Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Reveži s 150 tisoč evri premoženja

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Reveži s 150 tisoč evri premoženja
[#2740168] 31.10.18 22:20 · odgovor na: (#2740164)
Odgovori   +    5
[ales16]
> [NemirniTujec]
> > [rename]
> > En medklic, oziroma podvprasanje: koliko davka naj placa tisti, ki ima:
> > A. Hiso, ki je vredna 500k?
> > B. 500k na bancnem racunu?
> > C. A+B?
>
> Kar se tice slovenije in njenega stanja, propagiram predvsem property tax, ne pa tudi wealth tax. Ker korekcija ki jo slovenija rabi je predvsem ta v naslovu clanka: revezi ki jih vzdrzuje drzava, ki imajo 150K kapitala. V sloveniji se ne pogovarjamo o neki masi ljudi ki ima 500K na racunu - takih je malo in za javni proracun in javne storitve to ne bi imelo nobenega pomembnega vpliva. Gre za to, da se volilcem socializma in bratuskine varnosti ob visokih davkih sporoci, da naj jih vendarle zacnejo placevati.
>
> -----
>
> ce pa govorimo o idealizmu in smislu davka na 500K na racunu, pa googlaj razmerje med "property tax" in "wealth tax". Pomoje wealth tax prihaja - saj poznas moje sicersnje ditirambe o izbiri med socializmom in fevdalizmom itd.
>
> Ampak dokler zivimo v tem sistemu, kjer se vsi skupaj uspesno in brez krvavih spopadov pretvarjamo, da smo v demokraticnem kapitalizmu, bi jaz bil zelo previden pri wealth taxu. Gotovo bi pocakal, da vsaj pol razvitih drzav prej proba, preden bi sam zakoracil v to.
>
> Teoreticno gre ravno za to, da obdavcis takozvani "mrtev" kapital - da ga prisilis, da zacne nekaj pocet, da se obraca in so od njega druzbene koristi, ne pa da se kupcka in opazuje sam sebe kako lep je. 500K na racunu NI mrtev kapital, ker lahko ze jutri rata investicija, lahko kupi drzavne obveznice, lahko jih posodi tebi za novi traktor, lahko naredi karkoli - in bo zaokrozil in dvignil produktivnost, bdp, intakodalje.
>
> Jaz bi skromno zacel z davkom 1% na stanje na racunu ki ostaja isto pol leta ali leto dni. seveda bos potem dvignil denar za tri dni in ga nazaj polozil, ali nekaj podobno sitnega. Ampak vsekakor je kapital treba spodbujati, da ni "mrtev". In tako se utegne kapitalist odlociti "mah kurc, namesto da premetavam to sem in tja in so transakcijski stroski, bom kupil drzavne obveznice, ceprav nosijo en kurac" - pa smo ze nekaj naredili. Boljs to kot da lezi na vpogled.


Eh vidim, da bi ti v glavnem rad s tujim po koprivah. :-)

Moje mnenje pa je, da se naj vsak briga zase in men je popolnoma vseeno, za kaj ljudje porabljajo denar in kje jim leži.
Moje mnenje je natanko enako. Zato bom vesel dneva, ko bodo siromaki v 150K stanovanjih sami placali dohtarja, izobrazevanje svojih frocov in delovanje drzavnega aparata, ne pa da se to izvaja s 45% davkom na delu drugih ljudi. Kapis?

Mimogrede, ko praviš da 500k€ lahko že jutri postane investicija, hiša vredna 500€ pa je že bila investicija in je denar ŽE zaokrožil (DDV, plače, ...) :-)
In ce 500K jutri postane firma s 5 zaposlenimi, je obdavcena podjetnisko, ce pa bajta, pa naj bo nepremicninsko. Zagovarjam zmernost, ne obdavcevanja zato ker je padel dez, posijalo sonce ali ker se je dvignila megla - zagovarjam v osnovi veliko manj davkov kot jih je v sloveniji. Ampak ce ljudstvo vztrajno voli socializem, je edina pametna pot to, da je ljudstvo za to obdavceno. Ne pa da je obdavcena samo aktivna populacija, ki posledicno izginja v crno ekonomijo ali v tujino - ali pa v javni sektor, kar so karierne sanje slovenske mladine. Slivenski davcni in delovnopravni sistem spodbuja degenerirano druzbo.

PS v Angliji so v davku na nepremičnine skrite še neke mestne storitve (odvoz smeti, včasih tudi voda/kanalizacija). Na drugo nepremičnino je pol nižji, ker tam "pol manj po pločniku hodiš" vzeto iz enga tvojka posta.
PS v angliji zivim. council tax je vezan na gospodinjstvo, vkljucuje odvoz smeti, in je degresiven - od minimalno cca jurja do max cca 3 jurje in pol. Ce si na sociali, ti ga lahko odpustijo.

Council ti LAHKO zaracuna pol manj za drugo nepremicnino, ki jo pravtako uporabljas zase. Council pa ti pravtako LAHKO zaracuna 50% VEC za nepremicnino ki je prazna! In to z veseljem stori.

Nihce ne pravi, da je treba folk zajebavat ali da bi s tujim po koprivah, in ne v angliji ne v zda se tega ne dela. Zgolj enakomerno se obdavci vse deleze prebivalstva. Pac komunizem pa te fore...