Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mimoidoci sporočil: 6.001
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [najobj]
> > > [mimoidoci]
> >
> > > Evo pa sva na začetku. Z alternativo si začel ti sam. In sicer s stavkom, da se je bojda 20.04.1944 že vse vedelo. En kurac se je vedelo, ker je bila tudi tedaj še vsa prihodnost neznana. Na takih vedenjih in napačnih sklepanjih žal temelji naša zgodovina. Priznaj da si intelektualna luknja in nehajva s tole neenakovredno debato.

> > ... holy shit ! ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, z oboroženim bojem domobrancev na strani nacistov - to se menda že ve - ni bilo nič narobe, ker se je na Hitlerjev rojstni dan 20.04.1944 en kurac vedelo, kdo bo zmagal ... eh, jebiga ...
> >
> > P.S.: seveda sem si zapomnil, da se nočeš pogovarjat z mano, zato se opravičujem, ker se mešam, ampak takšna glupost je tudi od tebe malo preveč in me zdaj res firbec matra, kaj boš - če z zgornjim ne misliš resno - naumil kot izgovor ... aja, domobranci so svojo zvestobo Hitlerju prisegli tudi tik pred koncem vojne 30. januarja 1945 na obletnico nacističnega prevzema oblasti v Nemčiji, ko celo Hitler verjetno ni razmišljal nič drugega, kot na kakšen način se bo fental ...

> ... holy shit ! ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem so zavezniki bombardirali Maribor samo zato, ker so mislili, da je štadion Bežigrad v Ljudskem vrtu. In to približno sedemdesetkrat.

... ne, zavezniki so zbombardirali Maribor, ker je bilo tukaj precej nemške vojaške industrije, mostovi čez Dravo pa so bili vitalni del cestne in železniške povezave na Balkan ...

P.S.: sem si kar mislil, da boš nekaj hudo pametnega naumil, da ne boš rabil komentirat svojega zajeba z domobranci ...

... holy shit! alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem je bilo v Mariboru precej nemške vojaške industrije kar pomeni tudi precej lokalnega delovnega prebivalstva. Kaj misliš koliko je bilo med njimi kolaborantov, da ne rečeva izdajalcev? V tisočih?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2735465

Strani: 1

najobj sporočil: 31.926
Zadnja sprememba: najobj 26.09.2018 15:38
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > > [najobj]
> > > > [mimoidoci]
> > >
> > > > Evo pa sva na začetku. Z alternativo si začel ti sam. In sicer s stavkom, da se je bojda 20.04.1944 že vse vedelo. En kurac se je vedelo, ker je bila tudi tedaj še vsa prihodnost neznana. Na takih vedenjih in napačnih sklepanjih žal temelji naša zgodovina. Priznaj da si intelektualna luknja in nehajva s tole neenakovredno debato.
> > > ... holy shit ! ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, z oboroženim bojem domobrancev na strani nacistov - to se menda že ve - ni bilo nič narobe, ker se je na Hitlerjev rojstni dan 20.04.1944 en kurac vedelo, kdo bo zmagal ... eh, jebiga ...
> > >
> > > P.S.: seveda sem si zapomnil, da se nočeš pogovarjat z mano, zato se opravičujem, ker se mešam, ampak takšna glupost je tudi od tebe malo preveč in me zdaj res firbec matra, kaj boš - če z zgornjim ne misliš resno - naumil kot izgovor ... aja, domobranci so svojo zvestobo Hitlerju prisegli tudi tik pred koncem vojne 30. januarja 1945 na obletnico nacističnega prevzema oblasti v Nemčiji, ko celo Hitler verjetno ni razmišljal nič drugega, kot na kakšen način se bo fental ...
> > ... holy shit ! ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem so zavezniki bombardirali Maribor samo zato, ker so mislili, da je štadion Bežigrad v Ljudskem vrtu. In to približno sedemdesetkrat.
> ... ne, zavezniki so zbombardirali Maribor, ker je bilo tukaj precej nemške vojaške industrije, mostovi čez Dravo pa so bili vitalni del cestne in železniške povezave na Balkan ...
>
> P.S.: sem si kar mislil, da boš nekaj hudo pametnega naumil, da ne boš rabil komentirat svojega zajeba z domobranci ...
... holy shit! alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem je bilo v Mariboru precej nemške vojaške industrije kar pomeni tudi precej lokalnega delovnega prebivalstva. Kaj misliš koliko je bilo med njimi kolaborantov, da ne rečeva izdajalcev? V tisočih?
... OK, takih kolaborantov, ki bi skupaj z Nemci z orožjem v rokah preganjali partizane po pohorskih gozdovih in pobijali njihove simpatizerje, je bilo po mojem bolj malo ... khmm, ker o teh jaz govorim in taki mene motijo, ne pa uradniki, ki so v Ljubljani skrbeli, da je bilo življenje Slovencev čimmanj mučno ...

Strani: 1