Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Reveži s 150 tisoč evri premoženja

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-25179 sporočil: 283
[Glavni forum] Tema: Reveži s 150 tisoč evri premoženja
[#2740307] 01.11.18 18:07 · odgovor na: anon-207617 (#2740305)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-25179 01.11.2018 18:22
[NemirniTujec]
> [PIC2]
> Pri nas v Spaniji tudi furamo socializem.
>
> 500 eur letnega davka za 2-sobno stanovanje v obcini, ki daje popust na davek, ker pac nismo Marbella.
>
> Za bajto pa okoli jurja, kje tudi vec.
>
> Vila z xy spalnicami je pa davka za rabljenega cliota :P.
>
> Stroški nakupa stanovanja/bajte so pa brutalni: 10% kupnine, če ne vzameš hipoteke in ni novogradnja.
>
> Lp

Kaj pa babice in brezposelni vnuki... najbrz je veliko hiralnic in sirotisnic v spaniji? :-))
:)).

Davek dajo na obroke :P.

Zadeva je zastavljena tako, da če "zasedaš" zemljo, pač plačaš, ker do tvoje bajte vodi cesta, vodovod ipd. Ogromno tujcev ima tukaj vikende, takim so Španci poturili "turistična stanovanja", kjer imaš bazen, vrt, vrtnarja, varnostnika ..mesečni strošek "komunalnega prispevka?" Sitnica: od 150-300 na mesec, da lahko gledaš rožice in se kopaš v bazenu. Posledica tega je veliko vrtnerjev, vzdrževalcev in sobaric.

Prav tako tile komunisti tukaj gradijo "stanovanja za prve kupce", kar pomeni, da lahko nekdo z redno službo, nekaj prihranki in dokazilom, da ni lastnik nepremičnine, kupi cenejše stanovanje tudo 2x od 3x glede na sosednje bloke. Samo 20 let ne smeš preprodat ali dat v najem :).

Franco se obrača v grobu :).

P.S.: ker vem, da si v UK - sem prejšnji mesec pokazal izračune prispevkov .si plač moji stranki v UK, ga je skoraj sezulo :). Mi je pokazal bruto bruto od zaposlenih, ki domov odnesejo 2,2k funtov, so se mi orosile oči :).

P.P.S: Nikoli ne bom pozabil, ko sem pred leti šel s kolegom na CSD (je zgubu službo), na računu cca 40 jurjev, pa mu je teta tam zabrusila, da ima 2 opciji: a) porabi prihranke in se potem prijavi za socialno ali b) kupi stanovanje in se prijavi na socialno. izbral je opcijo b) (na srečo je čez 3 mesece že imel tudi službo).