Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-401092 sporočil: 113
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2738127] 16.10.18 13:10 · odgovor na: pobalin (#2738113)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-401092 16.10.2018 13:18
[pobalin]
Economist navaja anketne podatke, ki kažejo, da se je po enem letu od izbruha #MeToo nihalo javnega mnenja že malo premaknilo v "napačno" stran. Akcija-reakcija pa to.

> After a year of #MeToo, American opinion has shifted against victims
Jaz bi rekel, da je javno mnenje začelo podpirati žrtve: www.onaplus.si/vesna...zdaj-moski
Spolne zločince javnost verjetno še vedno ne podpira, njihove žrtva pa ja. Javnost je skeptična kvečjemu do obtožb (kar je tudi prav, dokler se krivda ne dokaže - ker tako velja za vsak zločin) in tistih, ki so pojav napihnili (mediji).
> Survey respondents have become more sceptical about sexual harassment
> Yet surveys suggest that this year-long storm of allegations, confessions and firings has actually made Americans more sceptical about sexual harassment. In the first week of November 2017, YouGov polled 1,500 Americans about their attitudes on the matter, on behalf of The Economist. In the final week of September 2018, it conducted a similar poll again. When it came to questions about the consequences of sexual assault and misconduct, there was a small but clear shift against victims.
> www.economist.com/gr...st-victims
Zadnji primer ima odtenek #MeToo histerije v skrajno patološki obliki. Čudaška, antipatična bela babnica (self-described as unemployed feminist and a humanist) je obtožila šlatanja 9 let starega fanta, ki jo je v trgovini nehote in nevede samo oplazil z nahrbtnikom - in to pred očmi svoje mame in mlajše sestre! Več o tem psiho izpadu se na www najlažje najde pod kodnim nazivom #CornerstoreCaroline.
www.google.com/searc...reCaroline
Sem strasten zagovornik tega, da je potrebno izpovedati osebno resnico. Vedno pa bodo patološke osebe iskale easy way out iz svojih frustracij in za blaženje teh zlorabljale pravico svobode govora. Kako torej vem, kdaj gre za avtentično osebno izpoved, kdaj pa za patološko nezrelo iskanje potrditve in racionalizacije lastnih frustracij z zatekanjem v ideologijo? "I know it when I see it": en.wikipedia.org/wik...n_I_see_it
Za Supreme court in sinkretično misleče je takšen kriterij dovolj kakovosten.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2738127

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2738138] 16.10.18 14:25 · odgovor na: anon-401092 (#2738127)
Odgovori   +    1
[satori105473]
Jaz bi rekel, da je javno mnenje začelo podpirati žrtve: www.onaplus.si/vesna...zdaj-moski
Oh, VVG, moja najljubša radikalno leva ultra konservativka, ki včasih kakšno poanto kar spodobno zadene, a jo potem razmesari s pripomočki iz svoje witchcraft delavnice. :-)
"I know it when I see it": en.wikipedia.org/wik...n_I_see_it
Hvala, tega nisem poznal.

Strani: 1