Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[philips]
Primer kako se potem zaposluje snažilke: Dela 7.5 ur za Bežigradom in potem jo za pol ure pošljejo še v Zalog pucat. Seveda plačajo samo avtobus...
V tem primeru (zame) ni dvoma: oseba dela izven sedeža zaposlovalca, torej je njen delovni čas od prihoda na delo na lokaciji A do odhoda z njega na lokaciji B. Če je delodajalec delo organizira tako potratno, je to njegov problem in strošek. Tematike sicer ne poznam, sem pa prepričan, da bi taki mejni primeri morali biti nekje definirani in regulirani. Vsaj v deželi s svojega imena vrednimi sindikati.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2738277

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[pobalin]
Tematike sicer ne poznam, sem pa prepričan, da bi taki mejni primeri morali biti nekje definirani in regulirani. Vsaj v deželi s svojega imena vrednimi sindikati.
Zaračen kruh pa to. :-) Danes v FAZ berem, da je v Nemčiji, ki je menda približno urejena in ima še kar agilne sindikate, zvezno delovno sodišče razsojalo če službeno potovanje šteje v delovni čas oz. kako je s "privatnim ovinkom" na neki službeni poti.

Do zdaj je sodišče potrdilo, da je pri montažnih delih čas potovanja na delovišče v bistvu enakovreden normalnemu delovnemu času. Vendar pa je lahko z individualno pogodbo o zaposlitvi ali kolektivno pogodbo za taka dela dogovorjeno nižje plačilo, če med potovanjem ni treba opravljati nobenega dela. Po drugi strani je pred nekaj meseci 5. Senat razsodil, da mora biti tudi čas oblačenja in slačenja delovnih oblačil in opreme plačan kot normalen delovni čas.

V primeru službene poti na Kitajsko je zvezno delovno sodišče razsodilo delno v prid zaposlenca, a le v načelu. Bolj konkretno ovrednoteno razsodbo pa bo moralo dati deželno delovno sodišče. In tako je dovolj dela za vse nemške sodne inštance, deželani pa vidimo, zakaj se je za montažo nemške lakirnice v Kaliforniji tako splačalo najeti poceni Slovence in Hrvate.
Arbeitnehmer, die im Außendienst tätig sind oder häufig ins Ausland müssen, können nach einem aktuellen Urteil des Bundesarbeitsgericht (BAG) künftig Zuschläge von ihrem Arbeitgeber verlangen. Die Erfurter Richter entschieden, dass die für Hin- und Rückreise erforderlichen Zeiten bei vom Arbeitgeber veranlassten Auslandsaufenthalten „wie Arbeit“ zu vergüten sind. Denn wenn der Mitarbeiter vorübergehend ins Ausland entsendet würde, erfolgt die Reise zur auswärtigen Arbeitsstelle und von dort zurück ausschließlich im Interesse des Arbeitgebers, erläuterte das BAG in einer Mitteilung.
Der Mitarbeiter war für Inspektionen und Montagen auf Baustellen im In- und Ausland eingesetzt worden. Schließlich entsandte sein Arbeitgeber ihn von August bis Ende Oktober 2015 auf eine Baustelle im Nordosten Chinas. Auf seinen Wunsch hin buchte das Unternehmen statt eines Direktflugs in der Economy-Klasse einen Business-Klasse-Flug mit Zwischenstopp in Dubai.
Für die insgesamt vier Reisetage (Hin- und Rückreise) zahlte ihm sein Arbeitgeber die arbeitsvertraglich vereinbarte Vergütung für jeweils acht Stunden. Doch der Baufachmann verlangte Geld für weitere 37 Stunden – für die gesamte Reisezeit von seiner Wohnung bis zur Baustelle in China. Diese seien ihm laut Rahmentarifvertrag Bau als zuschlagspflichtige Überstunden zu vergüten.
www.faz.net/aktuell/...43325.html

Strani: 1