Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[FIN-454644]
Ce je vlada prava, drzava ni v buli. Zakaj pa je iz bogate naftne drzave padla v bulo?
Jaz nisem nikjer govoril o pravi vladi za kakšno deželo, še najmanj za Venezuelo. Sem samo navedel dejstva, da je nafta v tem rejonu (sicer eno največjih nahajaliišč) ekstra težke kategorije in ne tako lahko pridobljiva in seveda uporabna, kar nima nobene veze z režimom, razen če kdo smatra, da še bakterije ne delajo pravilno pod "socilaističnim" režimom. Sam sem Venezuelo že bežno preiskusil in vem kako je bilo tam pred 10 leti, sedaj je pa verjetno še slabše, vendar to nima vpliva na kvaliteto podzemskih zalog.

To pojasni. To me zanima. Se posebej tvoj pogled na stvar. Vceraj je financirala Kubo, danes pa?
Tebe le naj zanima, vendar o tem nisem govoril. Drugo vprašanje pa je zakaj Venezuela ne bi smela pomagati Kubi, kakor je tudi zanimivo vprašanje zakaj bi se naj se ZDA splačala 50+ letna blokada. Pa ne, da so ZDA tesno povezane z Mafijo, ki je bila pred revolucijo pomemben gospodarski faktor na Kubi (igralnice, "turizem").