Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Levičarji, kdo vam daje pravico do tujega?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

PetraS sporočil: 2.368
mogoče bo pomagalo, če prebereš tole, za kaj se Finance zavzemajo www.finance.si/kodeks (ps: avtorica teksta sem jaz, spisala to davnega leta 20xx :D, kot pripravniško nalogo pred redno zaposlitvijo :D)

kar ti hočem rečt je, da anomalij ne povzročajo samo eni ali samo drugi. kritična pa sem do vseh anomalij. če hočeš politično navijaštvo, potem tega pri meni in kolegih ne boš našel. kar je slabega, kritiziramo, kar je dobrega (mogoče res premalokrat) pohvalimo.

predvsem zato, ker imamo tudi mi radi to državo, to počnemo. če ne bi imeli radi države, potem tega ne bi počeli. precej lažje je delat kaj drugega, kjer nisi na očeh javnosti. nemalokrat tudi bolj donosno. še lažje je spokat kufer in it kam drugam. ampak, imeti rad državo pa ne pomeni, da moraš biti nacionalist. nacionalizem me moti. nacionalizem ni liberalen, jaz pa sem liberalna. menim, da smo vsi ljudje na svetu enakovredni in mi nič ne daje pravice, da bi mislila, da sem večvredna od nekoga zato, ker se je rodil drugje. še več, po vseh svojih zmožnostih bom tistemu, ki se je rodil v manj srečnih okoliščinah, poskusila pomagat, da mu bo bolje. in to "domačim" ali pa "tujim" ljudem. meje so umetne tvorbe, s človeškostjo nimajo veliko skupnega. prej nasprotno.

zdaj, biti liberalen pa ne zamenjuj z anarhijo. res se liberalci zavzemamo za čim manj države v naših življenjih. torej, čim manj omejitev. se pa zavzemamo tudi za to, da se pravila spoštujejo. in naša družba je določena pravila, povsem demokratično, sprejela in jih začrtala. to je dobro. anarhija ni dobra, ker ne omogoča varstva človekovih pravic. te so najpomembnejša civilizacijska pridobitev človeštva. to nas loči od drugih živali.

sem še kaj pozabila?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2731550

Strani: 1

anon-201564 sporočil: 64
[Glavni forum] Tema: Levičarji, kdo vam daje pravico do tujega?
[#2731553] 01.09.18 15:35 · odgovor na: PetraS (#2731550)
Odgovori   +    2
hvala Petra, to je to. Lepo napisano in za na steno nalimat tako levim kot desnim ekstremom

Strani: 1