Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[FIN-311684]
> ...

Saj to skoz pravim, mi se moramo primerjati s Čehi, Slovaki, Madžari, Poljaki...pa me eni skoz in skoz napadajo, ko pa dam širšo primerjavo s Finsko ali npr, napišem, da so davki na dobiček in dividendo na Slovaškem veliko, veliko nižji kot v Sloveniji, da pa so na Madžarskem (9% davek na dohodek, v Sloveniji 19%), Estoniji, Latviji skoraj dvakrat nižji kot v Sloveniji sem tarča parazitskih napadov...
Dave na dohodek pravnih oseb (DDPO) je bil lani na Madžarskem 19%, kakor v Sloveniji, DDV pa občutno višji, 27%. V Estoniji sta oba enaka 20% in v Litvi je DDPO res samo 15%, kar pa je daleč od skoraj dvakrat nižji. Res imaš težave z osnovnošolsko matematiko! pa kljub temu se greš neperspektivnega podjetnika. Aja, saj perspektiven pa mora znati deliti z 2....

V Estoniji ima osnovnošolski učitelj slabih 14 tisočakov bruto plače, v Sloveniji pa 27 tisočakov, v Latviji ima 13 tisočakov...
In ko tako rat pišeš oslarije še napiši, a je mediana bruto plače v Estoniji 4.5 €/h, v Litvi 3€/h in v Sloveniji 7.5 €/h, velja za leto 2014, vir ec.europa.eu/eurosta...4_YB17.png
le kaj je tako žlahtnega v slovenskih delavcih, da zaslužijo skoraj 2x več kot estonski in litvanski?

Kaj je tako žlahtnega v slovenskih učiteljih? Po mojem nič, prav nič, le od štrukkljev ugrabljena država jim to da, čisti sindikalni terorizem.
Odgovor zgoraj, če si sposoben razumet.

Rešitev. Z ustavo prepovedati stavko zaposlenih v javnem sektorju, kajti, kot je nekdo že napisal, stavka se le proti zasebnemu kapitalu.
Sem ti že svetoval, da ustanoviš stranko in s takim programom, ki se bo zavzemal za prepoved stavke v JS. Glede na vsesplošno priljubljenost takšnih idej pričakujem z 99,9% verjetnostjo, da še žlahta ne bo volila za take oslarije. Sicer bi jih pa zelo hitro prepovedalo ESČP. Stavka je namreč ena od človekovih pravic in se lahko omejuje le v izjemnih primerih.

Pravica do stavke:

Kot ena pomembnih človekovih pravic je pravica do stavke opredeljena v številnih
mednarodnih aktih kot so Konvencije Mednarodne organizacije dela (v nadaljevanju
Konvencije MOD), Evropska socialna listina, Evropska konvencija o človekovih pravicah itd.
V slovenski ureditvi je pravica do stavke urejena že na ustavni ravni. Ustava Republike Slovenije (v nadaljevanju Ustava RS) jo določa v 77. členu. Podrobneje urejena je v Zakonu o stavki ter številnih ostalih posebnih zakonih ter podzakonskih aktih.


Pa menda ne želiš, da bi štrukljovcem (JU) s prepovedjo stavke povišali plače. Ta bi šele bila abotna, vredna tvojega veleuma.

Delavcem, ki ne smejo stavkati oziroma so pri izvajanju te svoje pravice omejeni, vlada določi posebno povečanje osnovne plače, 5. odstavek 99. člena ZObr.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2739827

Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.825
Latvija ima 20% DDPO samo v primeru, če se dobiček izplača....Za zadržane dobičke je 0%.

Kar je odlično če firma investira.

Strani: 1