Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako zelo požrešna je naša država?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-379669 sporočil: 7.967
[Glavni forum] Tema: Kako zelo požrešna je naša država?
[#2735063] 23.09.18 21:47 · odgovor na: anon-178149 (#2735062)
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: FIN-379669 23.09.2018 21:49
Uff, uff, res nimaš pojma:

Davčno priznan strošek firme za davke (ker firma plača, haloo, podjetnik pa res nisi, dinarčkov ne služiš na odprtem trgu) za DELAVCA, da dobi netto je: 42,5%.
Plača firma, kdo pa drug? ne me nasmejavati s teorijo. Delavca zanima netto, ne pa tvoje teoretiziranje.
(Morda ne boš verjel, ampak teh 42,5 % je davčno priznan strošek)

In efektivna obdavčitev dodane vrednosti je : 42,5 %

Strošek firme od dodane vrednosti, da delodajalec lastnik dobi del v plači (ki je davčno priznan odhodek, vendar 50% obdavčen), del v dividendi je: 47%, pri čemer 44% (19% in 25%) nista davčno priznana, ampak še zmeraj toliko pobere država, da dobiš v obliki rente od kapitala.

Wtf. A rabiš teorijo? Jaz ne, ker delam na trgu, in tam se fajtam!

Kdo misliš, da zmaga na ulici? Mojster 6. dan, ki se meče vsak dan po blazinah in teoretično prejema in daje udarce, ali MMA borec, ki daje in kasira prave batine?

Jao, dvigne se mi živec, ko berem teorijo. Teorijo znam, praksa pa vse postavi na glavo. To so moji nauki.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2735063

Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
[Glavni forum] Tema: Kako zelo požrešna je naša država?
[#2735087] 24.09.18 07:34 · odgovor na: FIN-379669 (#2735063)
Odgovori   +    3
[]
Uff, uff, res nimaš pojma:

Davčno priznan strošek firme za davke (ker firma plača, haloo, podjetnik pa res nisi, dinarčkov ne služiš na odprtem trgu) za DELAVCA, da dobi netto je: 42,5%.
Plača firma, kdo pa drug? ne me nasmejavati s teorijo. Delavca zanima netto, ne pa tvoje teoretiziranje.
Plača firma v mojem imenu! Pika! Jaz delam za bruto plačo, le to se upošteva pri izračunu dohodnine! neukega delavca res mogoče zanima, mene pa ne boš nategoval z bedarijami, nisem neuki delavec!

In efektivna obdavčitev dodane vrednosti je : 42,5 %
Recimo, da se to firmi upošetva kot strošek, dvomim pa, da je za vse delavce z različnimi plačami enak! Priznam, da tega ne vem, končno sem samo solastik večih podjetij in me upravljanje totalno nič ne zanima, dokler firme dobro delajo in dobivam dobiček. Kot rečeno sem naravoslovno tehnični strokovnjak in delam v dobrobit visokotehnoloških firm, slovenskih gazel, pa ne biti-konj-skih).

Ne bluzi, davek na izplačan dobiček (dividende) je še vedno 25% in ne gre v dohodnino!

, del v dividendi je: 47%, pri čemer 44% (19% in 25%) nista davčno priznana, ampak še zmeraj toliko pobere država, da dobiš v obliki rente od kapitala.
Še enkrat, ne mešaj jabolk in hrušk. Sem ti že povedal kaj plača firma in kaj lastnik, davkoplačevalec. Seveda se pa lepo sliši, kakšne davke palčujejo reveži, ki se gredo podjetništvo.

Wtf. A rabiš teorijo? Jaz ne, ker delam na trgu, in tam se fajtam!
Glede na to, da ne ločiš med različnimi davki, ti malo izobrazbe ne bi škodilo, pa tudi malo znanja slovenščine. Kaj je to za ena slovenska beseda fajtat?
Kdo misliš, da zmaga na ulici? Mojster 6. dan, ki se meče vsak dan po blazinah in teoretično prejema in daje udarce, ali MMA borec, ki daje in kasira prave batine?
Tega pa sploh ne razumem, no mojster kaj je mojster 6. dana (judo) bi vedel, kaj pa dela moster 6. dan v tednu pa res ne. Kaj pa je MMA borec pa res ne vem. Jaz sem Slovenec, in govorim slovensko. Sicer neuradno vem, kam pes taco moli, uradno mi pa razloži kaj je to za en šport MMA. Ampak izgleda, da se ti ukvarjaš z MMA in so ti batine že načele možganovino, zato takšen odpor do teorije in zakonodaje.
Jao, dvigne se mi živec, ko berem teorijo. Teorijo znam, praksa pa vse postavi na glavo. To so moji nauki.
Kot sem rekel, vsedi se za mizo s kakšno koristno knjigo, recimo o davkih, jo kritično preberi, primerjaj davčne politike v EU in potem pojdi solit pamet javnosti. Ti ne bo čisto nič škodilo. Bom ti še zaupal stari rimski rek

Nepoznavanje prava škodi (latinsko ignorantia iuris nocet) . Svobodno lahko zamenjaš pravo z ekonomsko teorijo, ali davčno zakonodajo.

Strani: 1