Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
... Belgijci morajo obvezno na volitve že od leta 1894. Od takrat mora vsak volivec vsako volilno nedeljo priti na volišče ...

... khmm, in potem s svojim glasom zagotovi, da so Belgijci kljub temu ali pa prav zato svetovni rekorderji z verjetno nedosegljivimi 540 dnevi brez vlade manager.finance.si/338901 in rahlo dvomim, da so v tistem letu in pol Belgijci kaj slabše živeli ...

P.S.: ne da se mi guglat, ampak leto 1894 se mi zdi malo zgodaj za uveljavitev volilne diktature ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2734651

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[najobj]
... khmm, in potem s svojim glasom zagotovi, da so Belgijci kljub temu ali pa prav zato svetovni rekorderji z verjetno nedosegljivimi 540 dnevi brez vlade manager.finance.si/338901 in rahlo dvomim, da so v tistem letu in pol Belgijci kaj slabše živeli ...
Saj tudi druge naštete države niso ravno neke brezmadežne vzornice. Luksemburg s "starve-thy-neighbour" davčnim švinglarjem Junckerjem? Pa tam že 50+ let nihče ni prekršil volilne obveznosti?!? (Nicolas Vanek torej daje za vzor zakon, ki se ga lahko mirno krši!?) Potem Brazilija z omniprezentno korupcijo, če razslojenosti, revščine, kriminala, spominov na krvavo vojaško diktaturo niti ne dajem v prvi plan? Avstralija, ki ima menda zadnjih deset let skoraj tako stabilen kabinet kot Italija?

In v vseh teh državah je volilna udeležba po Vaneku 100% (z upoštevanjem opravičenih izostankov)?!

Sicer pa prvi odstavek jasno pove, da gre zgolj za doktrinarno pametovanje, kako bi s čarobno palčko zaustavili ta grozen val teh groznih populistov, ker pravi vzroki za njihov vzpon so, žalibog, nemil naravni pojav, nekakšne klimatske motnje. In da proti populizmu pišejo Finance, ki so populistične od kože (naslovov) do kosti (vsebin)?! Džizs!
Populistična gibanja se krepijo po vsem svetu. Viktor Orban, grška Siriza, Nicolas Maduro in Donald Trump – desni in levi – imajo eno skupno točko. Vsi so na oblast prišli s populističnimi idejami, v katerih poudarjajo vladavino ljudstva nad elitami in obljubljajo stvari, ki so všečne čim širšim družbenim slojem. Populizem in skrajnost načenjata demokracijo, kot jo poznamo, svobodo, kot jo poznamo, in ne nazadnje moralo, kot so nas jo učili.
Kolikor vem, Orban na oblast ni prišel kot populist, se je pa v populista spremenil korakoma, po trenutnih potrebah. Nekdanji voznik avtobusa Maduro morda sploh nima osebnih kvalitet za pravega populista. Leta 2013 je za las dobil volitve in tako prevzel oblast umrlega resničnega populista, diplomiranega častnika Chaveza. Maduro se svoje oblasti oklepa z vedno bolj diktatorskimi prijemi. Populizem je samo utvara tistih, ki radi etiketirajo in predalčkajo.

Zanimivo, da kot populisti tukaj niso omenjeni Putin, Bepetove činkve stele in še mnogi drugi. Tudi to ni omenjeno, da je populista Sandersa ustavil mogočni aparat stranke, ki je tudi zato (po mojem zasluženo) izgubila predsedniške volitve, katerim so rojenice prerokovale, da bodo še en dinastičen boj tipa Clinton II vs. Bush III + Paul II v stranski vlogi. Ko je močvirska mašinerija ustavila enega populista na levi, jo je po desni prehitel drugi populist. Pred slabim stoletjem so svetovne elite tako ustavljale komunistično grožnjo in dobili smo Mussolinija, Hitlerja in Franca. Grejt sakses.

Za konec: je Alternative für Deutschland populistična? Po programu, ki ga velikodušno ponujajo ne samo v domovinski nemščini, ampak tudi v angleščini, češčini, francoščini, ruščini, španščini in turščini, bi rekel, da je.
www.afd.de/grundsatzprogramm/

Hočem reči, da je vsesplošno verbalno nabijanje populizmov na kol približno tako jalovo, kot sta bila politika in biznis, ki sta pomagala sproducirati veliko krizo in z blagoslovljeno vodo in oljem gasiti njene posledice. Mlatiti po populizmu je nekaj takega kot udrihanje po kozlovi senci.

Strani: 1