Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Koliko zaslužijo medicinske sestre

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

rednaka sporočil: 297
[Glavni forum] Tema: Koliko zaslužijo medicinske sestre
[#2738250] 17.10.18 11:06 · odgovor na: 0513ANITO (#2738247)
Odgovori   +    0
Se še kar ne dam.... :)

"Naziv delovnega mesta je zobozdravstveni asistent"...

Torej moja potem ni "zobozdravstveni asistent", pa čeprav dela v zobni ambulanti in asistira zobozdravniku....že skoraj vse svoje dni...15 let+

Šole za Zobne asistentke tudi že ni 20+ let in bo ta poklic zgleda kmalu UMRL. :)

Iz tega se da sklepat tudi, da je zobozdravnik v bistvu lahko mesar, saj dela na delovnem mestu "zobozdravnik"

Pa še to sem se spomnil...v JS smo imeli že kar nekaj afer, ko so posvečeni brez ustrezne izobrazbe dobilavi plačo za "delovno mesto", ki ga niti v teoriji nebi smeli zasedati, pa nihče ni vračal denarja, ker so vsi svoje delo "kao opravili".

PS Jaz vas sploh ne obtožujem ničesar, in sem vam hvaležen za to, da ste sprožili debato okoli te Javnosektorske plačne mineštre.

Predlagam, da pogledate na plačilo listo, kakšen je njen naziv delovnega mesta :). Jasno, da je de facto zobozdravstvena asistentka, če to dela že 15 let :)) ... ne glede na delodajalčev opis ali naziv delovnega mesta.
lp, Andreja

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2738250

Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.835
[Glavni forum] Tema: Koliko zaslužijo medicinske sestre
[#2738252] 17.10.18 11:18 · odgovor na: rednaka (#2738250)
Odgovori   +    0
[rednaka]
> Se še kar ne dam.... :)
>
> "Naziv delovnega mesta je zobozdravstveni asistent"...
>
> Torej moja potem ni "zobozdravstveni asistent", pa čeprav dela v zobni ambulanti in asistira zobozdravniku....že skoraj vse svoje dni...15 let+
>
> Šole za Zobne asistentke tudi že ni 20+ let in bo ta poklic zgleda kmalu UMRL. :)
>
> Iz tega se da sklepat tudi, da je zobozdravnik v bistvu lahko mesar, saj dela na delovnem mestu "zobozdravnik"
>
> Pa še to sem se spomnil...v JS smo imeli že kar nekaj afer, ko so posvečeni brez ustrezne izobrazbe dobilavi plačo za "delovno mesto", ki ga niti v teoriji nebi smeli zasedati, pa nihče ni vračal denarja, ker so vsi svoje delo "kao opravili".
>
> PS Jaz vas sploh ne obtožujem ničesar, in sem vam hvaležen za to, da ste sprožili debato okoli te Javnosektorske plačne mineštre.


Predlagam, da pogledate na plačilo listo, kakšen je njen naziv delovnega mesta :). Jasno, da je de facto zobozdravstvena asistentka, če to dela že 15 let :)) ... ne glede na delodajalčev opis ali naziv delovnega mesta.
lp, Andreja
Bojda je delavno mesto ....Medicinska sestra (srednja) v zobni ambulanti. Pa tega ne morem v tem trenutku preveriti.

Se je pa treba generalno vprašati za kaj plačujemo s plačami v Javnem sektorju:
Opravljeno delo?, Delovno mesto? Strokovni naziv?

Strani: 1