Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[pobalin]
> [vickibedi]
> Treba bi bilo preverjati, če je volilec fit&propper za volit (enako velja seveda tudi za kandidate).

Če bi dobro preverjali kandidate, najbrž ne bi bilo treba volivcev, se ti ne zdi?
Še vedno. Če je nekdo fit&proper biti politik, še ni nujno, da si ga ljudje dejansko želijo.
> Volilna pravica je v bistvu odgovornost, skoraj takšna kot vožnja avtomobila ali celo nošnja orožja.

Ne, ravno nasprotno. Avta ali puške ne more naenkrat upravljati milijon ljudi, na volitvah pa se zanašamo na načeli, da več ljudi več ve, in da je bistveno več pametnih kot norcev.
A me ti zaj***vaš ? V čredi ni neke pameti, nikoli je ni bilo. Razene črednega nagona, takrat ko je potreben.
Edina nevarnost pri tem je, da pametni na volilni dan ostanejo doma ali gredo na izlet, norci pa volit.
Itak, to je drugi problem, ampak tudi visoka volilna udeležba sploh ne zagotavlja, da se ne izvolijo bebci.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2734838

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[vickibedi]
Še vedno. Če je nekdo fit&proper biti politik, še ni nujno, da si ga ljudje dejansko želijo.
Ljudje = homogena enovito misleča množica? Hja, kurc pol.
A me ti zaj***vaš ? V čredi ni neke pameti, nikoli je ni bilo. Razene črednega nagona, takrat ko je potreben.
Glej, jaz hodim volit sam ali z ženo, tisti listek pokracam v zasebnosti volilne niše in nisem v nobeni čredi. V čredi sem bil, ko sem bil nekajkrat na tekmah in smo kričali, ploskali, žvižgali... Tako da ne mešaj psihologije množic na ulicah in trgih in stadionih s precej intimnim dejanjem na volitvah in referendumih.
Itak, to je drugi problem, ampak tudi visoka volilna udeležba sploh ne zagotavlja, da se ne izvolijo bebci.
Hja, kdor je zate bebec, je morda meni v redu. Morda jaz blodno iščem odrešenika, ti pa glasuješ pragmatično, za manjše zlo. Mogoče najini otroci menijo, da sva oba ubrisana volivca. Tako to gre v demokraciji.

Strani: 1