Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako zelo požrešna je naša država?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.196
[Glavni forum] Tema: Kako zelo požrešna je naša država?
[#2735090] 24.09.18 07:47 · odgovor na: anon-178149 (#2735088)
Odgovori   +    9
[MarijanMacek]
> [crt]
> v firmi, ki je tvoja, se nahaja letni dobicek. da ti prides do tega dobicka, te stane 19% in potem se 25%. fact of life.
> (lahko pa tudi ne zelis priti - si ga izplacati, in bo vseeno stalo 19%)
>

Pokaži mi evropsko državo, kjer ni davka na dobiče, dohodek pravne osebe v naši zakonodaji?
Seveda, saj davki so nujno zlo civilizacije. Mogoče bi raje živelv Afganistanu, tam država ne pobere niti 10% BDP v obliki davkov.
cuj stari, ti malo premikas tarce, slamnate mozice in take stvari, a? :)

to, ali obstaja ali ne evropska drzava, ki nima ddpo, nima prav nobene zveze s tem, kako ugotoviti skupno stopnjo davka, preden ta pride od tocke A (je nastal v podjetju, katerega lastnik si) do tocke B (tvoj osebni trr).

da je ta skupna stopnja taksna, da ni glede na khm primerljivo skupino niti nenavadno visoka niti nenavadno nizka - o tem se komot strinjava.

(osebno celo mislim, da je skrajno bedasto v okolju, kjer to velja + ima hkrati tolko drugih zoprnij, se fokusirati ravno na to, ces da joj ta visoki davek nam bo vsem v pogubo.)

vendar se midva nisva pogovarjala o tem - temvec sem ti povedal, da se malo sprenevedas, ce kot davek na poti od A do B uporabljas samo 25%, ker je samo tam direktni nosilec fizicna oseba.

> btw, tudi 25% nisi "ti placal", ce gre za slovensko firmo - prav tako je operativno to placilo izvedla firma :)
Res, da je plačala firma iz mojega dohodka, bolj zaradi udobnosti davkarije, kot česar drugega. Bbremeni pa moje izplačilo in ne bremeni firme!
seveda. k sreci nihce ne trdi, da bremeni firmo, tako da je vse kul.