Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[crt]
predvsem sem ti hotel povedati, da

- v bistvu govoris predvsem o razliki med tem, a neko okolje ceni individualizem ali ne
- po tem kriteriju razlika ni na primer slovenija - nemcija, temvec predvsem anglo svet vs. ostali "zahodnjaki"
- vendar ne prosperira (napram sloveniji) samo anglo del sveta, niti obstaja neka trajna apriori superiornost razlicnih delov "zahoda"
- glede na to si se po moje obesil na napacno spremenljivko kot kljucno; ne pomeni, da je ta brezvezna, ni pa (apparently) prav ona make or break.
Spet ne vem, ce imas prav. Obstaja korelacija med sprejetjem anglescine kot drugega domacega jezika in gospodarsko uspesnostjo. Ne bi upal razglabljati, kaj je vzrok in kaj je posledica, ampak to gotovo drzi in ce Nemirni opazuje proxy spremenljivko namesto originalne, to se ne pomeni da njegove teorije ne pijejo vode.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2741686

Strani: 1

crt sporočil: 27.219
[bc123a]
Spet ne vem, ce imas prav. Obstaja korelacija med sprejetjem anglescine kot drugega domacega jezika in gospodarsko uspesnostjo. Ne bi upal razglabljati, kaj je vzrok in kaj je posledica, ampak to gotovo drzi in ce Nemirni opazuje proxy spremenljivko namesto originalne, to se ne pomeni da njegove teorije ne pijejo vode.
to, da je odprtost za tuje jezike (se zlasti de facto svetovnega) koristen faktor, sploh ni odprto vprasanje, vsaj ne kar se mene tice.

Strani: 1