Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Levičarji, kdo vam daje pravico do tujega?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[mimoidoci]
Pri nas je prosti trg pojmovno izenačen s hudičem. Zato tudi trg dela ni ravno prost. Če bi bil, bi marksistom izpulili marksizem - vrednoto, ki je pomembnejša od plače in zdravja.
Tega ne mislim komentirat, ker ne mislim zadeve posploševati.

Res pa je, da je vse predpisano in regulirano. In da je večina zadev v nekih paradržavnih (ali družbenih, če hočeš; občinskih) rokah, če že ne kar 100%! Kjer imajo vsi neki copi/paste pravilnike. Saj drugače menda niti ne gre!

Avstrijci lahko zaposlujejo naše gradbene ingenirje, jih imamo pač viška in se lahko pogajajo z avstrijci....

Samo naj mi ne JAMRAJO privatniki in zasebniki ala Akrapovič in Pipistrel, da pri nas ne dobijo kadra ali pa dobrega kadra. Naj pa uvozijo tuje ingenirje, če so tako zelo dobri in nepogrešljivi, jim bodo plačali več 30% (se pravi državi), da bodo imeli isti neto, kot doma v tujini... in zaradi mene jim lahko tudi ponudijo zastonj stanovanje, če ga firma (sploh) premore....

Včasih so podeljevali štipendije, in dijaki in študentje so se tudi počasi privajali in uvajali v delo!

Zakaj zdaj ne podeljujejo štipendij!?? Za zdravnike npr.!? Samo ne mi rečt, da še za medicinske sestre nimajo in da so revni kakor cerkvena miš!!?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2732258

Strani: 1

mimoidoci sporočil: 6.001
Zadnja sprememba: mimoidoci 05.09.2018 14:02
[FrRoSt]
> [mimoidoci]
> Pri nas je prosti trg pojmovno izenačen s hudičem. Zato tudi trg dela ni ravno prost. Če bi bil, bi marksistom izpulili marksizem - vrednoto, ki je pomembnejša od plače in zdravja.

Tega ne mislim komentirat, ker ne mislim zadeve posploševati.

Res pa je, da je vse predpisano in regulirano. In da je večina zadev v nekih paradržavnih (ali družbenih, če hočeš; občinskih) rokah, če že ne kar 100%! Kjer imajo vsi neki copi/paste pravilnike. Saj drugače menda niti ne gre!

Avstrijci lahko zaposlujejo naše gradbene ingenirje, jih imamo pač viška in se lahko pogajajo z avstrijci....

Samo naj mi ne JAMRAJO privatniki in zasebniki ala Akrapovič in Pipistrel, da pri nas ne dobijo kadra ali pa dobrega kadra. Naj pa uvozijo tuje ingenirje, če so tako zelo dobri in nepogrešljivi, jim bodo plačali več 30% (se pravi državi), da bodo imeli isti neto, kot doma v tujini... in zaradi mene jim lahko tudi ponudijo zastonj stanovanje, če ga firma (sploh) premore....

Včasih so podeljevali štipendije, in dijaki in študentje so se tudi počasi privajali in uvajali v delo!

Zakaj zdaj ne podeljujejo štipendij!?? Za zdravnike npr.!? Samo ne mi rečt, da še za medicinske sestre nimajo in da so revni kakor cerkvena miš!!?
Akrapovič ti je že pred več kot 15 leti razložil, da ne more plačati Japonca iz Kawasakija 30% več kot je plačan tam, ker bo potem njegov auspuh dražji od konkurenčnega. A ti to res ne gre v glavo?

Če že pri nas nočemo prostega trga, to še ne pomeni, da nas svetovni prosti trg ne tepe po glavi. Tepe nas, samo ne tiste na državnih risk-free sinekuricah.

Strani: 1