Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
Zadnja sprememba: najobj 19.09.2018 18:47
[pcs]
> [najobj]
> ... čuj, kdo bo plačal davke, če noben ne bo plačal davke ? ...
Čuj, ali tebe skrbi za uboge Irce in Luxemburžane z razpadajočo infrastrukturo ali za ostale države z bolj pravično/egalitarno naravnano davčno politiko, ki pobirajo veliko večji procent sicer zavoljo tega znatno manjše davčne pogače?

M
... čuj, mene skrbi točno to, kar sem napisal, in sicer kdo bo plačal davke (= se držal pravil EU), če noben ne bo plačal davke (= se držal pravil EU) ? ...

P.S.: pravičniki na totem forumu naj se ne pizdijo, če jih z davki opizdijo bolj, kot naj bi jih, ker nekdo mora nekje plačat, kar nekdo drugi nekje spizdi, ti pa s pravičniki na totem forumu sam ugani, kdo kje koga pizdi in kako ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2734542

Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
[najobj]
> [pcs]
> > [najobj]
> > ... čuj, kdo bo plačal davke, če noben ne bo plačal davke ? ...

> Čuj, ali tebe skrbi za uboge Irce in Luxemburžane z razpadajočo infrastrukturo ali za ostale države z bolj pravično/egalitarno naravnano davčno politiko, ki pobirajo veliko večji procent sicer zavoljo tega znatno manjše davčne pogače?
>
> M

... čuj, mene skrbi točno to, kar sem napisal, in sicer kdo bo plačal davke (= se držal pravil EU), če noben ne bo plačal davke (= se držal pravil EU) ? ...

P.S.: pravičniki na totem forumu naj se ne pizdijo, če jih z davki opizdijo bolj, kot naj bi jih, ker nekdo mora nekje plačat, kar nekdo drugi nekje spizdi, ti pa s pravičniki na totem forumu sam ugani, kdo kje koga pizdi in kako ...

Očevidno je ideal države za slovenske (financarske) forumaše država brez davkov, oziroma mini malnimi davki, recimo majčken DDV v štacuni. Njih moti delež davkov v BDP, ki je v RS primerljiv z € državami (razen "oaz" kot je Irska, ta je celo protestirala proti temu da bi dobila po sodbi nekaj milijard davkov, Luksemburg(?)), ki pač živijo od dela, recimo Nemčija. Ta delež je okvirno od 40 do preko 50% BDP. In glej čudo, vsi bi radi imeli družbeni štandard kot v Skandinaviji (+50%), zavzemajo se pa za minimalne davke in ne bi bili zadovoljni, če bi presegali 10% v BDP. Ampak sem globoko prepričan, da v taki državi ne bi hotel nihče živet. V maniri obkladanja z Venezuelo jo imenujmo "Natsinagfa", in celo naši soldati se tam včasih pokažejo iz kasarne. Se bojim, da takšna davčna enačba nima rešitve.....

Strani: 1