Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek NLB v proračun vbrizgnila 270,6 milijona evrov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.316
[Glavni forum] Tema: NLB v proračun vbrizgnila 270,6 milijona evrov
[#2737867] 15.10.18 10:21 · odgovor na: (#2737823)
Odgovori   +    1
[BeliF]
> [rename]
> Malo so letnice zamenjal.
> Leta 2007 pa res ni bilo vec dial-up....pa tudi prehojena pot ni bila dial-up - optika, ampak je bilo vmes se adsl,vdsl.
> Dialup je bil 20 let prej, torej 1987.

sanja svinja kukuruz... ti bom direktno povedal kako je bilo pri nas 10 km iz LJ. jaz sem imel počasen internet, prijatelj (sosed) ga sploh ni imel (in je v službi prek optike vlekel filme in musko), drugi prijatelj dial-up z plačljivo količino MEGA(!!!!!!!!!!!)bajtov. na telefonu EDGE signal. in to je bilo točno leta 2007 ker sem se 2008 z obema skregal :)
Konec leta 2007 sem se iz LJ preselil v Horjul. In imel na Mobitelu povsem spodobno dosegljivost 3.5G signala (GPRS). Doma smo imeli Telekomov Adsl s sicer 4 MBit linijo.. ampak je čisto spodobno delovala za internet branje.
kamena doba... kaj je bilo za devetimi gorami in devetimi vodami, kjer živi kar nekaj slovencev, pa raje sploh ne razmišljam. naslednje leto začnejo nekatere države graditi 5G omrežje. vprašanje, če bomo imeli do leta 2028 CELOTNO Slovenijo pokrito z njim. če je samo v LJ in MB to pol kite ni vredno. za leteče "avtomobile" in "samovozeče" avtomobile mora loviti tudi sredi Piranskega zaliva in na vrhu Triglava...
Kaj bo ko bo in če bo je v tej nitki drugotnega pomena.

Dejstvo je, da se vrneva v izhodišče, da možnosti "zvedeti" so bile. Težava je predvsem v tem, da ta "zvedeti" , v kolikor ni potrjeval takratnih Ljudskih modrosti, in vsesplošnega verovanja, ne bi nihče prebral, pa če bi mu ga na kamen napisanega v glavo fuknil.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2737867

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[Endimion]
Dejstvo je, da se vrneva v izhodišče, da možnosti "zvedeti" so bile. Težava je predvsem v tem, da ta "zvedeti" , v kolikor ni potrjeval takratnih Ljudskih modrosti, in vsesplošnega verovanja, ne bi nihče prebral, pa če bi mu ga na kamen napisanega v glavo fuknil.
Takrat sem tudi jaz delal v eni od borzno posredniških hiš..
Tole drugo pojasnjuje tvoj verjetno nadpovprečen interes za brskanje po internetu onkraj meja Moje Dežele. Upoštevaj pa, da ni vsak od tistih 1,1 milijona deželnih uporabnikov interneta iskal informacij, ki jih rabi ali hoče imeti borzni posrednik in da za nakup NKBM načeloma ne bi bilo treba lutati po širinah in globočinah www. Tudi povprečen Nemec ne bi eno leto študiral WSJ, FT in Nikkei, da bi kupil nekaj delnic Commerzbank. Dejstvo je, da smo imeli plebs in medije, ki so bili na področju gospodarstva in financ večinoma na banana nivoju.

Strani: 1