Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako zelo požrešna je naša država?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-180464 sporočil: 4.080
[Glavni forum] Tema: Kako zelo požrešna je naša država?
[#2735076] 23.09.18 23:25 · odgovor na: crt (#2735069)
Odgovori   +    13
[crt]
ce si enkrat do tam, da "moras" dati osebno porostvo, si ze predalec. in ce se odlocis ga vseeno dati, si tocno vedel, kaj lahko to prinese.
Moraš dati osebno poroštvo? Imam firmo z 10 letno tradicijo bonitete A++ pri Bisnode in kdaj sem nazadnje dobil kredit brez osebnega poroštva. Verjetno nikoli. Še za občasen minus na računu moram dato osebno poroštvo ali pa ni nič iz tega.
Še najbolj mi zaupajo tuji dobavitelji, kjer dobim material na kumulativno mesečno poplačilo. Doma ni niti tega.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2735076

Strani: 1

crt sporočil: 27.194
[Glavni forum] Tema: Kako zelo požrešna je naša država?
[#2735086] 24.09.18 07:30 · odgovor na: anon-180464 (#2735076)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: crt 24.09.2018 07:35
[kekez]
Moraš dati osebno poroštvo? Imam firmo z 10 letno tradicijo bonitete A++ pri Bisnode in kdaj sem nazadnje dobil kredit brez osebnega poroštva. Verjetno nikoli. Še za občasen minus na računu moram dato osebno poroštvo ali pa ni nič iz tega.
Še najbolj mi zaupajo tuji dobavitelji, kjer dobim material na kumulativno mesečno poplačilo. Doma ni niti tega.
lahko recem iz svoje prakse, da sem zavrnil nekaj ponudb za kredit, ki so prisle same od sebe in ki so sicer zahtevale bianco menico firme (ali danasnji ekvivalent, ne spomnim se tocne oblike), ne pa osebnega porostva. doojcek je majhen in je star 20 let.

se najbolj ti zaupajo tuji dobavitelji? super, delas torej primarno z njimi. saj je tako, ne?

lej, saj racunica je cisto enostavna.

- gres se firmo v okolju, za katerega ves, da je ne ravno prijazno temu. (ce pa nisi vedel iz prve, zdaj ze temeljito ves in se vedno nadaljujes, kar je enako.)

- jasno ti je (ali pa bi ti ze enkrat moralo biti), da je biti podjetniska drobnica dokaj jeben polozaj, ker nimas niti tega, da bi kot res velika vreca denarja pomagal pisati zakone ali se v 3 sec preselil na bahame niti tega, da bi te kot delavca preferirala sodna praksa.

- vendar se vedno to pocnes.

- glede na to ocitno vidis zate znosen cost/benefit v tem pocetju (ce izvzamemo moznost nenavadnih psiholoskih stanj).

- qed.

ce se ob vseh zoprnijah, ki malemu podjetniku komplicirajo zivljenje, pogovarjamo o tem, da hej saj ce bi bila nizja davcna stopnja, bi pa slo -- to niti niso vec junaski epi o trpljenju mladega wertherja, temvec je to nekaj takega kot uni vic, ki se konca z "to, da ste kurba, sva se ugotovila, zdaj se samo se pogajava o ceni".

nikar pa naj vse to ne zaide v smer "v sloveniji se nic ne da, nic ne splaca in tudi za zivet ni". ker dogajanje nekako kaze, da firme so, dobicki so, na forumu se pa tudi pogovarjamo zivi ljudje. in so taka pretiravanja idiotska, se najbolj podobna tistemu, kako se fantek stalno dere volk gre, volk gre in ko se enkrat res zgodi, da totalno zagusti, ga ziv kurc vec resno ne jemlje.

Strani: 1