Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Reveži s 150 tisoč evri premoženja

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Reveži s 150 tisoč evri premoženja
[#2740175] 31.10.18 23:17 · odgovor na: (#2740172)
Odgovori   +    6
[ales16]

No men so računal pol manj, ker sem rekel, da imam še v Sloveniji nepremičnino :-)
Imas stalni naslov prijavljen v sloveniji? Potem je tudi prav tako... hkrati pa ti utegne durs po slovensko obdavciti prihodke v UK. Ce pa si davcni nerezident v sloveniji, pa si angleze pac nategnil, cestitke :-)
> Nihce ne pravi, da je treba folk zajebavat ali da bi s tujim po koprivah, in ne v angliji ne v zda se tega ne dela. Zgolj enakomerno se obdavci vse deleze prebivalstva. Pac komunizem pa te fore...


Se strinjam, vendar pa se mi zdi, da gre pri nas predvsem za zajebavanje, žal :-(
Tudi meni, posebej ce viharimo o 0,1%... zato sem govoril predvsem konceptu - in o razlogih zakaj skoraj cisto vse civilizirane drzave imajo od 0.5 do 2.5 odstotne property taxes. V praksi pa je ze obstoj SR slovenije skodljiv za njene davkoplacevalce.

So pa vse to seveda zgolj moja mnenja in zelje - davcna "pravicnost" ne obstaja. Davki neke drzave so vedno stvar druzbenega dogovora, ne pa nekaksne "pravicnosti".

Ce se slovenci demokraticno strinjajo, da naj bo delo obdavceno 45 in vec odstotkov, lastnina pa 0,1% ali pa se manj, potem tako mora biti - posledice te in drugih odlocitev pa so pac na ljudstvu ki jih izbira. Posameznik odgovarja samo za svoje zivljenje, in ce bo slovenija dezela penzionerjev in javnega sektorja - no, pa naj bo :-)

It is no measure of health to be well adjusted to a sick society.