Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako zelo požrešna je naša država?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.832
[Glavni forum] Tema: Kako zelo požrešna je naša država?
[#2735131] 24.09.18 13:21 · odgovor na: anon-178149 (#2735125)
Odgovori   +    7
[MarijanMacek]
> [FIN-366791]
> Največ davka pobere slovenska država na področju davka na dodano vrednost.
> In kakšna je primerjava med državami, ki so omenjene v članku ? Spet najvišje Slovenija.

Če bi kaj prebral javno dostopne podatke in malce pogledal preko meje vsaj k sosedam, ne bi pisal takšnih oslarij. Že dve od treh sosed imata višji DDV, ena pa enakega, glej europa.eu/youreurope...dex_sl.htm Sicer je pa splošna stopnja v EU med 17% (Luksemburg) in 28% (Madžarska). Mi smo lepo v zlati sredini z 22%. 8 držav ima višjo stopnjo, Italija ima enako stopnjo, ostale pa nižjo, ampak večinoma med 20 in 21%, 4 pa imajo manj od 20%. Torej opaziš, da tvoj namig o najvišjem DDV v RS ne drži. Spet zlato povprečje.
Bistvo je, da mi te davke plačujemo, ti se pa iz njih napajaš.

Torej so naši interesi pač diametralno nasprotni.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2735131

Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
[Glavni forum] Tema: Kako zelo požrešna je naša država?
[#2735135] 24.09.18 13:40 · odgovor na: 0513ANITO (#2735131)
Odgovori   +    3
[0513ANITO]
> [MarijanMacek]
> > [FIN-366791]
> > Največ davka pobere slovenska država na področju davka na dodano vrednost.
> > In kakšna je primerjava med državami, ki so omenjene v članku ? Spet najvišje Slovenija.
>
> Če bi kaj prebral javno dostopne podatke in malce pogledal preko meje vsaj k sosedam, ne bi pisal takšnih oslarij. Že dve od treh sosed imata višji DDV, ena pa enakega, glej europa.eu/youreurope...dex_sl.htm Sicer je pa splošna stopnja v EU med 17% (Luksemburg) in 28% (Madžarska). Mi smo lepo v zlati sredini z 22%. 8 držav ima višjo stopnjo, Italija ima enako stopnjo, ostale pa nižjo, ampak večinoma med 20 in 21%, 4 pa imajo manj od 20%. Torej opaziš, da tvoj namig o najvišjem DDV v RS ne drži. Spet zlato povprečje.

Bistvo je, da mi te davke plačujemo, ti se pa iz njih napajaš.

Torej so naši interesi pač diametralno nasprotni.
Se pa bridko motiš, vse moje službe do sedaj so bile v veliki meri financirane direktno iz gospodarstva! Sicer pa odhajam v zaluženi penzjon, pa imam majčken problem. Privat firme bi me rade imele na razpolago po pogodbi za poln čas!

Torej zaključimo:

Ne žali, če ne poznaš razmer!

Spodobi pa se, da se za svoje insunuacije opravičiš, saj z njimi žališ tudi slovenske gazelev visokih tehnologijah.

Strani: 1