN-311, ki mislim, da je enkrat omenil da je dolenjc. Kako je že Trdina rekel, da Dolenjci sovražijo gospodo bolj kot hudiča. Glede na to kaj nam je evolucija prinesla, bi se sam še danes prištel med te Dolenjce. Ko pomislim kakšni šefi ste nekateri komentatorji tukaj, sem hvaležen da imam normalne šefe in da zaenkrat še ni potrebe da bi zapele pesti.
No ja... jaz se v marsičem ne strinjam z večino komentatorjev tukaj... v Sloveniji je marsikaj (fejst) narobe, ni pa spet vse tako slabo. Pravzaprav se tukaj živi presenetljivo dobro, glede na nizke plače, kot jih ima večina. Je pa res, da se marsikdo "znajde" in ne živi samo od tistega uradnega minimalca.

Kar se tiče pa plač na splošno, je pa problem, da raste predvsem minimalna plača, ostale pa temu ne sledijo. V zadnjih 10 letih je povprečna plača zrasla za ca 17%, minimalna pa preko 40%. Uradna inflacija je bila pa v teh 10 letih 12%

Strani: 1