Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
Zadnja sprememba: najobj 20.09.2018 14:37
[MarijanMacek]
> [najobj]
> > [pcs]
> > > [najobj]
> > > ... čuj, kdo bo plačal davke, če noben ne bo plačal davke ? ...
>
> > Čuj, ali tebe skrbi za uboge Irce in Luxemburžane z razpadajočo infrastrukturo ali za ostale države z bolj pravično/egalitarno naravnano davčno politiko, ki pobirajo veliko večji procent sicer zavoljo tega znatno manjše davčne pogače?
> >
> > M
> ... čuj, mene skrbi točno to, kar sem napisal, in sicer kdo bo plačal davke (= se držal pravil EU), če noben ne bo plačal davke (= se držal pravil EU) ? ...
>
> P.S.: pravičniki na totem forumu naj se ne pizdijo, če jih z davki opizdijo bolj, kot naj bi jih, ker nekdo mora nekje plačat, kar nekdo drugi nekje spizdi, ti pa s pravičniki na totem forumu sam ugani, kdo kje koga pizdi in kako ...
Očevidno je ideal države za slovenske (financarske) forumaše država brez davkov, oziroma mini malnimi davki, recimo majčken DDV v štacuni. Njih moti delež davkov v BDP, ki je v RS primerljiv z € državami (razen "oaz" kot je Irska, ta je celo protestirala proti temu da bi dobila po sodbi nekaj milijard davkov, Luksemburg(?)), ki pač živijo od dela, recimo Nemčija. Ta delež je okvirno od 40 do preko 50% BDP. In glej čudo, vsi bi radi imeli družbeni štandard kot v Skandinaviji (+50%), zavzemajo se pa za minimalne davke in ne bi bili zadovoljni, če bi presegali 10% v BDP. Ampak sem globoko prepričan, da v taki državi ne bi hotel nihče živet. V maniri obkladanja z Venezuelo jo imenujmo "Natsinagfa", in celo naši soldati se tam včasih pokažejo iz kasarne. Se bojim, da takšna davčna enačba nima rešitve.....
... eh, saj jaz tudi ne bi rad plačal nobenih davkov in bi rad imel vse zastonj kot velika večina na totem forumu, le da jaz za razliko od velike večine na totem forumu znam računat in vem, da vse stane in vse kar stane, je - če nisi lopov in ne kradeš - treba plačat, jebiga ...

P.S.: Slovenija je (zaenkrat) znana kot varna država, kjer se (zaenkrat) lahko sprehajaš po ulicah in te (zaenkrat) ni strah, da bi te - noben (zaenkrat) nima potrebe - kdo udaril po glavi in te oropal ... no, ziher pa sem, da noben davčni genij na totem forumu egalitarnosti ne povezuje z varnostjo, ki je brez egalitarnosti ne bi bilo in bi tudi pri nas imeli roparske ulične bande, kot jih imajo v velecenjeni Ameriki ...