Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 22.11.2018 16:40
Sodišče EU je tudi poudarilo, da morajo finančne ustanove posojilojemalcem posredovati informacije, ki morajo vsebovati vsaj to, kako bi na obroke za odplačilo posojila vplivala zelo velika depreciacija domače valute
Dajmo se nekaj zmenit. To zgornje je tako enostaven izracun, da je treba vsakemu, ki to navaja kot argument, vzeti opravilno sposobnost, takoj. To, da gre za trivialen izracun, je celo IZRECNO zapisano v zadnji sodbi VS, kar pomeni da je to tako enostavna zadeva, da so se slovenski pravniki razumeli, ki jim naceloma taka osnovna matematika dela velikanske preglavice.
Ali je mogoče, da je delno nična, da je nična le valutna klavzula – da, to je pametneje, so se odločili.
Ce ste brali zadnjo sodbo je sodisce spet izrecno zapisalo da ta kredit ni kredit z valutno klavzulo (ki so sicer prepovedani, ce prav razumem sodbo). Gre preprosto za kredit v tuji valuti, zato za zadnjo sodbo to sploh ni relevantno. Ne obstaja nobena valutna klavzula.
Ampak ni pa nemogoče človeku povedati in mu dati izračuna, kako njegovo posojilo kljub odplačilom narašča, namesto da bi se zmanjševalo, če za en evro ne dobiš 1,45 franka, ampak za en evro dobiš samo 0,8 franka.
Dajte ne pretiravati. TO JE TRIVIALEN IZRACUN. Potreben obrok, da se glavnica odplacuje kot predvideno se povsem linearno spreminja s tecajem! Ce tecaj franka zraste za 10%, zraste tudi obrok za 10%!

Kaksne neumnosti pisete... ljudje ki tega ne razumejo, bi morali imeti odvzeto opravilno sposobnost in skrbnika na csd, ki bi odobril vse financne transakcije visje od 10 EUR.