Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[NemirniTujec]
> [BeliF]
> ... kako izgleda pravi trade war pa že skoraj 100 let nismo probal. in se splača probat. ker me ferbec matra.

Pa kaj vam je vsem za vraga? A imate res vsi prepolne zdolgocasene riti?

Ce te ferbec matra kako se splaca globalni trade war, si poglej par dokumentarcev in beri knjige na temo trenj ki so pripeljala do prve svetovne vojne. A je res treba ama vse na svoji kozi sprobat?

Mene niti malo ne zanima global trade war. Naj se trade lepo nadaljuje, ameri naj tiskajo dolarje in kupujejo china saro, kitajci naj s temi dolarji kupujejo usa obveznice, pa naj bo svet se naslednjih 50 let tako, kot je bil zadnjih 50 let; obcasni boom and bust, tu pa tam nepremicninski krah in nacionalizacije bank, tu pa tam sesuta arabska drzava, tu pa tam uviz sipcev za pospesevanje natalitete, hkrati pa globalno visanje standarda in zahodno zuganje s sankcijami porednim drzavam.

Mater pa dekadentnost.
Problem je v tem, da ne mores kar cele zahodne delovne sile prestaviti v storitve (pa tudi v prejsnji rundi 2001-2008 je nastalo ogromno bullshit service jobs ki so pocrkali sredi krize, recimo razni mortgage posredniki).

In tisti, ki jim hiperproduktivnost odzira delovna mesta, pac nocejo biti tiho in se naprej voliti istih. Zato je prisel na oblast trump, in zaradi nicesar drugega. Seveda kitajci se dolivajo olja na ogenj z nebrzdano krajo intelektualne lastnine, proti kateri vso torrentanje filmov na svetu ni nic.

Pred dvema letoma sem kupil preko Deal Extreme noname kitajski 3G modem. Pod windowsi je zadeva skrila, kaj je not, a ko sem ga usposobil pod linuxom (s precej dela), je ponosno izjavil, da je Siemensov. Dripci so enostavno ukradli firmware.

Cisto nic ti ne pomaga, ce se zahod na trepalnice vrze, kar se tice inovacij (storitve!) in poskusa s tem ohranjati konkurencnost svoje industrije. Karkoli naredis, bodo kitajci kopirali dok reces keks. Tako da si lahko service economy vsi nekam lepo zataknemo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2725123

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
Kratek skok v zgodovino:

Japan, Inc.: Introduction to Japanese Economics (The Comic Book)May 10, 1988
by Shotaro Ishinomori

Computers, Inc.: Japan’s Challenge to IBM (Harvard East Asian Monographs)Oct 10, 1989


In potem vse tiho je bilo......


NIHCE v zgodovini se ni pri-kradel na vrh.

PS: Njihova korupcija je legendarna.

Strani: 1