Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-61428 sporočil: 4.493
[crt]
> [rename]
> Ce bo slo gospodarstvo v kurac, bo slo zaradi Nemcije, ne glede na to, kdo bo v vladi....ampak, ce je desna, potem je manjsa verjetnost, da se bodo sli razlastitve, izgon tujega kapitala, pa tovarne delavcem itd....

najbolj spas bo, ce gospodarstvo ne bo slo v kurac.

ne vem, a bo ali ne... ampak probaj kdaj za stos se to moznosst kot cisto nekaj novega glede na sicersnje kronicno forumsko vzdusje :)
Daj nam laikom razlozi kaj pomeni da gre gospodarstvo v kurac?
Ko smo sli iz Yu je slo se kako v kurac in smo splavali. Za ene smo tik pred tem da gre v kurac zato ker smo vezani na izvoz in Nemcijo. Zame je gospodarstvo ze danes v kurcu, ker nam me omogoca vsaj standarda in plac 70% Avstrije. Ta nas tovarisijski kapitalizam sploh ni neka perla kakor koli obracas, prezivimo vendar ful delamo za malo boljse pogoje kot neka drzava za katero vecina meni da je v kurcu.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2727853

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
Moj odgovor in tudi premnogo mojih kolegov: odpustit toliko zaposlenih, da najbolj profitabilna proizvodnja ravno se tece, nobenih kreditov, nobenih velikih investicij v stroje in stavbe, izvoz v tujino, kapital na varno, za vsak zlucaj obisk ustreznih ambasad in pregled najboljsih potencialnih lokacij.

Recept za osebno prezivetje, katastrofa za drzavo. Bilo nas je 10, danes 2. Malo manj zasluzka, bistveno manj zivcev.

Dodamo se krizo iz tujine, pa je tu recept za veselico.
Naslednji cilj globoke drzave: ven iz NATA in EU.

Ni treba da gre vse v kurac, dragi Crt, dovolj je nivo 1989 da se boste vsi drzali za glavo. Standard cca 40% ali manj, danasnjega. DOVOLJ v kurcu?

Na zdravje butalski volilci!
anon-204390 sporočil: 13.528
Zadnja sprememba: anon-204390 11.08.2018 15:16
[Inside]
> [crt]
> > [rename]
> > Ce bo slo gospodarstvo v kurac, bo slo zaradi Nemcije, ne glede na to, kdo bo v vladi....ampak, ce je desna, potem je manjsa verjetnost, da se bodo sli razlastitve, izgon tujega kapitala, pa tovarne delavcem itd....
>
> najbolj spas bo, ce gospodarstvo ne bo slo v kurac.
>
> ne vem, a bo ali ne... ampak probaj kdaj za stos se to moznosst kot cisto nekaj novega glede na sicersnje kronicno forumsko vzdusje :)

Daj nam laikom razlozi kaj pomeni da gre gospodarstvo v kurac?
Ko smo sli iz Yu je slo se kako v kurac in smo splavali. Za ene smo tik pred tem da gre v kurac zato ker smo vezani na izvoz in Nemcijo. Zame je gospodarstvo ze danes v kurcu, ker nam me omogoca vsaj standarda in plac 70% Avstrije. Ta nas tovarisijski kapitalizam sploh ni neka perla kakor koli obracas, prezivimo vendar ful delamo za malo boljse pogoje kot neka drzava za katero vecina meni da je v kurcu.
Gospodarstvo ni vkurcu, dokler ni res v kurcu. Devedesteta so bila zajebana, ampak smo jih nekako peživeli. Zdaj se pač šlepamo na EU in nam gre kar dobro. Tudi ko smo bili v Jugi nam je šlo (za jugoslovankse razmere) kar dobro.
Ampak tovarišijski kapitalizem je pač terjal svoj davek, namreč to da nas zdaj (po levi) prehitevajo tovariši z vzhoda (npr. Čehi in Madžari).
Tako kaže, da Sloveniji ne bo nikoli tako slabo, da bi morali kaj resno spreminjati.
To je pač legacy naše generacije ;)

www.youtube.com/watc...M&index=23

Strani: 1