Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.194
[pobalin]
> [tomazkos]
> Jaz pa vidim problem v tem, da ljudje, ki so v odhajanju, redno hodijo na volitve, odločajo pa o tem, kakšno bo življenje delovno aktivnih ljudi in vseh, ki še nimajo volilne pravice.
> Grdo povedano: če ljudje prvih 18 let svojega življenja ne smejo odločati o svoji usodi, tudi ljudje zadnjih 18 let ne bi smeli. Ker med najstniki najdeš zelo zrele ljudi, je tudi med zelo starimi ljudmi še nekaj razumnikov. Oboji so v veliki manjšini.

Tole je pa nekaj tako zaslepljenega, izključevalnega, egoističnega, nerazumnega, sovražnega, da kar ne morem verjeti!
ce sem lahko malo advocatus diaboli...

pri brexitu je bilo, ce se prav spomnim, precej opaziti razliko, da bi ven sli pretezno starejsi, not pa ostali pretezno mlajsi. in je to sprozilo precej meditacij na temo "koji q vi sploh glasujete, rekli boste gremo ven in potem mirno umrli, mi naj se pa jebemo z rezultatom".

zdaj a je to bilo zaslepljeno, izkljucevalno, egoisticno, nerazumno, sovrazno etc... me vem, vidim pa neko zrno smiselnosti v takem odzivu na tako situacijo.

se malo bolj k limiti prignano je zgodba podobna vprasanju, ali naj imajo glasovalno pravico tisti, ki so neto prejemniki proracunskih sredstev. torej: ali naj odlocajo o razporejanju skupne vrece tisti, katerih element "skupnosti" pri tej vreci je to, da iz nje jemljejo.

in ja, absolutno je res, da lahko postavitev take locnice pripelje do primerov, ki so ocitno bedasti in kontraproduktivni in reces: ja pizda no, ce je pa pravilo izlocilo take kot je polde, pol pa kurc pa tak zivleje.

... res je pa tudi, da do take situacije vodi tudi splosna volilna pravica :) ali pa to, da je polnoletnost in volilna upravicenost stvar ravno 18. letna.

vcasih zenske niso imele volilne pravice, se prej pa ne-plemstvo (in a democracy, it is your vote that counts; in feudalism, it is your count that votes.)

... zdaj uleti recimo levica in se zacne dret: zelo mladi so zadnja svinjsko diskvalificirana skupina, vse smo volilno osvobodili, se njih je treba :)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2734681

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[crt]
ce sem lahko malo advocatus diaboli...
Le, jaz sem za pravno državo, v kateri ima vsak pravico do obrambe in je do dokazanosti krivde nedolžen. :-)
pri brexitu je bilo, ce se prav spomnim, precej opaziti razliko, da bi ven sli pretezno starejsi, not pa ostali pretezno mlajsi. in je to sprozilo precej meditacij na temo "koji q vi sploh glasujete, rekli boste gremo ven in potem mirno umrli, mi naj se pa jebemo z rezultatom".
V brexitanski referendum se nisem toliko poglabljal, da bi ti lahko pariral s podatki o abstinenci po starostnih skupinah in okrožjih. Zato bom repliciral samo s trditvijo, da je mlajših volivcev najvžbrž vsaj toliko kot starih ("V odhajanju"), definitivno jih je več zdravih in samostojno mobilnih, zato naj gredo na volišča, da jih starci ne bodo zaj€bali. Če so pa pasivne lene gnide, naj gre vse k hudiču. Apres les vieux deluge.
zdaj a je to bilo zaslepljeno, izkljucevalno, egoisticno, nerazumno, sovrazno etc... me vem, vidim pa neko zrno smiselnosti v takem odzivu na tako situacijo.
Could it be scapegoating instead of voting?
se malo bolj k limiti prignano je zgodba podobna vprasanju, ali naj imajo glasovalno pravico tisti, ki so neto prejemniki proracunskih sredstev. torej: ali naj odlocajo o razporejanju skupne vrece tisti, katerih element "skupnosti" pri tej vreci je to, da iz nje jemljejo.
To je res na skrajni meji okusnosti in v duhu hude patriarhalnosti (ata nosi denar domov, on odloča). Da ne omenjam vprašanja, kdo iz skupnih malh bolj jemlje: ravno upokojeni starši, ki so 35-40 let delali in plačevali davke, ali 20-letna študentarija, ki brezplačno študira, je zdravstveno zavarovana, bo po še nekaj letih študija morda končala doktorat, potem pa z njim stegnila pete na senčno stran Alp, v Brexitanijo ali celo v Trumplandijo.

Boj za sredstva se mora v demokratični družbi biti z argumenti ne pa z izključevanjem. To je lahko celo bolj nevarno kot populizmi.
... res je pa tudi, da do take situacije vodi tudi splosna volilna pravica :) ali pa to, da je polnoletnost in volilna upravicenost stvar ravno 18. letna.
Kdor meni, da 18-niki/ce niso dovolj zreli/e, da sem jim prodaja cigarete, alkohol, avte, motocikle ipd., da samostojno podpisujejo zavezujoče pogodbe, ki imajo lahko tudi zelo hude posledice, da se jih lahko obsodi in pošlje v zapor, ta naj pač pripravi in v zakonodajni postopek plasira predlog spremembe starostne meje.
vcasih zenske niso imele volilne pravice, se prej pa ne-plemstvo (in a democracy, it is your vote that counts; in feudalism, it is your count that votes.)
Ja in poglej, kakšen strašen napredek je človeštvo doseglo od kamene dobe do 20. stoletja, dokler ženske niso dobile volilne pravice. Potem pa... :-P
... zdaj uleti recimo levica in se zacne dret: zelo mladi so zadnja svinjsko diskvalificirana skupina, vse smo volilno osvobodili, se njih je treba :)
A veš, da sem imel občutek, ne vem zakaj, da bi otrokom prej kot levakarji dali volilno pravico zelo desni in klero-desni. Jaz bi jim rekel, naj svobodno voli vsak, ki lahko čisto svobodno seksa. Mislim, da bi potem ostali pri 18. letih. :-)

Strani: 1