Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako zelo požrešna je naša država?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.194
[Glavni forum] Tema: Kako zelo požrešna je naša država?
[#2735090] 24.09.18 07:47 · odgovor na: anon-178149 (#2735088)
Odgovori   +    9
[MarijanMacek]
> [crt]
> v firmi, ki je tvoja, se nahaja letni dobicek. da ti prides do tega dobicka, te stane 19% in potem se 25%. fact of life.
> (lahko pa tudi ne zelis priti - si ga izplacati, in bo vseeno stalo 19%)
>

Pokaži mi evropsko državo, kjer ni davka na dobiče, dohodek pravne osebe v naši zakonodaji?
Seveda, saj davki so nujno zlo civilizacije. Mogoče bi raje živelv Afganistanu, tam država ne pobere niti 10% BDP v obliki davkov.
cuj stari, ti malo premikas tarce, slamnate mozice in take stvari, a? :)

to, ali obstaja ali ne evropska drzava, ki nima ddpo, nima prav nobene zveze s tem, kako ugotoviti skupno stopnjo davka, preden ta pride od tocke A (je nastal v podjetju, katerega lastnik si) do tocke B (tvoj osebni trr).

da je ta skupna stopnja taksna, da ni glede na khm primerljivo skupino niti nenavadno visoka niti nenavadno nizka - o tem se komot strinjava.

(osebno celo mislim, da je skrajno bedasto v okolju, kjer to velja + ima hkrati tolko drugih zoprnij, se fokusirati ravno na to, ces da joj ta visoki davek nam bo vsem v pogubo.)

vendar se midva nisva pogovarjala o tem - temvec sem ti povedal, da se malo sprenevedas, ce kot davek na poti od A do B uporabljas samo 25%, ker je samo tam direktni nosilec fizicna oseba.

> btw, tudi 25% nisi "ti placal", ce gre za slovensko firmo - prav tako je operativno to placilo izvedla firma :)
Res, da je plačala firma iz mojega dohodka, bolj zaradi udobnosti davkarije, kot česar drugega. Bbremeni pa moje izplačilo in ne bremeni firme!
seveda. k sreci nihce ne trdi, da bremeni firmo, tako da je vse kul.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2735090

Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
[Glavni forum] Tema: Kako zelo požrešna je naša država?
[#2735123] 24.09.18 12:29 · odgovor na: crt (#2735090)
Odgovori   +    1
[crt]
> [MarijanMacek]
> > [crt]

seveda. k sreci nihce ne trdi, da bremeni firmo, tako da je vse kul.
Mislim, da sva si dokaj enakih misli, predvsem pa verjetno opa poznava odgovor na retorično vprašanje Kako zelo požrešna je naša država. Namreč požrešna je približno ravno toliko kot povprečje EU! Ostalo so pa bolj ali manj podrobnosti, sam pač menim d alastnik ne plača onih 19% davka, ampak firma. Pa pustimo pri miru!.

Strani: 1