Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako se lotiti vprašanja migrantov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-187668 sporočil: 5.835
Menim, da se bodo v EU zadeve odvijale v tej smeri:
1) vedno več bo držav, ki bodo postavljale ograje na meji;
2) vedno več bo držav, ki bodo zgradile varovane tabore za migrante;
3) migrant, ki bo prekršil zakon, gre po kratkem postopku v varovani tabor za migrante, kjer je prost izhod možen le za tiste migrante, ki izpolnijo določene pogoje. Nezakoni vstop v državo je že kršitev zakona, kar pomeni, da bo zelo malo odraslih migrantov, ki niso kršili vsaj enega od zakonov. Migranta, ki ga bo sodišče obsodilo, pa gre seveda iz tabora v zapor;
3) v evropskem parlamentu bo sprejeta odločitev, da vse stroške z migranti financirajo članice EU, tiste članice, ki bodo imele na svojem ozemlju najmanj migrantov na prebivalca, bodo prispevale največ.

Marsikatera revnejša država EU, ki se sedaj otepa migrantov, si bo želela, da jih pride v njihovo državo čim več, ker bo imela od tega gospodarsko korist. Stroške za zgraditev varovanih taborov za migrante bodo financirale članice EU, prav tako tudi ostale stroške: hrano, obleko, plačilo osebja, ki skrbi za migrante itd. Migranti bodo znižali brezposelnost, predvsem med mladimi avtohtonimi prebivalci. Brezposelni bodo imeli na voljo socialno podporo in občasno delo v varovanem taboru za migrante, ali pa bodo ostali brez podpore.

"Muslim refugee “I’d rather die than get a job and adopt European culture”" www.cukam.com/2018/0...n-culture/

Za države EU je pomembno, kaj si one želijo in ne kaj si želijo migranti. Želijo pa si države znižati nezaposlenost in izboljšati standard sedaj slabo plačani delovni sili. Kako to doseči, sem opisal zgoraj.

Naselitev migrantov v mesta, kjer se prosto sprehajajo okrog, je zelo slaba rešitev. Nastanejo migrantske četrti, kamor si ne upa iti niti policija. Varovani tabori za migrante so boljša rešitev, naj najprej migranti pokažejo, da so sposobni miroljubno živeti v evropski skupnosti in da sprejemajo evropski način življenja, ter zakone, šele potem lahko zapustijo varovani tabor in se preselijo v bivališča, ki jim jih dodeli država.

Migranti prihajajo iz dežel, kjer velja: moja hiša moja pravila, moje dvorišče moja pravila. Države, kjer bodo dopustila migrantom, da uveljavijo pravilo: tvoje dvorišče moja pravila, bodo imele težave.