Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako zelo požrešna je naša država?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[Glavni forum] Tema: Kako zelo požrešna je naša država?
[#2735088] 24.09.18 07:38 · odgovor na: crt (#2735065)
Odgovori   +    1
[crt]
> [MarijanMacek]
> 19% davek na dobiček ne plača lastnik firme ampak firma! Bi pričakoval na finančnem forumu zavedanje o tem. Sam še nisem nikoli plačal 19% davka, ker pač nisem firma, sem samo solastnik večih firm.

ajd dej s takimi :)))

v firmi, ki je tvoja, se nahaja letni dobicek. da ti prides do tega dobicka, te stane 19% in potem se 25%. fact of life.

(lahko pa tudi ne zelis priti - si ga izplacati, in bo vseeno stalo 19%)
Pokaži mi evropsko državo, kjer ni davka na dobiče, dohodek pravne osebe v naši zakonodaji?
"saj onih 19% je placala firma" pac pomeni, da se je dobicek, razpolozljiv zate, za toliko zmanjsal... in tisto 25% pomeni prav isto. oboje ima enako vrsto posledic za stanje na tvojem osebnem trr - v tvoji osebni bilanci.
Seveda, saj davki so nujno zlo civilizacije. Mogoče bi raje živelv Afganistanu, tam država ne pobere niti 10% BDP v obliki davkov.
btw, tudi 25% nisi "ti placal", ce gre za slovensko firmo - prav tako je operativno to placilo izvedla firma :)
Res, da je plačala firma iz mojega dohodka, bolj zaradi udobnosti davkarije, kot česar drugega. Bbremeni pa moje izplačilo in ne bremeni firme!